Komunikaty PR

Bank Kroków w Porcie Łódź

2023-04-19  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do pobrania docx ( 0.32 MB )

Chodzimy dla zdrowia, kondycji, dobrego samopoczucia, a także, by pomóc innym! Do końca kwietnia w Porcie Łódź działa Bank Kroków, w którym każdego dnia rejestrować można swoje rekordy w wykonanej liczbie kroków. Wszystkie zarejestrowane kroki przeliczone zostaną na konkretną pomoc finansową dla podopiecznych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Ale to nie wszystko. Na uczestników akcji codziennie czekają do wygrania także upominki - plecak i butelki na wodę.

Ile kroków robimy każdego dnia? Warto je policzyć i zarejestrować w Banku Kroków w Porcie Łódź, który do 30 kwietnia funkcjonować będzie w Atrium Centrum. Wynik możemy podać za obecny lub poprzedni dzień, jednak wyzwaniem jest wykonanie minimum 2.500 kroków na dobę. Każdego dnia na najaktywniejszych uczestników akcji czekać będą nagrody - osoba z największą liczbą kroków otrzyma plecak STARTTID z inteligentnymi funkcjami, a pozostałych 60 najlepszych uczestników - ekologiczne butelki na wodę odIKEA ologowane przez Port Łódź. Do monitorowania swojego wyniku używać możemy opaski sportowej, smartwatcha, tradycyjnego krokomierza lub krokomierza w telefonie - wystarczy zainstalować jedną z dostępnych darmowych aplikacji. Bank Kroków w Porcie Łódź funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 20:00, natomiast w soboty oraz w niedzielę handlową, która przypada 30 kwietnia, Bank Kroków zaprasza od godziny 10:00 do 20:00. Zarejestrowane kroki uczestników akcji można na bieżąco śledzić na stronie internetowej Portu Łódź, gdzie każdego dnia podawane są najlepsze wyniki oraz lista zwycięzców.

Spacerowanie to oczywiste korzyści zdrowotne, takie jak wzmocnienie odporności, pozbycie się zbędnych kilogramów oraz zredukowanie stresu. Kroki wykonane z Portem Łódź mają jeszcze jedną niezwykłą moc – moc pomagania. Każdy, kto weźmie udział w akcji Banku Kroków w Porcie Łódź, dołoży swoją cegiełkę do pierwszego kroku każdego pokrzywdzonego dziecka, wykonanego w stronę jego zdrowia i szans na lepsze życie. Wszystkie kroki przeliczone zostaną bowiem na finansowe wsparcie dla podopiecznych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, a konkretnie na pomoc lokalnym Centrom Pomocy Dzieciom. Działania pomocowe obejmować będą wszystko, czym Fundacja zajmuje się od ponad 30 lat, m.in. wstępną diagnozę, konsultacje prawne, psychologiczne i psychiatryczne dla dzieci, które doświadczyły przemocy. Kompleksowa pomoc udzielona najmłodszym, odgrywa kluczową rolę w odzyskaniu przez nich poczucia bezpieczeństwa i zaufania do dorosłych.

Szczegóły akcji oraz regulamin Banku Kroków znajdują się na stronie: https://www.portlodz.pl/pl-pl/bank-krokow

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.