Bank Kroków w Porcie Łódź
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Chodzimy dla zdrowia, kondycji, dobrego samopoczucia, a także, by pomóc innym! Do końca kwietnia w Porcie Łódź działa Bank Kroków, w którym każdego dnia rejestrować można swoje rekordy w wykonanej liczbie kroków. Wszystkie zarejestrowane kroki przeliczone zostaną na konkretną pomoc finansową dla podopiecznych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Ale to nie wszystko. Na uczestników akcji codziennie czekają do wygrania także upominki - plecak i butelki na wodę.
Ile kroków robimy każdego dnia? Warto je policzyć i zarejestrować w Banku Kroków w Porcie Łódź, który do 30 kwietnia funkcjonować będzie w Atrium Centrum. Wynik możemy podać za obecny lub poprzedni dzień, jednak wyzwaniem jest wykonanie minimum 2.500 kroków na dobę. Każdego dnia na najaktywniejszych uczestników akcji czekać będą nagrody - osoba z największą liczbą kroków otrzyma plecak STARTTID z inteligentnymi funkcjami, a pozostałych 60 najlepszych uczestników - ekologiczne butelki na wodę odIKEA ologowane przez Port Łódź. Do monitorowania swojego wyniku używać możemy opaski sportowej, smartwatcha, tradycyjnego krokomierza lub krokomierza w telefonie - wystarczy zainstalować jedną z dostępnych darmowych aplikacji. Bank Kroków w Porcie Łódź funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 20:00, natomiast w soboty oraz w niedzielę handlową, która przypada 30 kwietnia, Bank Kroków zaprasza od godziny 10:00 do 20:00. Zarejestrowane kroki uczestników akcji można na bieżąco śledzić na stronie internetowej Portu Łódź, gdzie każdego dnia podawane są najlepsze wyniki oraz lista zwycięzców.
Spacerowanie to oczywiste korzyści zdrowotne, takie jak wzmocnienie odporności, pozbycie się zbędnych kilogramów oraz zredukowanie stresu. Kroki wykonane z Portem Łódź mają jeszcze jedną niezwykłą moc – moc pomagania. Każdy, kto weźmie udział w akcji Banku Kroków w Porcie Łódź, dołoży swoją cegiełkę do pierwszego kroku każdego pokrzywdzonego dziecka, wykonanego w stronę jego zdrowia i szans na lepsze życie. Wszystkie kroki przeliczone zostaną bowiem na finansowe wsparcie dla podopiecznych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, a konkretnie na pomoc lokalnym Centrom Pomocy Dzieciom. Działania pomocowe obejmować będą wszystko, czym Fundacja zajmuje się od ponad 30 lat, m.in. wstępną diagnozę, konsultacje prawne, psychologiczne i psychiatryczne dla dzieci, które doświadczyły przemocy. Kompleksowa pomoc udzielona najmłodszym, odgrywa kluczową rolę w odzyskaniu przez nich poczucia bezpieczeństwa i zaufania do dorosłych.
Szczegóły akcji oraz regulamin Banku Kroków znajdują się na stronie: https://www.portlodz.pl/pl-pl/bank-krokow
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.