Komunikaty PR

Chatbot opowie Ci o HIV

2021-07-06  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl

Chatbot do rozmów o diagnostyce HIV powstał w ramach projektu „Wakacje plus” Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy. Dzięki zautomatyzowaniu wyszukiwania odpowiedzi na najczęściej powtarzające się wątpliwości, wirtualny networker sprawnie odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące testowania w kierunku zakażenia HIV. Zainteresować rozmową z chatbotem mają krótkie filmy, mówiące o HIV i potrzebie testowania, a także promujące zdrowy styl życia, które będą pojawiać się regularnie przez całe wakacje w mediach społecznościowych. Projekt realizowany jest w ramach konkursu Pozytywnie Otwarci. Rusza w wakacje, ponieważ lato to okres, kiedy młodzi ludzie częściej podejmują ryzykowne zachowania.

Chatbot dostępny jest m.in. na profilu Facebook Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy: https://www.facebook.com/pozytywniwteczy przy każdej interakcji za pośrednictwem Messengera. Ma dwie podstawowe ścieżki. „Wstępny test” to opcja, przy której internaucie zadawane są pytania podobne do tych, jakie słyszy się w stacjonarnym Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym. Zazwyczaj bot na koniec proponuje wykonanie testu w kierunku HIV. Druga ścieżka, którą można wybrać na początku rozmowy, prowadzi do informacji o testowaniu w kierunku HIV przekazanych w formie krótkich pytań i odpowiedzi.

„Informacje na temat profilaktyki HIV oraz odnośniki do chatbota są już dostępne na naszych kontach  w mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie, YouTube. Umieszczamy tam materiały skierowane przede wszystkim do młodych odbiorców – utrzymane w lekkiej stylistyce, ale przekazujące ważne informacje. W czasie wakacji co tydzień będziemy publikować nowe materiały, dużo będzie się działo!” – mówi koordynator projektu, Krzysztof Tylicki.

Pierwsze z materiałów, które będą się ukazywać w mediach społecznościowych Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy regularnie przez całe wakacje, już są dostępne na profilu Fb organizacji. Zachęcają do testów na HIV w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych.

„Problem HIV może dotyczyć każdego, ale z dostępnych danych wynika, że najczęściej wirusem zakażają się ludzie młodzi, stąd informacje o profilaktyce, testowaniu i leczeniu powinny znaleźć się w mediach używanych przez tę właśnie grupę społeczną, a więc zwłaszcza w mediach społecznościowych. Dlatego wierzę, że chatbot Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy będzie skutecznym narzędziem do walki z HIV – podsumował Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

***

Celem programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. W ramach programu organizowany jest konkurs dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat przeznaczyła 2 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.

Dodatkowych informacji udzielają:

Krzysztof Tylicki

Zjednoczenie „Pozytywni w Tęczy”

Tel: +48 511 816 350

ktylicki@spinacz.com

Mariola Sarnowska

Pozytywnie Otwarci

Tel: +48 502 213 047

biuro@pozytywnieotwarci.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie Biuro prasowe
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.