AWOKADO - Cudowny owoc, nasycony po brzegi super wartościami dla naszego ciała.
Dlaczego ważne jest aby spożywać awokado?
Nasze ciało potrzebuje bardzo dużo potasu - około 4700 g dziennie. W jednym awokado znajduje się aż 800 g potasu. Jest go 2 razy więcej niż w bananach.
Awokado jest również źródłem najzdrowszych tłuszczy jakie możemy spożywać. Jest to wspaniały tłuszcz, który nasze ciało uwielbia, pomaga wątrobie i całemu naszemu organizmowi. Zamiast jeść tłuszcze zwierzęce, spożywajmy awokado. Zawiera mnóstwo witaminy C, witaminy K, witaminy E i witaminy A. Awokado ma również specjalny związek, który pomaga pobierać witaminę A z innych warzyw i owoców. Jest to naprawdę cudowny owoc. Zawiera również mnóstwo magnezu, witaminę B. Często nas pytacie jak zregenerować nadnercza, które są wykończone przez picie kawy, stres itd.? Co można zrobić? Odpowiedź brzmi: Awokado! Ma mnóstwo witaminy B5, która uspokaja nadnercza i pomaga w ich prawidłowym funkcjonowaniu. Awokado pomocne jest również na problemy z układem krwionośnym. Jedzmy codziennie chociaż jedno awokado, a nie będziemy mieli takich problemów.
W jaki sposób jeść awokado?
Awokado dobre jest do jedzenia, kiedy jest miękkie i można w nim lekko ugiąć palce. Kiedy jest twarde to jest gorzkie i niedojrzałe. Warto kupić sobie awokado na kilka dni. Trochę tych twardszych, które dojrzeją w domu i trochę miększych. U nas najbardziej sprawdził się taki sposób jedzenia awokado, że kroimy je na pół wzdłuż pestki w środku. Wyciągamy pestkę (którą również można zamienić na cudowny pokarm). Jeżeli chcesz awokado pokroić do sałatki to kroisz je w pionowe i poziome paski, a następnie wrzucasz łyżką do sałatki. Jeśli chcesz przygotować sobie jajka z awokado to przesuwasz łyżką naokoło po skórce w środku i wyciągasz.
W ten sposób masz cudowny, naprawdę smaczny posiłek. Mam nadzieję, że Cię zachęciłem do awokado. Korzystaj z natury, która ma dla nas niesamowite rzeczy przygotowane. Wcale nie trzeba ich przetwarzać, gotować, piec, smażyć itd. Awokado ma tak niesamowity smak, że rozpływa się w ustach.
Mam nadzieję, że się w nim zakochasz.
Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – bloga obserwowanego przez ponad 265 tys. osób na Facebooku, mającego 199 tys. subskrypcji na YT oraz 24 tys. na Instagramie. Jest też autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie” oraz książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy”, a także książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”. Poza tym Mariusz Budrowski to pomysłodawca programów na odchudzanie oraz festiwalu Witariada i konferencji Surowe Życie.
Dowiedz się więcej: https://www.odmladzanienasurowo.com

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.