Białystok. Bezpieczne zabiegi pediatryczne w Noviline
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
W okresie pandemii Centrum Medyczne Noviline w Białymstoku umożliwia przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych u dzieci, a także ich hospitalizację. To jedyna w regionie prywatna klinika, która zdecydowała się na wprowadzenie tego typu leczenia pediatrycznego w tym czasie
Z powodu epidemii w szpitalach wydłużają się kolejki do planowanych zabiegów operacyjnych, nawet tych najdrobniejszych. Na swoją kolejką muszą też czekać dzieci.
- Wizyta w szpitalu wiąże się z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem, a dzieciom, którym uda się dostać do szpitala może towarzyszyć tylko jedno z rodziców. Dlatego postanowiliśmy pomóc tym, którzy nie chcą lub nie mogą czekać tygodniami na zabieg, gwarantując jednocześnie pełne bezpieczeństwo zarówno małych pacjentów, jak ich rodziców – mówi dr Magdalena Nowicka specjalista chirurgii ogólnej i właścicielka Centrum.
Pacjentów pediatrycznych z chorobami chirurgicznymi wieku dziecięcego przyjmuje poradnia chirurgiczna Noviline. Zabiegi wykonuje dr Artur Weremijewicz, specjalista - chirurg dziecięcy, z 20-letnim stażem pracy.
- Specjalizuję się w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń i ich następstw – mówi chirurg. – Ale w Centrum wykonujemy też operacje przepuklin i stulejki, zabiegi usunięcia znamion i wyrośli, guzków podskórnych czy wrastających paznokci w znieczuleniu miejscowym. U małych dzieci możemy usuwać laserowo powierzchowne zmiany skórne również w znieczuleniu ogólnym.
Po zabiegach pacjenci trafiają do komfortowych sal, w których mogą przebywać z rodzicami i są pod stałą opieką personelu.
- Placówka jest kameralna, sale pozabiegowe są jednoosobowe i monitorowane, mamy odpowiednie środki i ochrony osobistej i profesjonalny personel medyczny. Stosujemy się do wszelkich obostrzeń, przyjmując pacjentów, oceniamy stan ich zdrowia, mierzymy temperaturę i na tej podstawie przystępujemy do zabiegu – dodaje chirurg.
Centrum Medyczne przy Fabrycznej to osiem gabinetów lekarskich oraz dwie sale zabiegowe przystosowane do drobnych zabiegów chirurgicznych, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt laserowy, a także artroskopowy i laparoskopowy. Sale operacyjne oddziału, zabezpieczone zostały trzema źródłami zasilania energii elektrycznej i wyposażone - zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami - w laminarny napływ powietrza oraz w gazy medyczne (pozwalające leczyć, znieczulać, poprawiać funkcje oddechowe i wspomagające wykonywanie procedur medycznych, ułatwiające rehabilitację oraz fizjoterapię). Centrum dysponuje własnym oddziałem szpitalnym, o powierzchni 1000 m.kw. W skład oddziału wchodzą również cztery - dwu i trzy osobowe sale pooperacyjne o wysokim standardzie, centralna sterylizatornia i dział farmacji.
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.