Komunikaty PR

Badania mammograficzne w VIVO! Piła

2022-04-21  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Profilaktyka jest kluczem do długiego i zdrowego życia. Przekonywać będą o tym VIVO! Piła wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA oraz Akademią Nauk Stosowanych w Pile podczas nadchodzącej akcji profilaktycznej. 23 kwietnia na terenie pilskiego centrum handlowego odbędą się badania mammograficzne, dedykowane paniom powyżej 35 r.ż. Liczba miejsc jest ograniczona. Dodatkowo zaplanowano również ogólnodostępne warsztaty ze studentami pielęgniarstwa.

Wiosna to okres intensywnych porządków, szczególnej dbałości o wygląd, często nawet spektakularnych metamorfoz. W tym czasie przede wszystkim warto jednak zadbać o siebie od środka, aby móc długo cieszyć się doskonałą sprawnością i świetnym samopoczuciem. Mieszkanki Piły oraz okolicznych miejscowości, które zechcą skontrolować stan swojego zdrowia będą mogły zrobić to w ramach akcji profilaktycznej przed pilskim VIVO!. 23 kwietnia, w godzinach 10:00-17:00, na placu przed wejściem do centrum handlowego pojawi się mammobus, w którym dla pań w wieku 50-69 lat prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne, refundowane przez NFZ. Z kolei kobiety 35+ oraz 70+ będą miały okazję wziąć w nich udział za 40 zł, dzięki dofinansowaniu od VIVO! i Stowarzyszenia EUROPA DONNA. Zostało 20 wolnych miejsc. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

- Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Każdego roku
w Polsce wykrywa się go u niemal 20 tysięcy z nich. Wykonywana co 2 lata mammografia jest skuteczną metodą wykrywania nowotworów piersi we wczesnym etapie rozwoju.
Na badanie należy zgłosić się w pierwszych 10 dniach cyklu. Nie zaleca się stosowania wcześniej kosmetyków i dezodorantów z talkiem. Najlepiej przyjść w ubraniu dwuczęściowym – łatwym do zdjęcia. Badanie trwa kilkanaście minut. Jest wykonywane na stojąco -  informuje Dorota Piechowiak, Prezes Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Pile.

- Zbliżające się wydarzenie to świetna okazja, aby w komfortowych warunkach i bez kolejek sprawdzić swój stan fizyczny. O tym, że nie warto bagatelizować roli profilaktyki i systematycznej kontroli niech przemówi fakt, że wcześnie wykryty rak piersi jest w pełni wyleczalny. Zatem nie zwlekajmy! - apeluje Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła

W sobotę, 23 kwietnia, w godz. 10:00-16:00 równolegle będą się odbywać tematyczne warsztaty. Studenci, wspólnie z uczestniczkami wydarzania, omówią schemat prawidłowego samobadania piersi oraz poprowadzą praktyczne ćwiczenia na trenażerach. Dostępne będą również materiały dydaktyczne w postaci ulotek i Poradników Zdrowej Rodziny.

- Mammografia jest jedną z najbardziej precyzyjnych metod wykrywania zmian w obrębie gruczołu piersiowego. Niemniej jednak to samobadanie jest rozwiązaniem, dzięki któremu możemy kontrolować się niemal codziennie. Warto więc wiedzieć jak robić to poprawnie. Razem ze studentami pielęgniarstwa zachęcamy wszystkie panie, bez względu na wiek, do wzięcia udziału w warsztatach i wspólnej praktyki w VIVO! - mówi Edyta Korniluk, instruktor w Katedrze Pielęgniarstwa Akademii Nauk Stosowanych w Pile.

Akcja profilaktyczna w VIVO! Piła odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia, w godz. 10:00-17:00. Liczba miejsc na badania mammograficzne jest ograniczona. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 662-005-252 lub za pośrednictwem fanpage’a Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Pile na Facebooku, dostępnego pod adresem: www.facebook.com/StowarzyszenieEuropaDonnaPila/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.