Komunikaty PR

Choroba przyzębia – jak jej zapobiegać?

2024-06-03  |  07:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Cichocka
SIMEDIA

Czapli 57
02-703 Warszawa
k.cichocka|simedia.pl| |k.cichocka|simedia.pl
664049000
simedia.pl

Podrażnienie, obrzęk, zaczerwienienie, krwawienie - takie mogą być objawy choroby przyzębia. Do tego stanu prowadzi wiele czynników, jednak tym podstawowym jest zaniedbanie właściwej higieny jamy ustnej. Aby poradzić sobie ze skutkami tej choroby, warto poznać jej specyfikę. Poniżej opisujemy, w jaki sposób przebiega i przedstawiamy rozwiązania, które mogą pomóc w złagodzeniu objawów choroby. 

Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że choroba przyzębia dotyczy 10% światowej populacji. To poważnie brzmiące schorzenie nie straszy jedynie swoją nazwą. Jest to kolejne stadium zapalenia dziąseł, które nie zostało w porę wyleczone. Towarzyszące mu obrzęki, zaczerwienienie, a nawet krwawienie są sygnałem, że w obrębie naszej jamy ustnej dzieje się coś niepokojącego. Choroba przyzębia powoduje stan zapalny tkanki przyzębia, zwłaszcza dziąseł i kości wyrostka zębodołowego, do których przytwierdzone są zęby. Jeśli nie podejmie się działań leczniczych, choroba może zaostrzyć się, a finalnie przyjmie postać przewlekłą o negatywnym wpływie na kondycję jamy ustnej, a nawet całego organizmu. 

Charakterystyczne objawy: 

  • utworzenie kieszonek dziąsłowych, czyli przestrzeni między dziąsłem a zębem;
  • odsłonięcie korzeni zębów: dziąsła cofają się, a korzenie stają się widoczne;
  • rozchwianie zębów: zęby ruszają się podczas jedzenia lub popychania ich językiem;
  • nadwrażliwość zębów: pacjent skarży się na „podrażnione” lub „wrażliwe” dziąsła, co w terminologii medycznej oznacza ból zębów lub dziąseł, które krwawią, są opuchnięte lub gładkie.
  • halitoza,  czyli nieprzyjemny oddech.

Jak postępować w przypadku choroby przyzębia?

Podczas leczenia tego schorzenia niezębne jest utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej. Oznacza to szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie przez co najmniej 2 minuty, z zastosowaniem odpowiedniej szczoteczki i pasty. W takim wypadku sprawdzi się profesjonalna szczoteczka Elgydium Clinic 15/100, czyli model o wyjątkowo miękkim włosiu. Ma delikatnie zaokrąglone włókna, idealne do pielęgnacji w procesie leczenia podrażnionych dziąseł. Niezbędnym elementem każdej rutyny jest również odpowiednia pasta. W przypadku choroby przyzębia najlepiej sprawdzi się pasta Elgydium Clinic Perioblock Pro stosowana w trzydziestodniowej kuracji. Łączy ona łagodzące działanie kwasu glicyretynowego i alantoiny, które redukują podrażnienie dziąseł. Oprócz tego w składzie pasty znajduje się również chloroheksydyna, która działa oczyszczająco, przeciwbakteryjnie i ogranicza osadzanie się płytki nazębnej. 

Kolejnym krokiem w rutynie jest płukanie jamy ustnej. W sytuacji, gdy chcemy poprawić stan jamy ustnej w chorobie przyzębia, dobrym wyborem będzie preparat przeznaczony do zwalczania płytki nazębnej, który ma dodatkowo działanie kojące, na przykład płyn do płukania jamy ustnej Eludril CLASSIC. Ten płyn pomoże w przypadku podrażnienia dziąseł związanego z nagromadzeniem płytki nazębnej. Rekomendujemy stosowanie go w kuracji nie dłuższej niż 15-dniowa. Do codziennego stosowania zaleca się stosowanie płyn Eludril CARE, który redukuje odkładanie się płytki nazębnej. 

Wsparcie w kuracji podrażnienia dziąseł będzie stanowić również ELUGEL, który ma działanie antysteptyczne i  łagodzące podrażnienia dziąseł. 

Profesjonalne produkty ELGYDIUM, ELUDRIL oraz ELUGEL dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SIMEDIA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy życie bez telefonu jest możliwe? Biuro prasowe
2024-07-20 | 08:00

Czy życie bez telefonu jest możliwe?

Nikogo już nie dziwi, że w kalendarzu pojawił się Dzień Bez Telefonu Komórkowego (15 lipca) – wszyscy zdajemy sobie sprawę, że urządzenie to jest przedłużeniem
Zdrowie Niemal 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych
2024-07-18 | 16:00

Niemal 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych

Blisko 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych dzięki corocznej inicjatywie GE HealthCare   W ramach Women’s Health Mobile Roadshow 2024 kobiety mogły skorzystać z badań w 15 miejscowościach w województwach opolskim i śląskim, m.in. w Opolu czy Chorzowie przy Stadionie Śląskim. Diagnostyka odbywała się od 31 maja do 23 czerwca br. Niemal 900 kobiet poddało się badaniom mammograficznym, USG oraz videodermatoskopowym w celu diagnostyki nowotworów złośliwych w mobilnej klinice GE HealthCare. W rezultacie wykryto 70 przypadków podejrzanych zmian.   Warszawa, 18 lipca 2024 r. – Podczas Women’s Health Mobile Roadshow 2024, niemal 900 kobiet poddało się bezpłatnym badaniom diagnostycznym w mammobusie GE HealthCare. Największym zainteresowaniem cieszyła się videodermatoskopia, czyli analiza powierzchni skóry i jej zmian, a także badania mammograficzne. W wyniku prowadzonych badań wykryto 70 podejrzanych przypadków, co stanowi niemal 8% przeprowadzonych badań. GE HealthCare po raz kolejny wyruszyło w trasę po polskich miastach i wsiach, aby umożliwić kobietom bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka piersi. Według statystyk to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek – zmaga się z nim co czwarta pacjentka onkologiczna[1]. Każdego roku rozpoznaje się około 20 tyś. przypadków, z czego w samym 2021 zmarło na niego 6 406 pacjentek[2]. Jednocześnie, tylko co piąte rozpoznanie raka piersi przypada na wczesne stadium zaawansowania choroby[3], które ułatwia skuteczną terapię. – Wczesna diagnoza raka piersi zmniejsza ryzyko śmierci nawet o 25 – 30 procent, dlatego ważne są regularne badania i profilaktyka w tym kierunku. Ten nowotwór, kiedy wykryty na początkowych etapach, skutecznie poddaje się terapiom. Właśnie dlatego w GE HealthCare zachęcamy kobiety do korzystania z nowoczesnych metod diagnostycznych oraz zwiększamy dostępność badań w ramach Women’s Health Mobile Roadshow. To już trzecia edycja inicjatywy, podczas której Polki mogły wykonać badania z wykorzystaniem zaawansowanych technologii w komfortowych warunkach mammobusa – komentuje Grażyna Rubiś-Liolios, Dyrektor Generalna Polska, Litwa, Łotwa i Ukraina w GE HealthCare. Women’s Health Mobile Roadshow to projekt, podczas którego mobilna klinika GE HealthCare odbywa tournée po Europie, aby zwiększyć dostępność profilaktyki na najwyższym poziomie. Wśród odwiedzonych w 2024 roku krajów ponownie znalazła się Polska. Podczas tegorocznej edycji mieszkanki Opola, Moszny, Krapkowic, Niemodlina, Dobrodzienia, Kupy, Brzegu, Grodkowa, Namysłowa, Prudnika, Głuchołazów, Nysy, Branic, Kietrzu i Chorzowa mogły skorzystać z innowacyjnych technologii z obszaru obrazowania medycznego i diagnostyki onkologicznej.  
Zdrowie Wakacyjny niezbędnik kobiety w menopauzie
2024-07-18 | 01:00

Wakacyjny niezbędnik kobiety w menopauzie

Menopauza jest naturalnym procesem, który przechodzi każda kobieta. Objawy menopauzy, które jej towarzyszą są często bardzo dokuczliwe o każdej porze roku, a latem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.