Białystok. Bezpieczne zabiegi pediatryczne w Noviline
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
W okresie pandemii Centrum Medyczne Noviline w Białymstoku umożliwia przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych u dzieci, a także ich hospitalizację. To jedyna w regionie prywatna klinika, która zdecydowała się na wprowadzenie tego typu leczenia pediatrycznego w tym czasie
Z powodu epidemii w szpitalach wydłużają się kolejki do planowanych zabiegów operacyjnych, nawet tych najdrobniejszych. Na swoją kolejką muszą też czekać dzieci.
- Wizyta w szpitalu wiąże się z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem, a dzieciom, którym uda się dostać do szpitala może towarzyszyć tylko jedno z rodziców. Dlatego postanowiliśmy pomóc tym, którzy nie chcą lub nie mogą czekać tygodniami na zabieg, gwarantując jednocześnie pełne bezpieczeństwo zarówno małych pacjentów, jak ich rodziców – mówi dr Magdalena Nowicka specjalista chirurgii ogólnej i właścicielka Centrum.
Pacjentów pediatrycznych z chorobami chirurgicznymi wieku dziecięcego przyjmuje poradnia chirurgiczna Noviline. Zabiegi wykonuje dr Artur Weremijewicz, specjalista - chirurg dziecięcy, z 20-letnim stażem pracy.
- Specjalizuję się w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń i ich następstw – mówi chirurg. – Ale w Centrum wykonujemy też operacje przepuklin i stulejki, zabiegi usunięcia znamion i wyrośli, guzków podskórnych czy wrastających paznokci w znieczuleniu miejscowym. U małych dzieci możemy usuwać laserowo powierzchowne zmiany skórne również w znieczuleniu ogólnym.
Po zabiegach pacjenci trafiają do komfortowych sal, w których mogą przebywać z rodzicami i są pod stałą opieką personelu.
- Placówka jest kameralna, sale pozabiegowe są jednoosobowe i monitorowane, mamy odpowiednie środki i ochrony osobistej i profesjonalny personel medyczny. Stosujemy się do wszelkich obostrzeń, przyjmując pacjentów, oceniamy stan ich zdrowia, mierzymy temperaturę i na tej podstawie przystępujemy do zabiegu – dodaje chirurg.
Centrum Medyczne przy Fabrycznej to osiem gabinetów lekarskich oraz dwie sale zabiegowe przystosowane do drobnych zabiegów chirurgicznych, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt laserowy, a także artroskopowy i laparoskopowy. Sale operacyjne oddziału, zabezpieczone zostały trzema źródłami zasilania energii elektrycznej i wyposażone - zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami - w laminarny napływ powietrza oraz w gazy medyczne (pozwalające leczyć, znieczulać, poprawiać funkcje oddechowe i wspomagające wykonywanie procedur medycznych, ułatwiające rehabilitację oraz fizjoterapię). Centrum dysponuje własnym oddziałem szpitalnym, o powierzchni 1000 m.kw. W skład oddziału wchodzą również cztery - dwu i trzy osobowe sale pooperacyjne o wysokim standardzie, centralna sterylizatornia i dział farmacji.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę
Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.