Atrium Biała wspiera Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego głównym przesłaniem jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Na potrzeby osób z autyzmem oraz sytuację rodzin, których dotyka ta diagnoza, zwraca uwagę inicjatywa białostockiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu, w którą zaangażowało się Atrium Biała. W ramach niej w sobotę, 2 kwietnia, w galerii odbędzie się akcja informacyjna na temat autyzmu.
Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach obchodów realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Co roku Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Białymstoku przeprowadza akcję „Zaświeć się na niebiesko” (Light it up blue). W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Każdy może wyrazić swoje poparcie - oświetlając budynek na niebiesko, dodając niebieski kolor do ubrania, wystawiając niebieskie lampki w oknach – możliwości jest wiele. W geście wsparcia z osobami z autyzmem, w tym dniu również wiele budynków w Białymstoku będzie podświetlonych na niebiesko.
Przy tej okazji w sobotę, 2 kwietnia, w godzinach 12.00-20.00, w centrum handlowym Atrium Biała, odbędzie się akcja informacyjna na temat autyzmu, skierowana do klientów oraz mieszkańców Białegostoku. Jej celem jest poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania osób w spektrum autyzmu oraz pomoc w zrozumieniu potrzeb i trudności związanych z tym zaburzeniem. W trakcie sobotniej akcji zaplanowano także różne atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, pokazy magika, kącik sensoryczny, zajęcia plastyczne. Akcję przeprowadzą pracownicy białostockiego KTA na zaaranżowanym stanowisku, znajdującym się na parterze, naprzeciwko sklepu Reserved.
- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to wyjątkowa okazja do tego, aby poszerzyć wiedzę na temat funkcjonowania osób z autyzmem oraz dostrzec ich potrzeby. Istnieje wiele barier i ograniczeń, które wciąż jeszcze utrudniają im swobodną codzienną aktywność. Z myślą o nich wprowadziliśmy w Atrium Biała tzw. ciche godziny, umożliwiając im w ten sposób zrobienie zakupów w komfortowych warunkach. Codziennie, na godzinę na pasażach galerii, całkowicie lub częściowo są wyłączane muzyka oraz oświetlenie - mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała, i dodaje – Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy, jak ta sobotnia, pomogą białostoczanom oswoić trudny temat jakim jest autyzm, a także zrozumieć świat i szczególne potrzeby osób z autyzmem.
Współpraca przy organizacji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest częścią programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.
Poza galerią, współorganizatorami sobotniego wydarzenia są Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Białymstoku oraz placówki działające na rzecz dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu: Białostocka Grupa Wsparcia Dla Rodziców Dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera, Dzienny Dom Pomocy "Dobre Miejsce" w Czeremsze, Fundacja Krajowego Towarzystwa Autyzmu „WIEM I POMAGAM”, Fundacja Przystanek Autyzm, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna "Rozwiń Skrzydła", Niepubliczna Szkoła Podstawowa "BARWA", Ośrodek Szkolno-Terapeutyczno-Opiekuńczy Dla Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu, Przedszkole Samorządowe nr 58 Integracyjne im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku, Przedszkole Terapeutyczne „Zaczarowany Zakątek”, Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku.
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.
Gwiazdy
Iga Baumgart-Witan: Mama nie pozwoliła mi na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”. Zdecydowałam się i już pierwszego dnia marzyłam, żeby wrócić do domu
Biegaczka nie ukrywa, że miała kilka momentów zwątpienia w kwestii swojego udziału w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Po obejrzeniu zajawki zagranicznej edycji zrozumiała bowiem, jak wymagające mogą być konkurencje, i nie była do końca przekonana, czy sobie z nimi poradzi. Oliwy do ognia dolała jej mama, która absolutnie nie godziła się na ten wyjazd. Mimo wątpliwości Iga Baumgart-Witan postanowiła jednak stawić czoła trudnościom i zmierzyć się z wyczerpującymi wyzwaniami, ale jak zaznacza – nic za wszelką cenę.
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.