„Bo tętni w nas dobro” – akcja krwiodawstwa na rynku Manufaktury
W najbliższą sobotę na Mały Rynek Jazzowy w Manufakturze powróci mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. W ramach ogólnopolskiej akcji „Bo tętni w nas dobro” będzie można wesprzeć honorowe krwiodawstwo. W programie m.in. dmuchany plac zabaw dla dzieci oraz gadżety i upominki.
Akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi pn. „Bo tętni w nas dobro” to doskonała okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o idei honorowego krwiodawstwa. Co zrobić, by zostać honorowym dawcą? Aby się zarejestrować, trzeba przyjść do mobilnego punktu poboru na ulokowanego na Małym Rynku Jazzowym w Manufakturze w godzinach 11:00-16:00 i wypełnić odpowiedni kwestionariusz.
Dla wszystkich, którzy oddadzą krew w Manufakturze, przewidziano specjalne upominki – zdrowy regenerujący shake od restauracji Bawełna, zaproszenia do kręgielni Grakula oraz pamiątkowe maskotki. Każdy darczyńca będzie też mógł odpocząć po pobieraniu w specjalnej strefie relaksu. Po oddaniu krwi można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle specjalnie przygotowanej ścianki i podzielić się nim ze znajomymi w social mediach, oznaczając je hastagiem #botetniwnasdobro. Na dawców czeka także możliwość wykonania personalizowanego gadżetu DIY, strefa dla dzieci, strefa relaksu i wiele innych.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.