Białystok. Bezpieczne zabiegi pediatryczne w Noviline
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
W okresie pandemii Centrum Medyczne Noviline w Białymstoku umożliwia przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych u dzieci, a także ich hospitalizację. To jedyna w regionie prywatna klinika, która zdecydowała się na wprowadzenie tego typu leczenia pediatrycznego w tym czasie
Z powodu epidemii w szpitalach wydłużają się kolejki do planowanych zabiegów operacyjnych, nawet tych najdrobniejszych. Na swoją kolejką muszą też czekać dzieci.
- Wizyta w szpitalu wiąże się z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem, a dzieciom, którym uda się dostać do szpitala może towarzyszyć tylko jedno z rodziców. Dlatego postanowiliśmy pomóc tym, którzy nie chcą lub nie mogą czekać tygodniami na zabieg, gwarantując jednocześnie pełne bezpieczeństwo zarówno małych pacjentów, jak ich rodziców – mówi dr Magdalena Nowicka specjalista chirurgii ogólnej i właścicielka Centrum.
Pacjentów pediatrycznych z chorobami chirurgicznymi wieku dziecięcego przyjmuje poradnia chirurgiczna Noviline. Zabiegi wykonuje dr Artur Weremijewicz, specjalista - chirurg dziecięcy, z 20-letnim stażem pracy.
- Specjalizuję się w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń i ich następstw – mówi chirurg. – Ale w Centrum wykonujemy też operacje przepuklin i stulejki, zabiegi usunięcia znamion i wyrośli, guzków podskórnych czy wrastających paznokci w znieczuleniu miejscowym. U małych dzieci możemy usuwać laserowo powierzchowne zmiany skórne również w znieczuleniu ogólnym.
Po zabiegach pacjenci trafiają do komfortowych sal, w których mogą przebywać z rodzicami i są pod stałą opieką personelu.
- Placówka jest kameralna, sale pozabiegowe są jednoosobowe i monitorowane, mamy odpowiednie środki i ochrony osobistej i profesjonalny personel medyczny. Stosujemy się do wszelkich obostrzeń, przyjmując pacjentów, oceniamy stan ich zdrowia, mierzymy temperaturę i na tej podstawie przystępujemy do zabiegu – dodaje chirurg.
Centrum Medyczne przy Fabrycznej to osiem gabinetów lekarskich oraz dwie sale zabiegowe przystosowane do drobnych zabiegów chirurgicznych, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt laserowy, a także artroskopowy i laparoskopowy. Sale operacyjne oddziału, zabezpieczone zostały trzema źródłami zasilania energii elektrycznej i wyposażone - zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami - w laminarny napływ powietrza oraz w gazy medyczne (pozwalające leczyć, znieczulać, poprawiać funkcje oddechowe i wspomagające wykonywanie procedur medycznych, ułatwiające rehabilitację oraz fizjoterapię). Centrum dysponuje własnym oddziałem szpitalnym, o powierzchni 1000 m.kw. W skład oddziału wchodzą również cztery - dwu i trzy osobowe sale pooperacyjne o wysokim standardzie, centralna sterylizatornia i dział farmacji.

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Bryska: W Sopocie nigdy nie odmawiam sobie przyjemności zjedzenia gofra. Cena nie gra roli
Wokalistka zapewnia, że nieco wyższe ceny w kawiarniach, restauracjach czy nawet w zwykłych budkach z przysmakami tuż przy plaży nie zniechęcają jej do wypoczynku nad Bałtykiem, bo po prostu lubi tam bywać. Często wraca do Sopotu, chociażby po to, żeby zjeść pysznego gofra z syropem karmelowym. Na ten przysmak Bryska nie żałuje pieniędzy. Jej zdaniem nieco wyższe ceny w lokalach gastronomicznych w sezonie letnim są jak najbardziej uzasadnione, bo przecież dla właścicieli takich punktów, to jedyna okazja żeby zarobić.
Polityka
Lekarz: Karol Nawrocki zapewne sporo papierosów w swoim życiu wypalił. Stwierdził, że w kampanii lepiej będzie je zastąpić woreczkami nikotynowymi

Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podczas ostatniej debaty w TVP wykonał nietypowy gest, wsuwając do ust saszetkę, co wywołało dyskusję na temat alternatywnych produktów nikotynowych. Były wiceminister zdrowia przypomina, że stosowanie takich woreczków to jedna z metod walki z uzależnieniem od palenia tytoniu, wpisująca się w strategię redukcji szkód, a przykład osoby publicznej może podnieść świadomość społeczną na ten temat. Jednocześnie lekarz zwraca uwagę, że tego typu produkty przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. Reguluje to przyjęta w maju nowelizacja ustawy tytoniowej.
Zdrowie
Coraz więcej alergików korzysta z immunoterapii podjęzykowej. Nie jest ona dostępna dla najmłodszych pacjentów

Immunoterapia alergenowa, polegająca na 3-5-letnim podawaniu preparatu zawierającego alergeny, jest jedyną uznaną i skuteczną metodą przyczynowego leczenia alergii. Jej zastosowanie w najmłodszym wieku pozwala uchronić pacjenta przed rozwojem poważniejszych chorób o podłożu alergicznym, takich jak astma oskrzelowa. W Polsce refundowane są głównie immunoterapie podawane podskórnie, jednak w ostatnich latach coraz popularniejsza staje się postać podjęzykowa. Doustna forma jest refundowana tylko u dzieci i młodzieży w wieku 12–18 lat oraz dla dorosłych w odczulaniu na roztocza kurzu domowego. Alergolodzy i organizacje pacjenckie apelują o rozszerzenie wskazań o inne alergeny wiatropylne i refundację preparatów od szóstego roku życia.