Komunikaty PR

Blizcare® – w trosce o zdrowie mam!

2020-11-30  |  12:40
Biuro prasowe
Kontakt
Małgorzata Fijałkowska
Com&Media

ul. Bagatela 11 lok. 18
00-585 Warszawa
malgorzata.fijalkowska|com-and-media.pl| |malgorzata.fijalkowska|com-and-media.pl
696 394 007
https://com-and-media.pl/

Okres ciąży to chyba jeden z najpiękniejszych momentów w życiu kobiety. To czas radości i podekscytowania, ważnych decyzji, ale też wielu lęków. Im bliżej rozwiązania tym częściej pojawia się myśl o tym, jak będzie wyglądał poród. Wiele kobiet ma nadzieję, że przebiegnie on siłami natury, bywa jednak, że w związku z zagrożeniem życia zarówno matki jak i dziecka lekarz zmuszony jest wykonać cesarskie cięcie. Zabieg operacyjny, który nierozerwalnie wiąże się z powstaniem blizny. Jak o nią dbać, by nie tylko prawidłowo się goiła, lecz także była jak najmniej widoczna i dokuczliwa?

***

Cesarskie cięcie to najczęściej wykonywana operacja położniczo-ginekologiczna, polegająca na rozcięciu powłok brzusznych (tkanki podskórnej oraz powięzi poprzecznej brzucha) i macicy (ale nie mięśni!). Najczęściej jest to tzw. cięcie majtkowe tuż nad spojeniem łonowym, które łatwo ukryć pod bielizną. Pomimo zastosowania szwów mamy do czynienia z dużym ubytkiem w skórze, w wyniku czego w procesie gojenia i regeneracji powstaje blizna – zbita, słabo unaczyniona tkanka, u niektórych kobiet przerośnięta, przez co niezbyt estetyczna. Do tego mogą pojawić się różnego rodzaju dolegliwości,  takie jak ból, ciągnięcie podczas ruchu, swędzenie. Prawidłowo wygojona powinna być jasno-perłowa i płaska, a jej rozmiary mogą sięgać nawet do 19 cm długości i do 3 mm szerokości w zależności od wielkości dziecka, jego ułożenia oraz wagi samej rodzącej. To jednak pamiątka, której niejedna kobieta wolałaby uniknąć…

Jak właściwie pielęgnować bliznę?

Najtrudniejsze są pierwsze chwile po operacji i niemożność zaopiekowania się samodzielnie noworodkiem. W 6-8 godzin po porodzie kobieta zachęcana jest do pionizacji, poinstruowana przez personel medyczny, położne i fizjoterapeutę. O kolejnych aktywnościach świeżo upieczona mama również powinna zostać poinformowana, aby rana prawidłowo się goiła. Miejsce cięcia początkowo osłania opatrunek, który zabezpiecza uszkodzoną skórę i pomaga jej się zasklepić. Pod żadnym pozorem nie należy go moczyć, a po zdjęciu rana musi pozostać sucha i czysta, gdyż łatwo o zakażenie. Myj ją delikatnymi preparatami i osuszaj łagodnie jednorazowymi ręcznikami lub gazikami, regularnie ją dezynfekuj oraz noś przewiewną bieliznę z wysokim stanem oraz luźne ubrania, by jej nie uciskać. Szwy wewnętrzne rozpuszczają się kilka tygodni, zewnętrzne powinien zdjąć lekarz. Gdy już skóra się wygoi, a wszystkie strupki odpadną czas wdrożyć terapię blizny – pierwszoliniową, nieinwazyjną i bezpieczną kurację preparatami na bazie silikonów.

Blizcare® - w trosce o Twoją bliznę!

Międzynarodowy Zespół ds. Leczenia Blizn rekomenduje silikon medyczny jako złoty standard w terapii zapobiegania i leczenia blizn. W ofercie marki Blizcare® znajdują się produkty, plastry i żele, na bazie silikonu o wysokim profilu bezpieczeństwa i potwierdzonej biozgodności z ludzką skórą. W leczeniu blizny powstałej po operacji cesarskiego cięcia, będącej równym nacięciem, najlepszym wyborem będą medyczne plastry. Proces kształtowania się blizny trwa ok. 1. roku, więc wskazane jest rozpoczęcie kuracji już w tym okresie. Plastry powinno się zmieniać średnio co ok. 5-7 dni, należy unikać ich wielokrotnego stosowania ze względu na ewentualne uszkodzenie warstwy adhezyjnej podczas usuwania. Oprócz plastrów z regularnej linii w ofercie marki Blizcare® pojawił się specjalistyczny plaster z gamy PRO, dedykowany bliznom właśnie po cesarskim cięciu. Jedno opakowanie wystarczy na 2 tygodnie terapii.

 

Plastry są przezroczyste, hipoalergiczne i występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo można je dopasować do obszaru objętego kuracją. Tworzą na skórze cienką, oddychającą, nieprzepuszczalną dla wody membranę, która utrzymuje właściwą wilgotność skóry oraz zabezpiecza bliznę przed kontaktem z otoczeniem. Zapobiegają nadmiernemu wzrostowi tkanki bliznowatej, a regularnie stosowane pomagają zmniejszyć rozmiar blizny, rozjaśniają ją i zmiękczają, sprawiają, że staje się bardziej płaska i elastyczna oraz pomagają wyeliminować takie dolegliwości jak świąd i ból.

Fizyczne aspekty macierzyństwa nie zawsze są tak kolorowe, jak piękne obrazki z instagrama.
Mimo wszystko ciesz się tym okresem, a w tym czasie Blizcare® zajmie się Twoją blizną. Sprawdź skuteczność preparatów na własnej skórze!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci Biuro prasowe
2024-04-24 | 01:00

Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci

Rozpoczęcie wiosny to doskonała okazja, aby zachęcić najmłodszych do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety, w erze technologii i coraz większej liczby zajęć dodatkowych, coraz
Zdrowie Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?
2024-04-23 | 13:00

Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?

Wiosna to niełatwy czas dla naszego organizmu. Po długiej zimie, ze względu na ograniczony dostęp do światła słonecznego i utrudniony dostęp do świeżych warzyw i owoców, jesteśmy
Zdrowie Niedożywienie pacjentów poważnym problemem w Polsce. Eksperci alarmują o pilnej
2024-04-22 | 15:00

Niedożywienie pacjentów poważnym problemem w Polsce. Eksperci alarmują o pilnej

Dane Fundacji wskazują, że aż 85% studentów oraz lekarzy pracujących w szpitalach w Polsce nie byłoby w stanie samodzielnie zainicjować i poprowadzić interwencji żywieniowej3.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.