Komunikaty PR

Badania mammograficzne w VIVO! Piła

2022-04-21  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Profilaktyka jest kluczem do długiego i zdrowego życia. Przekonywać będą o tym VIVO! Piła wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA oraz Akademią Nauk Stosowanych w Pile podczas nadchodzącej akcji profilaktycznej. 23 kwietnia na terenie pilskiego centrum handlowego odbędą się badania mammograficzne, dedykowane paniom powyżej 35 r.ż. Liczba miejsc jest ograniczona. Dodatkowo zaplanowano również ogólnodostępne warsztaty ze studentami pielęgniarstwa.

Wiosna to okres intensywnych porządków, szczególnej dbałości o wygląd, często nawet spektakularnych metamorfoz. W tym czasie przede wszystkim warto jednak zadbać o siebie od środka, aby móc długo cieszyć się doskonałą sprawnością i świetnym samopoczuciem. Mieszkanki Piły oraz okolicznych miejscowości, które zechcą skontrolować stan swojego zdrowia będą mogły zrobić to w ramach akcji profilaktycznej przed pilskim VIVO!. 23 kwietnia, w godzinach 10:00-17:00, na placu przed wejściem do centrum handlowego pojawi się mammobus, w którym dla pań w wieku 50-69 lat prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne, refundowane przez NFZ. Z kolei kobiety 35+ oraz 70+ będą miały okazję wziąć w nich udział za 40 zł, dzięki dofinansowaniu od VIVO! i Stowarzyszenia EUROPA DONNA. Zostało 20 wolnych miejsc. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

- Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Każdego roku
w Polsce wykrywa się go u niemal 20 tysięcy z nich. Wykonywana co 2 lata mammografia jest skuteczną metodą wykrywania nowotworów piersi we wczesnym etapie rozwoju.
Na badanie należy zgłosić się w pierwszych 10 dniach cyklu. Nie zaleca się stosowania wcześniej kosmetyków i dezodorantów z talkiem. Najlepiej przyjść w ubraniu dwuczęściowym – łatwym do zdjęcia. Badanie trwa kilkanaście minut. Jest wykonywane na stojąco -  informuje Dorota Piechowiak, Prezes Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Pile.

- Zbliżające się wydarzenie to świetna okazja, aby w komfortowych warunkach i bez kolejek sprawdzić swój stan fizyczny. O tym, że nie warto bagatelizować roli profilaktyki i systematycznej kontroli niech przemówi fakt, że wcześnie wykryty rak piersi jest w pełni wyleczalny. Zatem nie zwlekajmy! - apeluje Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła

W sobotę, 23 kwietnia, w godz. 10:00-16:00 równolegle będą się odbywać tematyczne warsztaty. Studenci, wspólnie z uczestniczkami wydarzania, omówią schemat prawidłowego samobadania piersi oraz poprowadzą praktyczne ćwiczenia na trenażerach. Dostępne będą również materiały dydaktyczne w postaci ulotek i Poradników Zdrowej Rodziny.

- Mammografia jest jedną z najbardziej precyzyjnych metod wykrywania zmian w obrębie gruczołu piersiowego. Niemniej jednak to samobadanie jest rozwiązaniem, dzięki któremu możemy kontrolować się niemal codziennie. Warto więc wiedzieć jak robić to poprawnie. Razem ze studentami pielęgniarstwa zachęcamy wszystkie panie, bez względu na wiek, do wzięcia udziału w warsztatach i wspólnej praktyki w VIVO! - mówi Edyta Korniluk, instruktor w Katedrze Pielęgniarstwa Akademii Nauk Stosowanych w Pile.

Akcja profilaktyczna w VIVO! Piła odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia, w godz. 10:00-17:00. Liczba miejsc na badania mammograficzne jest ograniczona. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 662-005-252 lub za pośrednictwem fanpage’a Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Pile na Facebooku, dostępnego pod adresem: www.facebook.com/StowarzyszenieEuropaDonnaPila/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.