Komunikaty PR

Choroba przyzębia – jak jej zapobiegać?

2024-06-03  |  07:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Cichocka
SIMEDIA

Czapli 57
02-703 Warszawa
k.cichocka|simedia.pl| |k.cichocka|simedia.pl
664049000
simedia.pl

Podrażnienie, obrzęk, zaczerwienienie, krwawienie - takie mogą być objawy choroby przyzębia. Do tego stanu prowadzi wiele czynników, jednak tym podstawowym jest zaniedbanie właściwej higieny jamy ustnej. Aby poradzić sobie ze skutkami tej choroby, warto poznać jej specyfikę. Poniżej opisujemy, w jaki sposób przebiega i przedstawiamy rozwiązania, które mogą pomóc w złagodzeniu objawów choroby. 

Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że choroba przyzębia dotyczy 10% światowej populacji. To poważnie brzmiące schorzenie nie straszy jedynie swoją nazwą. Jest to kolejne stadium zapalenia dziąseł, które nie zostało w porę wyleczone. Towarzyszące mu obrzęki, zaczerwienienie, a nawet krwawienie są sygnałem, że w obrębie naszej jamy ustnej dzieje się coś niepokojącego. Choroba przyzębia powoduje stan zapalny tkanki przyzębia, zwłaszcza dziąseł i kości wyrostka zębodołowego, do których przytwierdzone są zęby. Jeśli nie podejmie się działań leczniczych, choroba może zaostrzyć się, a finalnie przyjmie postać przewlekłą o negatywnym wpływie na kondycję jamy ustnej, a nawet całego organizmu. 

Charakterystyczne objawy: 

  • utworzenie kieszonek dziąsłowych, czyli przestrzeni między dziąsłem a zębem;
  • odsłonięcie korzeni zębów: dziąsła cofają się, a korzenie stają się widoczne;
  • rozchwianie zębów: zęby ruszają się podczas jedzenia lub popychania ich językiem;
  • nadwrażliwość zębów: pacjent skarży się na „podrażnione” lub „wrażliwe” dziąsła, co w terminologii medycznej oznacza ból zębów lub dziąseł, które krwawią, są opuchnięte lub gładkie.
  • halitoza,  czyli nieprzyjemny oddech.

Jak postępować w przypadku choroby przyzębia?

Podczas leczenia tego schorzenia niezębne jest utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej. Oznacza to szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie przez co najmniej 2 minuty, z zastosowaniem odpowiedniej szczoteczki i pasty. W takim wypadku sprawdzi się profesjonalna szczoteczka Elgydium Clinic 15/100, czyli model o wyjątkowo miękkim włosiu. Ma delikatnie zaokrąglone włókna, idealne do pielęgnacji w procesie leczenia podrażnionych dziąseł. Niezbędnym elementem każdej rutyny jest również odpowiednia pasta. W przypadku choroby przyzębia najlepiej sprawdzi się pasta Elgydium Clinic Perioblock Pro stosowana w trzydziestodniowej kuracji. Łączy ona łagodzące działanie kwasu glicyretynowego i alantoiny, które redukują podrażnienie dziąseł. Oprócz tego w składzie pasty znajduje się również chloroheksydyna, która działa oczyszczająco, przeciwbakteryjnie i ogranicza osadzanie się płytki nazębnej. 

Kolejnym krokiem w rutynie jest płukanie jamy ustnej. W sytuacji, gdy chcemy poprawić stan jamy ustnej w chorobie przyzębia, dobrym wyborem będzie preparat przeznaczony do zwalczania płytki nazębnej, który ma dodatkowo działanie kojące, na przykład płyn do płukania jamy ustnej Eludril CLASSIC. Ten płyn pomoże w przypadku podrażnienia dziąseł związanego z nagromadzeniem płytki nazębnej. Rekomendujemy stosowanie go w kuracji nie dłuższej niż 15-dniowa. Do codziennego stosowania zaleca się stosowanie płyn Eludril CARE, który redukuje odkładanie się płytki nazębnej. 

Wsparcie w kuracji podrażnienia dziąseł będzie stanowić również ELUGEL, który ma działanie antysteptyczne i  łagodzące podrażnienia dziąseł. 

Profesjonalne produkty ELGYDIUM, ELUDRIL oraz ELUGEL dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SIMEDIA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie Biuro prasowe
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.