Komunikaty PR

Chatbot opowie Ci o HIV

2021-07-06  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl

Chatbot do rozmów o diagnostyce HIV powstał w ramach projektu „Wakacje plus” Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy. Dzięki zautomatyzowaniu wyszukiwania odpowiedzi na najczęściej powtarzające się wątpliwości, wirtualny networker sprawnie odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące testowania w kierunku zakażenia HIV. Zainteresować rozmową z chatbotem mają krótkie filmy, mówiące o HIV i potrzebie testowania, a także promujące zdrowy styl życia, które będą pojawiać się regularnie przez całe wakacje w mediach społecznościowych. Projekt realizowany jest w ramach konkursu Pozytywnie Otwarci. Rusza w wakacje, ponieważ lato to okres, kiedy młodzi ludzie częściej podejmują ryzykowne zachowania.

Chatbot dostępny jest m.in. na profilu Facebook Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy: https://www.facebook.com/pozytywniwteczy przy każdej interakcji za pośrednictwem Messengera. Ma dwie podstawowe ścieżki. „Wstępny test” to opcja, przy której internaucie zadawane są pytania podobne do tych, jakie słyszy się w stacjonarnym Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym. Zazwyczaj bot na koniec proponuje wykonanie testu w kierunku HIV. Druga ścieżka, którą można wybrać na początku rozmowy, prowadzi do informacji o testowaniu w kierunku HIV przekazanych w formie krótkich pytań i odpowiedzi.

„Informacje na temat profilaktyki HIV oraz odnośniki do chatbota są już dostępne na naszych kontach  w mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie, YouTube. Umieszczamy tam materiały skierowane przede wszystkim do młodych odbiorców – utrzymane w lekkiej stylistyce, ale przekazujące ważne informacje. W czasie wakacji co tydzień będziemy publikować nowe materiały, dużo będzie się działo!” – mówi koordynator projektu, Krzysztof Tylicki.

Pierwsze z materiałów, które będą się ukazywać w mediach społecznościowych Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy regularnie przez całe wakacje, już są dostępne na profilu Fb organizacji. Zachęcają do testów na HIV w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych.

„Problem HIV może dotyczyć każdego, ale z dostępnych danych wynika, że najczęściej wirusem zakażają się ludzie młodzi, stąd informacje o profilaktyce, testowaniu i leczeniu powinny znaleźć się w mediach używanych przez tę właśnie grupę społeczną, a więc zwłaszcza w mediach społecznościowych. Dlatego wierzę, że chatbot Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy będzie skutecznym narzędziem do walki z HIV – podsumował Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

***

Celem programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. W ramach programu organizowany jest konkurs dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat przeznaczyła 2 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.

Dodatkowych informacji udzielają:

Krzysztof Tylicki

Zjednoczenie „Pozytywni w Tęczy”

Tel: +48 511 816 350

ktylicki@spinacz.com

Mariola Sarnowska

Pozytywnie Otwarci

Tel: +48 502 213 047

biuro@pozytywnieotwarci.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Finanse

Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

Nowe technologie

Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi

Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.