Komunikaty PR

Atrium Plejada udostępnia komfortkę

2022-09-05  |  11:34
Biuro prasowe

Atrium Plejada jeszcze bardziej przyjazne dla osób niepełnosprawnych. W centrum handlowym powstała komfortka, pomieszczenie, w którym niepełnosprawni w komfortowy i godny sposób mogą zostać przebrani bądź przewinięci. To pierwsze tego typu miejsce w Bytomiu, przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością. Udogodnienie jest już dostępne i znajduje się w pobliżu drogerii Hebe.

 

Komfortka to pomieszczenie higieniczno-sanitarne służące osobom z niepełnosprawnością i ich opiekunom do czynności pielęgnacyjnych. W Polsce sukcesywnie przybywa takich miejsc, a w sierpniu do listy istniejących punktów, dołączyło Atrium Plejada. Bytomska komfortka wyposażona jest w umywalkę oraz w leżankę z regulowaną elektrycznie wysokością, ułatwiającą bezpieczne i wygodne przeprowadzenie czynności pielęgnacyjnych. Udogodnienie udostępniono w Pokoju Pierwszej Pomocy, zlokalizowanym przy pomieszczeniu należącym do Ochrony centrum handlowego.

 

Pochłonięci codziennymi sprawami, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele osób dotyka niepełnosprawność czasowa bądź trwała. Okazuje się, że pokonanie barier nie zawsze wymaga dużego zaangażowania – czasem wystarczą proste udogodnienia i rozwiązania, jak choćby komfortka, zapewniające niepełnosprawnym łatwiejsze funkcjonowanie. Przecież każdy z nas ma prawo do godnego i wygodnego życia w społeczeństwie. Dlatego bez wahania zaangażowaliśmy się w tę akcję, chcąc ułatwić takim osobom i ich opiekunom pobyt w naszej galerii mówi Joanna Plata, dyrektor centrum handlowego Atrium Plejada.

 

Kwestia braku komfortek dotyczy dzieci niemieszczących się na przewijakach dla niemowląt oraz dorosłych, niesamodzielnych z powodu choroby, niepełnosprawności bądź wieku, wymagających kilka razy dziennie zmiany środków chłonnych, cewnikowania bądź innych czynności pielęgnacyjno-higienicznych, wykonywanych w pozycji leżącej. Niestety, poza domem te czynności odbywają się najczęściej w warunkach niehigienicznych i urągających godności człowieka. Skutkiem braku komfortek jest nierzadko rezygnacja z udziału w życiu publicznym, społecznym i rodzinnym.

 

Na problem ten zwróciło uwagę pięć organizacji, tworzących koalicję „Przewijamy Polskę”- Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym Żurawinka, Fundacja MALI SIŁACZE z Krakowa, Fundacja NieOdkładalni z Gliwic, Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki i Fundacja INTEGRACJA z Warszawy. Organizacje postawiły sobie za cel stworzenie w całym kraju sieci miejsc, w których w komfortowych warunkach, nieurągających ludzkiej godności, będzie można wykonać codzienny zabieg higieniczny dorosłej osoby z niepełnosprawnością. Lista miejsc, w których można skorzystać z komfortki jest stale aktualizowana.

 

Więcej informacji na stronie: https://atrium-plejada.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.