Komunikaty PR

Alergie wiosenne – czy możemy je przechytrzyć?

2022-04-05  |  14:46
Biuro prasowe

Wiosna. Dla jednych ulubiona pora roku, kiedy natura budzi się do życia, a wyższe temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla innych to czas pylenia roślin i nasilenia się objawów alergicznych, które skutecznie obniżają samopoczucie. Co możemy zrobić, aby uchronić się przed przykrymi dolegliwościami? 

Kichanie, pieczenie i łzawienie oczu, nieżyt nosa, ale także obrzęki, wysypka oraz trudności z oddychaniem. Alergicy dobrze wiedzą, jak wspomniane objawy potrafią uprzykrzyć życie. Już w marcu i na początku kwietnia zaczynają się zmagać ze skutkami pylenia roślin. Wczesną wiosną alergie najczęściej wywołują pyłki drzew: brzozy, olszy, wierzby, dębu, jesionu, potem różnych traw, w tym także zbóż, których nie brakuje w powietrzu, szczególnie w okresie od maja do lipca. Bardzo trudno się przed nimi uchronić, nie tylko przebywając na zewnątrz, ale także w domu. Niestety, przykre dolegliwości znacznie trudniej znoszą dzieci niż dorośli. Co możemy zrobić, aby nasz dom był bezpiecznym azylem?

„Alergia pojawia się w wyniku nieprawidłowej reakcji systemu immunologicznego, który zaczyna nadmiernie i niewłaściwe reagować na występujące w środowisku substancje zwane alergenami, które u osób zdrowych nie wywołują oznak uczulenia. Gdy przeprowadzone badania potwierdzą alergię, można zastosować leki łagodzące objawy. Dobre wyniki przynosi też odczulanie, ale najlepiej  jest po prostu unikać kontaktu z alergenami. W okresie pylenia roślin, po przyjściu do domu, zaleca się zmienić ubranie, umyć twarz i wyczyścić nos. Aby jednak skutecznie oczyścić powietrze z alergenów warto zastosować oczyszczacz powietrza. Wybierając oczyszczacz należy zwrócić uwagę na jakość zastosowanych filtrów, parametr CADR określający jego wydajność oraz na posiadane przez urządzenie certyfikaty” – mówi prof. Dorota Sands, lekarz alergolog, pediatra i pulmonolog.

Wiosna, ach to ty

Dla alergików skuteczny oczyszczacz powietrza może być prawdziwym wybawieniem. Nie sposób wiosną odmówić sobie otwierania okien i balkonów, w celu przewietrzenia mieszkania, a to oznacza drogę wolną dla pyłków. Tymczasem oczyszczacze Samsung, już w ciągu jednej godziny, są w stanie wymienić powietrze w pomieszczeniu minimum trzykrotnie. Wydajność danego urządzenia określa parametr CADR, a za skuteczność odpowiadają filtry. W przypadku oczyszczaczy powietrza Samsung są to aż 3 filtry: wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść, węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, a HEPA usuwa aż do 99,97%* mikroskopijnych cząsteczek, takich jak alergeny, bakterie i roztocza oraz cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10. Oczyszczacze powietrza Samsung wyposażone zostały także w alert wymiany filtra, który oblicza czas pracy urządzenia i w odpowiednim momencie, za pomocą migającej ikony, informuje o potrzebie jego wymiany. Dzięki temu powietrze oczyszczane jest skutecznie przez cały czas, a my możemy odetchnąć z ulgą.

Ulga w dzień i w nocy

Oczyszczacz powietrza to urządzenie z którego warto korzystać przez cały rok, ale efekty jego pracy odczujemy szczególnie wtedy, gdy cierpimy na alergie. Dzięki trybowi automatycznemu w oczyszczaczach powietrza Samsung możemy mieć pewność, że urządzenie zareaguje, gdy tylko stan powietrza się pogorszy. Numeryczny wyświetlacz przedstawi dokładny poziom zanieczyszczenia w naszym mieszkaniu, a urządzenie dostosuje do niego swoją moc, dzięki czemu szkodliwe cząsteczki zostaną automatycznie wykryte i usunięte**. Aplikacja SmartThings podnosi komfort codziennego korzystania z oczyszczacza***. Można go zdalnie włączyć, sprawdzić stan filtra i ustawić tryb pracy. To doskonałe rozwiązanie, gdy nie ma nas w domu, a chcemy wrócić do pomieszczenia wolnego od alergenów i zanieczyszczeń. Korzystając z oczyszczacza powietrza nie musimy też martwić się o nasze samopoczucie w nocy. Wielu alergików ma bowiem problemy ze snem przez doskwierający im katar i kaszel. Tryb nocny, w którym urządzenie pracuje na poziomie nawet 18 dB**** a wyświetlacz jest wygaszony, zagwarantuje spokojny i zdrowy odpoczynek.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza do swojego domu? Obejrzyj film i przekonaj się, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia: https://www.youtube.com/watch?v=XpNvcPOQXzs

 

Wszystkie modele oczyszczaczy powietrza Samsung – AX90, AX60, AX47 oraz AX34 - posiadają Atest PZH wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, co oznacza, że są zgodne z obecnymi normami w dziedzinie bezpieczeństwa.

 

Dorota Sands – alergolog, pediatra i pulmonolog, profesor dr hab. nauk medycznych, kierownik Zakładu Mukowiscydozy Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Płuc w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

 

Szczegółowe informacje na temat oczyszczaczy powietrza Samsung można znaleźć na stronie: tlendobry.pl

 

* Na podstawie badań cząsteczek pyłu o wielkości 0,26µm w Narodowym Instytucie Testów w Korei.

** Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84. Testowano w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.

*** Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi, oraz konto Samsung.

**** Dane dla modelu AX47R9080SS. Pełna specyfikacja wszystkich modeli na www.tlendobry.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.