Komunikaty PR

Blizcare® – w trosce o zdrowie mam!

2020-11-30  |  12:40
Biuro prasowe
Kontakt
Małgorzata Fijałkowska
Com&Media

ul. Bagatela 11 lok. 18
00-585 Warszawa
malgorzata.fijalkowska|com-and-media.pl| |malgorzata.fijalkowska|com-and-media.pl
696 394 007
https://com-and-media.pl/

Okres ciąży to chyba jeden z najpiękniejszych momentów w życiu kobiety. To czas radości i podekscytowania, ważnych decyzji, ale też wielu lęków. Im bliżej rozwiązania tym częściej pojawia się myśl o tym, jak będzie wyglądał poród. Wiele kobiet ma nadzieję, że przebiegnie on siłami natury, bywa jednak, że w związku z zagrożeniem życia zarówno matki jak i dziecka lekarz zmuszony jest wykonać cesarskie cięcie. Zabieg operacyjny, który nierozerwalnie wiąże się z powstaniem blizny. Jak o nią dbać, by nie tylko prawidłowo się goiła, lecz także była jak najmniej widoczna i dokuczliwa?

***

Cesarskie cięcie to najczęściej wykonywana operacja położniczo-ginekologiczna, polegająca na rozcięciu powłok brzusznych (tkanki podskórnej oraz powięzi poprzecznej brzucha) i macicy (ale nie mięśni!). Najczęściej jest to tzw. cięcie majtkowe tuż nad spojeniem łonowym, które łatwo ukryć pod bielizną. Pomimo zastosowania szwów mamy do czynienia z dużym ubytkiem w skórze, w wyniku czego w procesie gojenia i regeneracji powstaje blizna – zbita, słabo unaczyniona tkanka, u niektórych kobiet przerośnięta, przez co niezbyt estetyczna. Do tego mogą pojawić się różnego rodzaju dolegliwości,  takie jak ból, ciągnięcie podczas ruchu, swędzenie. Prawidłowo wygojona powinna być jasno-perłowa i płaska, a jej rozmiary mogą sięgać nawet do 19 cm długości i do 3 mm szerokości w zależności od wielkości dziecka, jego ułożenia oraz wagi samej rodzącej. To jednak pamiątka, której niejedna kobieta wolałaby uniknąć…

Jak właściwie pielęgnować bliznę?

Najtrudniejsze są pierwsze chwile po operacji i niemożność zaopiekowania się samodzielnie noworodkiem. W 6-8 godzin po porodzie kobieta zachęcana jest do pionizacji, poinstruowana przez personel medyczny, położne i fizjoterapeutę. O kolejnych aktywnościach świeżo upieczona mama również powinna zostać poinformowana, aby rana prawidłowo się goiła. Miejsce cięcia początkowo osłania opatrunek, który zabezpiecza uszkodzoną skórę i pomaga jej się zasklepić. Pod żadnym pozorem nie należy go moczyć, a po zdjęciu rana musi pozostać sucha i czysta, gdyż łatwo o zakażenie. Myj ją delikatnymi preparatami i osuszaj łagodnie jednorazowymi ręcznikami lub gazikami, regularnie ją dezynfekuj oraz noś przewiewną bieliznę z wysokim stanem oraz luźne ubrania, by jej nie uciskać. Szwy wewnętrzne rozpuszczają się kilka tygodni, zewnętrzne powinien zdjąć lekarz. Gdy już skóra się wygoi, a wszystkie strupki odpadną czas wdrożyć terapię blizny – pierwszoliniową, nieinwazyjną i bezpieczną kurację preparatami na bazie silikonów.

Blizcare® - w trosce o Twoją bliznę!

Międzynarodowy Zespół ds. Leczenia Blizn rekomenduje silikon medyczny jako złoty standard w terapii zapobiegania i leczenia blizn. W ofercie marki Blizcare® znajdują się produkty, plastry i żele, na bazie silikonu o wysokim profilu bezpieczeństwa i potwierdzonej biozgodności z ludzką skórą. W leczeniu blizny powstałej po operacji cesarskiego cięcia, będącej równym nacięciem, najlepszym wyborem będą medyczne plastry. Proces kształtowania się blizny trwa ok. 1. roku, więc wskazane jest rozpoczęcie kuracji już w tym okresie. Plastry powinno się zmieniać średnio co ok. 5-7 dni, należy unikać ich wielokrotnego stosowania ze względu na ewentualne uszkodzenie warstwy adhezyjnej podczas usuwania. Oprócz plastrów z regularnej linii w ofercie marki Blizcare® pojawił się specjalistyczny plaster z gamy PRO, dedykowany bliznom właśnie po cesarskim cięciu. Jedno opakowanie wystarczy na 2 tygodnie terapii.

 

Plastry są przezroczyste, hipoalergiczne i występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo można je dopasować do obszaru objętego kuracją. Tworzą na skórze cienką, oddychającą, nieprzepuszczalną dla wody membranę, która utrzymuje właściwą wilgotność skóry oraz zabezpiecza bliznę przed kontaktem z otoczeniem. Zapobiegają nadmiernemu wzrostowi tkanki bliznowatej, a regularnie stosowane pomagają zmniejszyć rozmiar blizny, rozjaśniają ją i zmiękczają, sprawiają, że staje się bardziej płaska i elastyczna oraz pomagają wyeliminować takie dolegliwości jak świąd i ból.

Fizyczne aspekty macierzyństwa nie zawsze są tak kolorowe, jak piękne obrazki z instagrama.
Mimo wszystko ciesz się tym okresem, a w tym czasie Blizcare® zajmie się Twoją blizną. Sprawdź skuteczność preparatów na własnej skórze!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Com&Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Problemy społeczne

Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.