Komunikaty PR

Bezpłatne badania dla mężczyzn i kobiet przy Magnolia Park. Przyjdź i zadbaj.

2022-11-17  |  20:35
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Do pobrania doc ( 0.09 MB )

 

Już w sobotę, 19 listopada w cytobusie zaparkowanym przy Magnolia Park będzie można wykonać bezpłatną cytologię oraz skorzystać z porad specjalistów urologów. Dodatkowo najbardziej stylowi posiadacze zarostu będą rywalizować o miano Złotego Wąsa i pokażą, jak zadbać o zdrowie. Wydarzenie organizowane jest w ramach finału 4. edycji konkursu Złoty Wąs, w którym wrocławianie wybierają ulubionego wąsacza w mieście.

 

Profilaktyka to powód do dumy, dlatego w listopadzie, miesiącu, w którym uwaga wszystkich koncentruje się na profilaktyce zdrowia, warto skorzystać z okazji i przyjść na bezpłatne badania. Akcja organizowana jest w ramach finału 4. edycji Złotego Wąsa, który odbywa się również w Magnolia Park.

- Nasza coroczna akcja ma na celu promocję profilaktyki zdrowotnej. Organizując konkurs, chcemy w lekkiej i zabawnej formie zwrócić uwagę panów na potrzebę badań profilaktycznych. W naszej kampanii podkreślamy dostępność wykonania podstawowych badań krwi (w tym PSA) mogących uchronić panów przed rakiem prostaty – mówi Sebastian Kwietoń z Fundacji Forum Mężczyzn.

W tym roku będą możliwe nie tylko bezpłatne konsultacje urologiczne dla mężczyzn, ale także bezpłatna cytologia dla kobiet. Badania zostaną zorganizowane w sobotę (19 listopada) w specjalnym cytobusie Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu zaparkowanym przy Magnolia Park.

- Chcemy i musimy zmienić podejście pacjentów do badań profilaktycznych i dać Dolnoślązakom szansę na długie oraz piękne życie. Zależy nam, aby każdy miał nawyk korzystania z oferty badań profilaktycznych, bo to właśnie dzięki nim mamy dziś możliwość wykrycia zmian nowotworowych na tak wczesnym etapie, że pozwala to na stuprocentowe wyleczenie – zachęca do sobotnich badań Paweł Zawadzki, wicedyrektor DCOPiH ds. rozwoju.

Cytobus zaparkuje przed Magnolia Park w sobotę z samego rana. Z bezpłatnej cytologii można skorzystać w godzinach 9.00-13.00 oraz 15.30-21.00. Na badanie trzeba się zarejestrować na stronie www.rakchadzawspak.pl.

W godzinach 13.00-15.30 w cytobusie specjaliści będą przeprowadzali również bezpłatne konsultacje urologiczne dla mężczyzn – tu nie jest potrzebna rejestracja, wystarczy pojawić się na miejscu w wyżej wymienionych godzinach.

To jednak nie wszystko. Do 19 listopada na stronie www.zlotywas.pl można oddać głos na ulubionego wąsacza i zyskać dodatkowo rabat w wysokości 25 proc. na badania profilaktyczne w punktach laboratoriów Synevo, a także zdobyć jeden z 500 kuponów na darmowe badania profilaktyczne we wrocławskich punktach pobrań Synevo, w Centrum Medycznym Magnolia Park (po wcześniejszej rejestracji telefonicznej) i w 10 innych placówkach medycznych na Dolnym Śląsku.

- Magnolia Park zawsze chętnie wyłącza się w akcje promujące zdrowy tryb życia i udostępnia swoją przestrzeń pod inicjatywny związane z profilaktyką zdrowotną. Dbanie o dobre zdrowie wrocławian to jeden z naszych priorytetów – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.

19 listopada w Magnolia Park odbędzie się także ekspercka dyskusja z trudnymi pytaniami dotyczącymi męskiego zdrowia w ramach finału 4. edycji konkursu Złoty Wąs.

Nie zabraknie także niespodzianek dla fanów motoryzacji. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa motocykli zmodyfikowanych przez wrocławski warsztat customingowy Unikat.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie 3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób Chorych na Zespół Marfana Biuro prasowe
2022-12-02 | 09:00

3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób Chorych na Zespół Marfana

Zespół Marfana jest schorzeniem genetycznym polegającym na wiotkości tkanki łącznej. W związku  z tym, w każdym narządzie zbudowanym z tkanki łącznej mogą pojawić się
Zdrowie Centrum Medycyny Konopnej rozpoczyna współpracę z Fundacją Pokonać Endometriozę
2022-12-01 | 09:00

Centrum Medycyny Konopnej rozpoczyna współpracę z Fundacją "Pokonać Endometriozę

CMK - placówka specjalizująca się w świadczeniu usług związanych z leczeniem bólu, w tym w oparciu o terapie marihuaną medyczną, nawiązała współpracą z warszawską
Zdrowie Jaką pastę do zębów wybrać do swoich potrzeb? Porady higienistki
2022-11-30 | 09:30

Jaką pastę do zębów wybrać do swoich potrzeb? Porady higienistki

Pasta do zębów to jeden z nieodłącznych elementów codziennej higieny wszystkich ludzi. Jednak, aby służyła zdrowiu i dobrej kondycji jamy ustnej, powinna być dobrana

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Roche

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Moda

Ochrona środowiska

Polscy naukowcy mają pomysł na ograniczenie strat ciepła w budynkach. Opracowali technologię termoizolacyjnych pokryć do szyb

Od 10 do 50 proc. ciepła w gospodarstwach domowych ucieka przez okna. Rozwiązaniem nie musi być ich wymiana, ale specjalna powłoka, która zwiększy termoizolacyjność szyby. Fizycy z Polskiej Akademii Nauk opracowali folie pokryte nanowarstwami tlenku cynku z domieszką glinu, które mogą zmniejszyć utratę ciepła nawet czterokrotnie. Dzięki temu znacząco spadnie także wysokość rachunków za ogrzewanie. Nowe rozwiązanie ma być znacznie trwalsze i tańsze niż dostępne dziś na rynku folie.

IT i technologie

Przekazywanie danych równie ważne dla medycyny jak dawstwo krwi czy narządów. Polacy budują globalną platformę do wymiany takich informacji

Dzięki tworzonej przez polski start-up platformie osoby, które chcą dla dobra medycyny podzielić się informacjami o swoim zdrowiu, będą mogły to zrobić w bezpieczny sposób. Dane przekazywane przez dawców będą anonimizowane i szyfrowane. Dzięki nim instytuty i ośrodki kliniczne na całym świecie zyskają bazę, na której będzie można m.in. tworzyć algorytmy diagnostyczne czy oceniać skuteczność projektowanych dopiero terapii.