Komunikaty PR

Badaj piersi! Bezpłatna mammografia w Krakowie – gdzie i kiedy?

2023-07-12  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

Codziennie nawet 50 Polek dowiaduje się o tym, że ma nowotwór piersi. Umiera 15. Statystyki wciąż porażają, dlatego warto się badać, kiedy tylko pojawia się okazja. Szansą na to, aby w porę wykryć niepokojącą zmianę są bezpłatne mammografie, które realizowane są w całej Polsce.

Także w Krakowie można z takiej skorzystać. Już w dniach od 13 do 14 lipca w godzinach od 8.30 do 16.00 mieszkanki Krakowa i okolic będą miały okazję odwiedzić mammobus LUX MED.

Mobilny mammograf zawita na parking krakowskiego centrum handlowego Nowe Czyżyny przy ulicy Medweckiego 2. Odwiedzając punkt będzie można bezpłatnie wykonać mammografię – badanie, które zajmuje kilka minut, a do tego jest bezbolesne.

– W wakacje nie róbmy sobie urlopu od zdrowia. Profilaktyka raka piersi to dziś wciąż najskuteczniejszy sposób na walkę z nowotworem piersi. Wcześnie wykryta, zmiana daje bowiem większą szansę na skuteczne leczenie – mówi Anna Brzozowska z CH Nowe Czyżyny.

– Organizowaną wspólnie z LUX MED akcją chcemy uwrażliwić panie na tę kwestie, a także – co najważniejsze - skłonić każdą kobietę, a zwłaszcza w grupie ryzyka, do regularnych badań mammograficznych i uważnego obserwowania swojego organizmu – dodaje.

Z badań w mammobusie mogą skorzystać kobiety między 50. a 69. r.ż., które są ubezpieczone i nie miały wykonywanej mammografii w ostatnich 24 miesiącach lub znajdują się w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Samo badanie jest w pełni bezpłatne, należy jednak wcześniej się zarejestrować, dzwoniąc na numer tel. 58 666 24 44. Umówić można się także online, wypełniając formularz na stronie www.mammo.pl/formularz. Do wykonania badania nie jest potrzebne skierowanie lekarskie, należy jednak zabrać ze sobą zdjęcia z wcześniejszym mammografii, jeśli te były już robione.

Badania odbywają się w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Programem nie są objęte kobiety, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe w piersi o charakterze złośliwym.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.