Bezpłatne badania wzroku w Wilanowie - otwarcie Oakley Store Warsaw
Mieszkańcy stolicy będą mieli wyjątkową szansę poddania się bezpłatnie profesjonalnemu badaniu wzroku 3D. Akcja trwa przez cały wrzesień w nowo otwartym Oakley Store Warsaw i wspierana jest przez Urząd Dzielnicy Wilanów.
W dniach 6-7 września, podczas Dni Wilanowa, warszawiacy będą mogli skorzystać z bezpłatnego, profesjonalnego badania ostrości wzroku. Na głównym paKo Royal Wilanów w miasteczku Oakley staną specjalne urządzenia diagnostyczne – autorefraktometry, a badania będą realizowane pod okiem profesjonalnych Optometrystów. Chętne osoby, w tym będące pod opieką rodzica dzieci od 6. roku życia, będą mogły poddać się darmowemu badaniu ostrości wzroku. Wszystko to dzięki akcji społecznej pierwszego w Polsce Oakley Store Warsaw, oferującego w jednym miejscu kultową kolekcję odzieży i akcesoriów sportowo-lifestylowych oraz okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych.
Zachęcamy mieszkańców Wilanowa, ale także innych dzielnic, do tłumnego przybycia na nasze wydarzenie. Regularne kontrole ostrości wzroku powinny na stałe wpisać się w kalendarz profilaktyki zdrowotnej, a w dniach 6-7 września można zrobić to całkowicie bezpłatnie. W piątek, 6 września, czekamy na Państwa w godzinach 16:00-20:00, a w sobotę, 7 września, w godzinach 10:00-19:00. Zapraszamy także rodziców z dziećmi od lat 6 – początek roku szkolnego to dobry czas, bysprawdzić kondycję naszych oczu – mówi Rafał Stawicki, Optometrysta.
UWAGA! Na bezpłatne pełne badanie wzroku 3D w Oakley Store Warsaw będzie można zapisać się przez cały wrzesień na stronie www.o-store.pl oraz pod numerem telefonu 570 925 566. Oakley Store Warsaw zaprasza we wrześniu wszystkich mieszkańców Warszawy do swojego najnowocześniejszego laboratorium Oakley Lab na badanie wzroku, wykonywane przez wysokiej klasy specjalistów – Optometrystów, na światowej klasy sprzęcie diagnostycznym.
![Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe](/files/1666761086/dr-jawor-pacjentka-2_2,w_285,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
![Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji](/files/1666761086/21463-zwop7x1svfnwxws4,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
![Filary pielęgnacji skóry atopowej](/files/_uploaded/glownekonf_616588203,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.