Collagen – dlaczego warto go stosować?
Jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych składników w naszym ciele jest kolagen, który odpowiada za funkcję budulcową tkanki łącznej, czyli np. skóry czy kości i stawów. Czy dodatkowa suplementacja kolagenu jest ważna i może nam pomóc w zatrzymaniu procesu starzenia? Już odpowiadamy!
Jak działa kolagen?
Kolagen odgrywa bardzo dużą rolę w naszym organizmie. Dzięki niemu nasza skóra jest jędrna i elastyczna, a nasze kości są zdrowsze oraz trudniej je złamać. Niestety wraz z ukończeniem 25 roku życia, produkcja kolagenu zaczyna spadać, a zapotrzebowanie zostaje takie same. Właśnie dlatego pojawiają się pierwsze zmarszczki czy bóle w kościach. Warto wiedzieć, że jeżeli przyswoimy odpowiednią dawkę tego składnika, to nasza skóra będzie nawilżona, a nasze stawy zdrowsze.
Zalety stosowania kolagenu
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że stosowanie kolagenu zdecydowanie wpływa na poprawę kondycji skóry, ale również włosów oraz paznokci. Przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i ogranicza skutki ogólnego starzenia się organizmu jak np. bóle w stawach, czy problemy skórne. Ponadto wszystkie kości w naszym ciele oraz stawy i zęby stają się mocniejsze i trudniej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Dlatego warto wprowadzić w swoje życie odpowiednią suplementację. Jednak pojawia się trudne pytanie … jaki suplement wybrać, aby był skuteczny?
Kolagen - który wybrać?
Wybierając kolagen należy kierować się przede wszystkim składem. Ważne, by produkt zawierał kolagen morski, ponieważ taki najlepiej się przyswaja. Jest najbardziej skoncentrowany i lepiej przenika do odpowiednich tkanek. Doskonałym wyborem będzie DuoLife Collagen. Dzięki wysokiej zawartości kolagenu morskiego jest bardzo skuteczny. Ponadto posiada w składzie również dodatki roślinne, które idealnie wspomagają działanie kolagenu oraz nadają mu niepowtarzalny egzotyczny smak. Puree z owoców mango jest głównym komponentem wpływającym na smak, a ponadto dzięki wysokiej zawartości witaminy A jest nazywany owocem młodości, ponieważ korzystnie wpływa na stan skóry. Dodatkowo w składzie znajduje się chondroityna, która umożliwia regenerację powierzchni stawów oraz poprawia wytrzymałość całego narządu ruchu poprzez odkładanie wapnia w kościach. Pokrzywa i pędy bambusa natomiast są źródłem krzemu, dzięki któremu możliwa jest synteza kolagenu oraz kwasów tłuszczowych, które są idealnym rozpuszczalnikiem witamin A i E mające pozytywny wpływ na skórę – jest gładka i młodo wygląda. Ponadto zawarty w Collagenie kwas hialuronowy zapewnia idealne funkcjonowanie stawów i nawilża organizm od wewnątrz, co spowalnia proces starzenia się.
Warto suplementować kolagen, aby utrzymywać nasze ciało w idealnym stanie. Najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniego suplementu, który pozwoli na skorzystanie z dobrodziejstw wynikających z jego stosowania. Dlatego jeśli zauważyliście pierwsze oznaki starzenia się skóry czy stawów – uzupełnijcie kolagen w swojej diecie. Dzięki temu poprawi się nie tylko wygląd Waszej skóry, ale także sprawność fizyczna.
Więcej informacji na myduolife.com

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę
Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.