Komunikaty PR

Bezpłatne badania dla mężczyzn i kobiet przy Magnolia Park. Przyjdź i zadbaj.

2022-11-17  |  20:35
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Do pobrania doc ( 0.09 MB )

 

Już w sobotę, 19 listopada w cytobusie zaparkowanym przy Magnolia Park będzie można wykonać bezpłatną cytologię oraz skorzystać z porad specjalistów urologów. Dodatkowo najbardziej stylowi posiadacze zarostu będą rywalizować o miano Złotego Wąsa i pokażą, jak zadbać o zdrowie. Wydarzenie organizowane jest w ramach finału 4. edycji konkursu Złoty Wąs, w którym wrocławianie wybierają ulubionego wąsacza w mieście.

 

Profilaktyka to powód do dumy, dlatego w listopadzie, miesiącu, w którym uwaga wszystkich koncentruje się na profilaktyce zdrowia, warto skorzystać z okazji i przyjść na bezpłatne badania. Akcja organizowana jest w ramach finału 4. edycji Złotego Wąsa, który odbywa się również w Magnolia Park.

- Nasza coroczna akcja ma na celu promocję profilaktyki zdrowotnej. Organizując konkurs, chcemy w lekkiej i zabawnej formie zwrócić uwagę panów na potrzebę badań profilaktycznych. W naszej kampanii podkreślamy dostępność wykonania podstawowych badań krwi (w tym PSA) mogących uchronić panów przed rakiem prostaty – mówi Sebastian Kwietoń z Fundacji Forum Mężczyzn.

W tym roku będą możliwe nie tylko bezpłatne konsultacje urologiczne dla mężczyzn, ale także bezpłatna cytologia dla kobiet. Badania zostaną zorganizowane w sobotę (19 listopada) w specjalnym cytobusie Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu zaparkowanym przy Magnolia Park.

- Chcemy i musimy zmienić podejście pacjentów do badań profilaktycznych i dać Dolnoślązakom szansę na długie oraz piękne życie. Zależy nam, aby każdy miał nawyk korzystania z oferty badań profilaktycznych, bo to właśnie dzięki nim mamy dziś możliwość wykrycia zmian nowotworowych na tak wczesnym etapie, że pozwala to na stuprocentowe wyleczenie – zachęca do sobotnich badań Paweł Zawadzki, wicedyrektor DCOPiH ds. rozwoju.

Cytobus zaparkuje przed Magnolia Park w sobotę z samego rana. Z bezpłatnej cytologii można skorzystać w godzinach 9.00-13.00 oraz 15.30-21.00. Na badanie trzeba się zarejestrować na stronie www.rakchadzawspak.pl.

W godzinach 13.00-15.30 w cytobusie specjaliści będą przeprowadzali również bezpłatne konsultacje urologiczne dla mężczyzn – tu nie jest potrzebna rejestracja, wystarczy pojawić się na miejscu w wyżej wymienionych godzinach.

To jednak nie wszystko. Do 19 listopada na stronie www.zlotywas.pl można oddać głos na ulubionego wąsacza i zyskać dodatkowo rabat w wysokości 25 proc. na badania profilaktyczne w punktach laboratoriów Synevo, a także zdobyć jeden z 500 kuponów na darmowe badania profilaktyczne we wrocławskich punktach pobrań Synevo, w Centrum Medycznym Magnolia Park (po wcześniejszej rejestracji telefonicznej) i w 10 innych placówkach medycznych na Dolnym Śląsku.

- Magnolia Park zawsze chętnie wyłącza się w akcje promujące zdrowy tryb życia i udostępnia swoją przestrzeń pod inicjatywny związane z profilaktyką zdrowotną. Dbanie o dobre zdrowie wrocławian to jeden z naszych priorytetów – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.

19 listopada w Magnolia Park odbędzie się także ekspercka dyskusja z trudnymi pytaniami dotyczącymi męskiego zdrowia w ramach finału 4. edycji konkursu Złoty Wąs.

Nie zabraknie także niespodzianek dla fanów motoryzacji. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa motocykli zmodyfikowanych przez wrocławski warsztat customingowy Unikat.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.