Komunikaty PR

Białystok. Bezpieczne zabiegi pediatryczne w Noviline

2021-02-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania noviline ( 0.01 MB )

W okresie pandemii Centrum Medyczne Noviline w Białymstoku  umożliwia przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych u dzieci, a także ich hospitalizację. To jedyna w regionie prywatna klinika, która zdecydowała się na wprowadzenie tego typu leczenia pediatrycznego w tym czasie

Z powodu epidemii w szpitalach wydłużają się kolejki do planowanych zabiegów operacyjnych, nawet tych najdrobniejszych. Na swoją kolejką muszą też czekać dzieci.

- Wizyta w szpitalu wiąże się z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem, a dzieciom, którym uda się dostać do szpitala  może towarzyszyć tylko jedno z rodziców. Dlatego postanowiliśmy pomóc tym, którzy nie chcą lub nie mogą czekać tygodniami na zabieg, gwarantując jednocześnie pełne bezpieczeństwo zarówno małych pacjentów, jak ich rodziców – mówi dr Magdalena Nowicka specjalista chirurgii ogólnej i właścicielka Centrum.

Pacjentów pediatrycznych z  chorobami chirurgicznymi wieku dziecięcego przyjmuje poradnia chirurgiczna Noviline. Zabiegi wykonuje dr Artur Weremijewicz, specjalista - chirurg dziecięcy, z 20-letnim stażem pracy.

- Specjalizuję się w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń i ich następstw – mówi chirurg. – Ale w Centrum wykonujemy też operacje przepuklin i stulejki, zabiegi usunięcia znamion i wyrośli, guzków podskórnych czy wrastających paznokci w znieczuleniu miejscowym. U małych dzieci możemy usuwać laserowo powierzchowne zmiany skórne również w znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegach pacjenci trafiają do komfortowych sal, w których mogą przebywać z rodzicami i są pod stałą opieką personelu.

- Placówka jest kameralna, sale pozabiegowe są jednoosobowe i monitorowane,  mamy odpowiednie środki i ochrony  osobistej  i profesjonalny personel medyczny. Stosujemy się do wszelkich obostrzeń,  przyjmując pacjentów, oceniamy stan ich zdrowia, mierzymy temperaturę i na tej podstawie przystępujemy do zabiegu – dodaje chirurg. 

Centrum Medyczne przy Fabrycznej to osiem gabinetów lekarskich oraz dwie sale zabiegowe przystosowane do drobnych zabiegów chirurgicznych, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt laserowy, a także artroskopowy i laparoskopowy. Sale operacyjne oddziału, zabezpieczone zostały trzema źródłami zasilania energii elektrycznej i wyposażone - zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami - w laminarny napływ powietrza oraz w gazy medyczne (pozwalające leczyć, znieczulać, poprawiać funkcje oddechowe i wspomagające wykonywanie procedur medycznych, ułatwiające rehabilitację oraz fizjoterapię). Centrum dysponuje własnym oddziałem szpitalnym, o powierzchni 1000 m.kw. W skład oddziału wchodzą również cztery - dwu i trzy osobowe sale pooperacyjne o wysokim standardzie, centralna sterylizatornia i dział farmacji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.