Komunikaty PR

Alergie wiosenne – czy możemy je przechytrzyć?

2022-04-05  |  14:46
Biuro prasowe

Wiosna. Dla jednych ulubiona pora roku, kiedy natura budzi się do życia, a wyższe temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla innych to czas pylenia roślin i nasilenia się objawów alergicznych, które skutecznie obniżają samopoczucie. Co możemy zrobić, aby uchronić się przed przykrymi dolegliwościami? 

Kichanie, pieczenie i łzawienie oczu, nieżyt nosa, ale także obrzęki, wysypka oraz trudności z oddychaniem. Alergicy dobrze wiedzą, jak wspomniane objawy potrafią uprzykrzyć życie. Już w marcu i na początku kwietnia zaczynają się zmagać ze skutkami pylenia roślin. Wczesną wiosną alergie najczęściej wywołują pyłki drzew: brzozy, olszy, wierzby, dębu, jesionu, potem różnych traw, w tym także zbóż, których nie brakuje w powietrzu, szczególnie w okresie od maja do lipca. Bardzo trudno się przed nimi uchronić, nie tylko przebywając na zewnątrz, ale także w domu. Niestety, przykre dolegliwości znacznie trudniej znoszą dzieci niż dorośli. Co możemy zrobić, aby nasz dom był bezpiecznym azylem?

„Alergia pojawia się w wyniku nieprawidłowej reakcji systemu immunologicznego, który zaczyna nadmiernie i niewłaściwe reagować na występujące w środowisku substancje zwane alergenami, które u osób zdrowych nie wywołują oznak uczulenia. Gdy przeprowadzone badania potwierdzą alergię, można zastosować leki łagodzące objawy. Dobre wyniki przynosi też odczulanie, ale najlepiej  jest po prostu unikać kontaktu z alergenami. W okresie pylenia roślin, po przyjściu do domu, zaleca się zmienić ubranie, umyć twarz i wyczyścić nos. Aby jednak skutecznie oczyścić powietrze z alergenów warto zastosować oczyszczacz powietrza. Wybierając oczyszczacz należy zwrócić uwagę na jakość zastosowanych filtrów, parametr CADR określający jego wydajność oraz na posiadane przez urządzenie certyfikaty” – mówi prof. Dorota Sands, lekarz alergolog, pediatra i pulmonolog.

Wiosna, ach to ty

Dla alergików skuteczny oczyszczacz powietrza może być prawdziwym wybawieniem. Nie sposób wiosną odmówić sobie otwierania okien i balkonów, w celu przewietrzenia mieszkania, a to oznacza drogę wolną dla pyłków. Tymczasem oczyszczacze Samsung, już w ciągu jednej godziny, są w stanie wymienić powietrze w pomieszczeniu minimum trzykrotnie. Wydajność danego urządzenia określa parametr CADR, a za skuteczność odpowiadają filtry. W przypadku oczyszczaczy powietrza Samsung są to aż 3 filtry: wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść, węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, a HEPA usuwa aż do 99,97%* mikroskopijnych cząsteczek, takich jak alergeny, bakterie i roztocza oraz cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10. Oczyszczacze powietrza Samsung wyposażone zostały także w alert wymiany filtra, który oblicza czas pracy urządzenia i w odpowiednim momencie, za pomocą migającej ikony, informuje o potrzebie jego wymiany. Dzięki temu powietrze oczyszczane jest skutecznie przez cały czas, a my możemy odetchnąć z ulgą.

Ulga w dzień i w nocy

Oczyszczacz powietrza to urządzenie z którego warto korzystać przez cały rok, ale efekty jego pracy odczujemy szczególnie wtedy, gdy cierpimy na alergie. Dzięki trybowi automatycznemu w oczyszczaczach powietrza Samsung możemy mieć pewność, że urządzenie zareaguje, gdy tylko stan powietrza się pogorszy. Numeryczny wyświetlacz przedstawi dokładny poziom zanieczyszczenia w naszym mieszkaniu, a urządzenie dostosuje do niego swoją moc, dzięki czemu szkodliwe cząsteczki zostaną automatycznie wykryte i usunięte**. Aplikacja SmartThings podnosi komfort codziennego korzystania z oczyszczacza***. Można go zdalnie włączyć, sprawdzić stan filtra i ustawić tryb pracy. To doskonałe rozwiązanie, gdy nie ma nas w domu, a chcemy wrócić do pomieszczenia wolnego od alergenów i zanieczyszczeń. Korzystając z oczyszczacza powietrza nie musimy też martwić się o nasze samopoczucie w nocy. Wielu alergików ma bowiem problemy ze snem przez doskwierający im katar i kaszel. Tryb nocny, w którym urządzenie pracuje na poziomie nawet 18 dB**** a wyświetlacz jest wygaszony, zagwarantuje spokojny i zdrowy odpoczynek.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza do swojego domu? Obejrzyj film i przekonaj się, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia: https://www.youtube.com/watch?v=XpNvcPOQXzs

 

Wszystkie modele oczyszczaczy powietrza Samsung – AX90, AX60, AX47 oraz AX34 - posiadają Atest PZH wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, co oznacza, że są zgodne z obecnymi normami w dziedzinie bezpieczeństwa.

 

Dorota Sands – alergolog, pediatra i pulmonolog, profesor dr hab. nauk medycznych, kierownik Zakładu Mukowiscydozy Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Płuc w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

 

Szczegółowe informacje na temat oczyszczaczy powietrza Samsung można znaleźć na stronie: tlendobry.pl

 

* Na podstawie badań cząsteczek pyłu o wielkości 0,26µm w Narodowym Instytucie Testów w Korei.

** Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84. Testowano w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.

*** Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi, oraz konto Samsung.

**** Dane dla modelu AX47R9080SS. Pełna specyfikacja wszystkich modeli na www.tlendobry.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.