Ciąża i poród w dobie koronawirusa?
Przygotowania do porodu to czas pełen wielkich emocji i wyzwań. Ale co zrobić, kiedy na drodze do pięknego finału staje coś tak niespodziewanego jak epidemia i wszystkie związane z nią ograniczenia? Jak przygotować się równie dobrze, nie mogąc pójść do szkoły rodzenia czy spotkać się z położną?
Kobiety w ciąży to grupa, dla której zachorowanie na COVID-19 może mieć bardzo groźne konsekwencje. Dlatego tak ważne jest, aby pozostawały one w domach, w miarę możliwości minimalizując ryzyko zarażenia. Oznacza to jednak całkowite odosobnienie w okresie, w którym potrzebują wsparcia w przygotowaniu się do porodu i macierzyństwa. Odpowiedzią na tę trudną sytuację jest jedyna w Polsce certyfikowana szkoła rodzenia on-line pod adresem www.szkolarodzeniaprenalen.pl
– Obserwując dynamicznie zmieniającą się sytuację, wiedzieliśmy, że nasza szkoła jest idealnym rozwiązaniem problemów przyszłych mam i że w tym momencie tylko wsparcie on-line pozwoli im w spokoju i poczuciu bezpieczeństwa przygotować się do porodu. Kiedy wprowadzono całkowity zakaz zgromadzeń i zajęcia w szkołach rodzenia zostały odwołane, odnotowaliśmy ogromne zainteresowanie naszym portalem. Warto podkreślić, że Szkoła Rodzenia Prenalen działa całkowicie bezpłatnie, dzięki czemu jest dostępna dla każdej posiadaczki urządzenia z internetem – mówi Joanna Piekarska Senior Brand Manager marki Prenalen.
– Dlaczego warto zarejestrować się na stronie Szkoły Rodzenia Prenalen? Przede wszystkim e-learning jest obecnie najbezpieczniejszą formą edukacji. Zajęcia w Szkole Rodzenia Prenalen obejmują ten sam zakres, co te w stacjonarnej szkole rodzenia, a przy tym nie trzeba nigdzie wychodzić. Program nauczania opracowano we współpracy z położnymi, co gwarantuje rzetelność informacji. I wreszcie – niekwestionowalnym potwierdzeniem jakości jest patronat Polskiego Towarzystwa Położnych – podkreśla Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych prof. UM dr hab. n. o zdr. Beata Pięta.
Idea szkoły rodzenia on-line spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem użytkowniczek. Codziennie na stronie Szkoły Rodzenia Prenalen rejestruje się 200 przyszłych mam, a w sumie jest ich już ponad 50 tysięcy. Poza programem obejmującym tematykę porodu, połogu i opieki nad noworodkiem, szkoła oferuje czaty z położną, ginekologiem-położnikiem, pediatrą, neonatologiem, doradcą laktacyjnym i psychologiem. Ponadto każda uczestniczka zajęć może wyszukać położną wg miejsca zamieszkania oraz stworzyć swój indywidualny plan ciąży i porodu w specjalnym kreatorze, a system sam podpowie terminy planowanych badań i innych wydarzeń.
– W dobie koronawirusa najlepszą radą, jakiej można udzielić kobiecie spodziewającej się dziecka, jest zachowanie spokoju i zadbanie o psychikę. Oczywiście w obecnych czasach nie jest to łatwe, ale, na szczęście, w internecie powstają narzędzia, które pomagają przyszłej matce zbudować poczucie bezpieczeństwa i w profesjonalny sposób przygotować się do jednego z najważniejszych momentów w życiu. Ważne jest jednak, aby korzystać ze sprawdzonych źródeł informacji, tworzonych przez specjalistów w zakresie położnictwa, ginekologii i psychologii – mówi prof. Beata Pięta.
Eksperci zalecają, aby również spotkania z położnymi odbywały się on-line. Rozmowy przez komunikatory czy telefon z doświadczoną osobą są bardzo pomocne dla kobiet w izolacji przeżywających ciążę. Podczas indywidualnego spotkania on-line można poruszyć najbardziej intymne kwestie związane z porodem. Zarówno takie rozmowy, jak i uczestnictwo w szkole rodzenia pomogą w sposób świadomy przejść przez ten wyjątkowy okres w życiu i zachować spokój w obliczu niespodziewanych okoliczności.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:
www.szkolarodzeniaprenalen.pl

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.