Komunikaty PR

Alergie atakują również jesienią!

2021-11-25  |  15:16
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Koszyczek
Agencja Face It!

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl

W sezonie jesiennym niektóre rośliny, grzyby i roztocza mogą wywoływać objawy uczulenia takie jak katar, kichanie czy łzawiące oczy. Często objawy te są mylone z popularnym przeziębieniem i przez to są leczone nieprawidłowo.

 

Alergia to choroba autoimmunologiczna, która dotyka coraz więcej osób. W przypadku uczuleń wziewnych alergie pojawiają się zazwyczaj wiosną i latem, kiedy rośliny najwięcej pylą, a ich pyłki przenoszone są z wiatrem. Coraz częściej przykre objawy towarzyszą alergikom również jesienią, co jest związane z kilkoma ważnymi kwestiami

Alergie wiosenne są bardziej dokuczliwe, podczas gdy te jesienne są trudno zauważalne. Moim zdaniem w przypadku alergii jesiennych aż tak nagłego pojawienia się objawów nie ma. To jest bardziej rozmyte w czasie, dlatego łatwiej jest nam pomylić to z przeziębieniem. To jednak jest bardzo indywidualne – opowiada dr Magdalena Cubała-Kucharska, doktor nauk medycznych, specjalista medycyny integracyjnej.

 

Co wywołuje alergie jesienią?

Wrzesień to ostatni miesiąc, kiedy można odczuwać dolegliwości związane z pyłkami traw. Utrzymują się one w powietrzu średnio do końca miesiąca. Za alergie odpowiedzialne są również grzyby, które pod wpływem wilgoci szybko się namnażają – później jesienią rozwijają się przede wszystkim alergie na pleśnie.

- Pleśń z gnijących liści, które spadły z drzew zaczyna unosić się w powietrzu i może odpowiadać na przykład za to, że zatyka nam się nos i nie możemy oddychać prawidłowo. Pacjenci często myślą, że mają chore zatoki, a tymczasem to jest alergia na pleśń – dodaje dr Magdalena Cubała-Kucharska.

 

Jak zmniejszyć częstotliwość występowania objawów alergii?

Jest kilka sposobów, które pozwalają wyeliminować objawy alergii. Warto zadbać o czystość mieszkania i regularne wietrzenie pomieszczeń. Należy też utrzymywać prawidłową wilgotność powietrza, ponieważ zbyt wilgotne przyspieszy namnażanie się pleśni, a zbyt suche może powodować podrażnienie dróg oddechowych. Pomocny może okazać się oczyszczacz powietrza, który skutecznie usunie wszelkie zanieczyszczenia, bakterie i roztocza z mieszkania.

Przebywając na świeżym powietrzu, można korzystać z leków, które zredukują dokuczliwe objawy.

Warto zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu z pytaniem, czy nie mógłby nam przepisać jakichś środków przeciwhistaminowych. One zresztą są w tej chwili dostępne w aptekach bez recepty. Można również pomóc sobie suplementami takimi jak krocetyna, która zmniejsza poziom histaminy we krwi, odpowiedzialnej za reakcję alergiczną – podsumowuje dr Cubała-Kucharska.

 

Również w sezonie jesiennym alergicy narażeni są na przykre objawy alergii. Mimo że w tym okresie rośliny nie pylą, to duża wilgotność powietrza powoduje namnażanie się pleśni, która wywołuje objawy. W tym czasie łatwo pomylić alergię z przeziębieniem, dlatego warto skonsultować się z lekarzem, który zdiagnozuje przyczynę i dobierze odpowiednie leczenie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.