Broszura “Skuteczna Komunikacja i Obsługa Pacjentów z Niepełnosprawnością
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Fundacja Avalon od ponad 17 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore w różnych aspektach życia. W ubiegłym roku organizacja przeprowadziła badanie “Dyskryminacja osób z niepełnosprawnościami”, z których wynika, że osoby z niepełnosprawnościami często doświadczają dyskryminacji w placówkach ochrony zdrowia, a 61% badanych podkreśla brak przygotowania personelu do obsługi pacjentów z niepełnosprawnościami. Aby przeciwdziałać zjawiskom dyskryminacyjnym oraz zwiększyć poszanowanie praw pacjentów, Fundacja Avalon wydała specjalną broszurę edukacyjną dla personelu medycznego “Skuteczna Komunikacja i Obsługa Pacjentów i Pacjentek z Niepełnosprawnościami”.
Medycyna dostępna dla wszystkich
Projekt Sekson to inicjatywa Fundacji Avalon poświęcona seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową i sensoryczną. Projekt prowadzi i nieustannie rozwija Mapę Dostępności - internetową wyszukiwarkę placówek i gabinetów dostosowanych dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami na terenie całej Polski. Badania organizacji potwierdzają, że ponad połowa przychodni czy gabinetów medycznych, to miejsca niedostępne ze względów architektonicznych.
Problemem jest także brak doświadczenia personelu medycznego i administracyjnego, w pracy z pacjentem z niepełnosprawnością. Fundacja Avalon postanowiła podzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem pracy z osobami niepełnosprawnością, wydając broszurę “Skuteczna Komunikacja i Obsługa Pacjentów i Pacjentek z Niepełnosprawnościami”, którą każdy może za darmo pobrać na stronie internetowej.
Broszura zawiera praktyczne wskazówki, narzędzia oraz strategie, które mogą pomóc w tworzeniu przyjaznego i dostosowanego środowiska medycznego dla tej grupy. Poprzez zrozumienie potrzeb i wyzwań, z jakimi w obszarze usług medycznych spotykają się osoby z niepełnosprawnościami, specjaliści i specjalistki mogą aktywnie przyczynić się do poprawy jakości życia oraz zdrowia swoich pacjentów. Dodatkowo - oddając głos osobom z niepełnosprawnościami, które zapytaliśmy o najbardziej kluczowe dla nich kwestie w zakresie dostępności placówek medycznych - umożliwiamy im zabranie stanowiska we własnej sprawie i sprawiamy, że ich potrzeby są lepiej słyszalne! - Kamil Zięba, specjalista ds. Mapy Dostępności.
Pozostałe materiały edukacyjne stworzone przez Fundację Avalon można znaleźć na stronie internetowej.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.