Komunikaty PR

Broszura “Skuteczna Komunikacja i Obsługa Pacjentów z Niepełnosprawnością

2024-07-15  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Fundacja Avalon od ponad 17 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore w różnych aspektach życia. W ubiegłym roku organizacja przeprowadziła badanie “Dyskryminacja osób z niepełnosprawnościami”, z których wynika, że osoby z niepełnosprawnościami często doświadczają dyskryminacji w placówkach ochrony zdrowia, a 61% badanych podkreśla brak przygotowania personelu do obsługi pacjentów z niepełnosprawnościami. Aby przeciwdziałać zjawiskom dyskryminacyjnym oraz zwiększyć poszanowanie praw pacjentów, Fundacja Avalon wydała specjalną broszurę edukacyjną dla personelu medycznego “Skuteczna Komunikacja i Obsługa Pacjentów i Pacjentek z Niepełnosprawnościami”.

Medycyna dostępna dla wszystkich

Projekt Sekson to inicjatywa Fundacji Avalon poświęcona seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową i sensoryczną. Projekt prowadzi i nieustannie rozwija Mapę Dostępności - internetową wyszukiwarkę placówek i gabinetów dostosowanych dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami na terenie całej Polski. Badania organizacji potwierdzają, że ponad połowa przychodni czy gabinetów medycznych, to miejsca niedostępne ze względów architektonicznych.

Problemem jest także brak doświadczenia personelu medycznego i administracyjnego, w pracy z pacjentem z niepełnosprawnością. Fundacja Avalon postanowiła podzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem pracy z osobami niepełnosprawnością, wydając broszurę “Skuteczna Komunikacja i Obsługa Pacjentów i Pacjentek z Niepełnosprawnościami”, którą każdy może za darmo pobrać na stronie internetowej.

Broszura zawiera praktyczne wskazówki, narzędzia oraz strategie, które mogą pomóc w tworzeniu przyjaznego i dostosowanego środowiska medycznego dla tej grupy. Poprzez zrozumienie potrzeb i wyzwań, z jakimi w obszarze usług medycznych spotykają się osoby z niepełnosprawnościami, specjaliści i specjalistki mogą aktywnie przyczynić się do poprawy jakości życia oraz zdrowia swoich pacjentów. Dodatkowo - oddając głos osobom z niepełnosprawnościami, które zapytaliśmy o najbardziej kluczowe dla nich kwestie w zakresie dostępności placówek medycznych - umożliwiamy im zabranie stanowiska we własnej sprawie i sprawiamy, że ich potrzeby są lepiej słyszalne! - Kamil Zięba, specjalista ds. Mapy Dostępności.

Pozostałe materiały edukacyjne stworzone przez Fundację Avalon można znaleźć na stronie internetowej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków Biuro prasowe
2024-07-15 | 15:00

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków

Warszawa, Polska, 15 lipca 2024 r. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS oraz Fundacją Instytutu Matki i Dziecka, rzuca światło na bariery i czynniki
Zdrowie Życie z ultrarzadką chorobą hematoonkologiczną wymaga wsparcia
2024-07-11 | 12:30

Życie z ultrarzadką chorobą hematoonkologiczną wymaga wsparcia

  Makroglobulinemia Waldenströma (MW) to ultrarzadka, nieuleczalna, powolnie postępująca rozrostowa choroba układu chłonnego najczęściej występująca u osób w podeszłym
Zdrowie Wsłuchaj się w nerki
2024-07-11 | 10:59

Wsłuchaj się w nerki

Cukrzycowa choroba nerek, to – podobnie jak sama cukrzyca – schorzenie podstępne i niebezpieczne. Może dotyczyć zarówno osób z cukrzycą typu 1, jak

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa

Najnowsza sztuka warszawskiego Och-Teatru przedstawia losy matki – przedwcześnie owdowiałej, ekscentrycznej Aurory i jej córki Emmy, która jak najszybciej chce wyjść za mąż, by uwolnić się od wpływu rodzicielki. Aleksandra Popławska, wcielająca się w rolę tej pierwszej, zaznacza, że kobiety łączy bliska, ale trudna, wręcz toksyczna więź. Jej zdaniem podobne relacje można zaobserwować również w polskich domach. Dlatego też, ta opowieść z przesłaniem powinna skłonić odbiorców do przemyśleń, bo być może jakieś sytuacje w ich rodzinach wymagają szybkiego uzdrowienia. Spektakl „Czułe słówka” powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich filmów sezonu 1983/1984, jednak teatralna wersja została nieco zmodyfikowana.

Edukacja

Cyfrowi nauczyciele będą wsparciem w nauce. To przyszłość sektora edukacji i szkoleń

Branża edukacyjna, szczególnie prywatny sektor szkoleń, coraz mocniej interesuje się technologią cyfrowych bliźniaków. Duże zainteresowanie wynika przede wszystkim z nieograniczonych możliwości skalowania biznesu, jakie daje ta technologia. Stworzenie takiego „awatara” i wyposażenie go w wiedzę ekspercką, jaką ma nauczyciel, trwa dwunastokrotnie krócej niż zdobycie uprawnień do nauczania w szkole. Technologię digital twins z czasem mogłyby przyjąć również szkoły, chociażby z uwagi na braki kadrowe. Tym bardziej że zmienia się profil uczniów, którzy oczekują ich zastosowania w procesie edukacji.

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.