Komunikaty PR

Czego boją się mężczyźni? Cała prawda o męskiej medycynie estetycznej

2020-04-16  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.05 MB )

Jak cię widzą, tak cię piszą… - to przysłowie coraz częściej biorą sobie do serca współcześni mężczyźni, którzy chętniej niż przed laty odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. W ostatnim czasie wszystkich ogarnęła moda na bycie fit, uprawianie sportu, zdrowe odżywanie, tak więc trend na poprawę wyglądu był tylko kwestią czasu. O ile płeć piękna w rękach specjalistów od wizerunku nikogo już dziś nie dziwi, o tyle mężczyźni długo podchodzili do tego z dystansem.

Wizerunek mężczyzny jest ważny, zarówno w kontekście relacji osobistych jak i zawodowych. To, że wygląda on atrakcyjnie powoduje, że czuje się pewniej i osiąga większą satysfakcję w kontaktach międzyludzkich.

- Często słyszy się opinię, że to nie szata zdobi człowieka, jednak w podświadomie czujemy, że jest w tym pewnego rodzaju fałsz. Już dawno udowodniono, że to właśnie pierwsze wrażenia ma kolosalne znaczenie i wpływ na to, w jaki sposób będą nas odbierać inni. Niestety, pierwsze wrażenie można  zrobić tylko raz – mówi Ewelina Górska, specjalistka medycyny estetycznej, właścicielka gabinetu HBCmed w Białymstoku i dodaje, że mężczyźni coraz częściej zapisują się do niej na wizyty.

Na jakie zabiegi najczęściej decydują się panowie?

Dziś możemy decydować o tym, jak młodo i atrakcyjnie chcemy wyglądać. Oczywiście ma tu znaczenie styl życia oraz nasza genetyka, ale wizyty w gabinecie medycyny estetycznej mogą pomóc zarówno paniom jak i panom.

- Pierwszą i najbardziej widoczną oznaką starzenia są zmarszczki. Z tym problemem panowie zgłaszają się do mnie najczęściej – mówi Ewelina Górska. - Zmarszczki usuwam za pomocą czynnika relaksującego mięśnie (toksyna botulinowa). Zabieg trzeba wykonać co kilka miesięcy, ale co ważne, efekty są widoczne już kilka dni po zabiegu. Mężczyźni mają zazwyczaj niższą odporność na ból niż kobiety, dlatego przekonuje ich to, że zabieg jest prawie bezbolesny i trwa krótko.

W przypadku mężczyzn proces starzenia zaznacza zmiany na twarzy średnio o 10 lat później niż w przypadku kobiet, jednak tworzące się bruzdy i zmarszczki są głębsze i bardziej widoczne. Po oczyszczeniu skóry twarzy u pacjenta wykonywanych jest kilka mikroiniekcji w okolice wymagające leczenia. Czynnik relaksujący mięśnie można podawać tylko w przypadku tak zwanych zmarszczek dynamicznych, czyli takich, które uwidaczniają się kiedy poruszamy mięśniami. Inaczej zmarszczki te zwane są mimicznymi. Za pomocą czynnika relaksującego mięśnie możliwe jest usuwanie zmarszczek na czole, na przykład lwiej zmarszczki, zmarszczek poziomych czoła, kurzych łapek lub tak zwanych zmarszczek króliczych czy też zmarszczek palacza.

Współczesne tempo życia i stres mogą wywoływać u mężczyzn problem nadmiernej potliwości, głównie w rejonie pach i dłoni, a także problem tzw. bruksizmu, czyli nadmiernego zgrzytania zębami na skutek przerostu mięśni żwaczy. Obie przypadłości także można łatwo i w większości przypadków w sposób trwały zlikwidować dzięki zastrzykom z toksyny botulinowej.

Mężczyzna w XXI wieku może starzeć się z godnością

Każdy człowiek wyglądający zdrowo, z wypoczętą i zrelaksowaną twarzą ma większe szanse na zdobycie wymarzonego partnera/partnerki, osiągnięcie awansu zawodowego czy powodzenie w kontaktach towarzyskich. Więc - czy nam to się podoba, czy nie - tak zwane „starzenie się z godnością” w dzisiejszych czasach wcale nie oznacza, że na naszej twarzy muszą pojawić się zmarszczki, efekty grawitacyjnego opadania niektórych kompartmentów twarzy czy zmiana kolorytu i faktury skóry.

- XXI wiek to era wspaniałych możliwości starzenia się z godnością: czyli możliwie powolnego, z zachowaniem indywidualnego piękna, ale bez zatracenia owalu twarzy, bez bruzd powodujących, że wyglądamy na złych lub smutnych, bez szarości skóry czy przebarwień, rozszerzonych naczynek, rumienia, blizn na twarzy, bez wiotkości skóry – mówi specjalistka z HBCmed.

Mężczyzna, który odwiedzi gabinet medycyny estetycznej, przy pomocy neuromodulatora może odzyskać utraconą objętość policzków i wykonturować żuchwę. Aby nadać twarzy odpowiednie proporcje, można wymodelować usta, by ciągle były pełne i przyciągały spojrzenia, można odmłodzić oko wypełniając dolinę łez, by spojrzenie nabrało blasku, można zrelaksować mięśnie czoła, aby pacjent nie wyglądał na niezadowolonego czy złego, można wypełnić linie marionetki, pozbywając się smutku z twarzy…

-  Dzisiejsza medycyna estetyczna dzięki technikom łączonym jest w stanie z pomocą kilku ukłuć oszukać czas... Wykorzystując najnowsze technologie takie jak laser czy HIFU poprawiamy jakość skóry, zamykamy rozszerzone naczynia krwionośne, usuwamy przebarwienia, rumień, blizny potrądzikowe, niwelujemy wiotkość skóry przywracając jej blask, elastyczność i równomierny koloryt. Depozyty z całkowicie biodegradowalnego wypełniacza, jakim jest kwas hialuronowy, modelują twarz, poprawiają jej owal, nawilżają skórę, zaś neuromodulator relaksuje mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek dynamicznych. oczywiście aby uzyskać optymalne efekty nie wystarczy jedno spotkanie z lekarzem medycyny estetycznej. Jak we wszystkim, co ma trwać długo, potrzebna jest tu systematyczność – mówi Ewelina Górska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie „Szanuję, nie dyskryminuję!” - start II edycji Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:00

„Szanuję, nie dyskryminuję!” - start II edycji

W dniu 5 maja obchodzony jest Europejski Dzień walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami. Jest to szczególna okazja, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na
Zdrowie Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci
2024-04-24 | 01:00

Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci

Rozpoczęcie wiosny to doskonała okazja, aby zachęcić najmłodszych do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety, w erze technologii i coraz większej liczby zajęć dodatkowych, coraz
Zdrowie Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?
2024-04-23 | 13:00

Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?

Wiosna to niełatwy czas dla naszego organizmu. Po długiej zimie, ze względu na ograniczony dostęp do światła słonecznego i utrudniony dostęp do świeżych warzyw i owoców, jesteśmy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.