Komunikaty PR

Czego boją się mężczyźni? Cała prawda o męskiej medycynie estetycznej

2020-04-16  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.05 MB )

Jak cię widzą, tak cię piszą… - to przysłowie coraz częściej biorą sobie do serca współcześni mężczyźni, którzy chętniej niż przed laty odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. W ostatnim czasie wszystkich ogarnęła moda na bycie fit, uprawianie sportu, zdrowe odżywanie, tak więc trend na poprawę wyglądu był tylko kwestią czasu. O ile płeć piękna w rękach specjalistów od wizerunku nikogo już dziś nie dziwi, o tyle mężczyźni długo podchodzili do tego z dystansem.

Wizerunek mężczyzny jest ważny, zarówno w kontekście relacji osobistych jak i zawodowych. To, że wygląda on atrakcyjnie powoduje, że czuje się pewniej i osiąga większą satysfakcję w kontaktach międzyludzkich.

- Często słyszy się opinię, że to nie szata zdobi człowieka, jednak w podświadomie czujemy, że jest w tym pewnego rodzaju fałsz. Już dawno udowodniono, że to właśnie pierwsze wrażenia ma kolosalne znaczenie i wpływ na to, w jaki sposób będą nas odbierać inni. Niestety, pierwsze wrażenie można  zrobić tylko raz – mówi Ewelina Górska, specjalistka medycyny estetycznej, właścicielka gabinetu HBCmed w Białymstoku i dodaje, że mężczyźni coraz częściej zapisują się do niej na wizyty.

Na jakie zabiegi najczęściej decydują się panowie?

Dziś możemy decydować o tym, jak młodo i atrakcyjnie chcemy wyglądać. Oczywiście ma tu znaczenie styl życia oraz nasza genetyka, ale wizyty w gabinecie medycyny estetycznej mogą pomóc zarówno paniom jak i panom.

- Pierwszą i najbardziej widoczną oznaką starzenia są zmarszczki. Z tym problemem panowie zgłaszają się do mnie najczęściej – mówi Ewelina Górska. - Zmarszczki usuwam za pomocą czynnika relaksującego mięśnie (toksyna botulinowa). Zabieg trzeba wykonać co kilka miesięcy, ale co ważne, efekty są widoczne już kilka dni po zabiegu. Mężczyźni mają zazwyczaj niższą odporność na ból niż kobiety, dlatego przekonuje ich to, że zabieg jest prawie bezbolesny i trwa krótko.

W przypadku mężczyzn proces starzenia zaznacza zmiany na twarzy średnio o 10 lat później niż w przypadku kobiet, jednak tworzące się bruzdy i zmarszczki są głębsze i bardziej widoczne. Po oczyszczeniu skóry twarzy u pacjenta wykonywanych jest kilka mikroiniekcji w okolice wymagające leczenia. Czynnik relaksujący mięśnie można podawać tylko w przypadku tak zwanych zmarszczek dynamicznych, czyli takich, które uwidaczniają się kiedy poruszamy mięśniami. Inaczej zmarszczki te zwane są mimicznymi. Za pomocą czynnika relaksującego mięśnie możliwe jest usuwanie zmarszczek na czole, na przykład lwiej zmarszczki, zmarszczek poziomych czoła, kurzych łapek lub tak zwanych zmarszczek króliczych czy też zmarszczek palacza.

Współczesne tempo życia i stres mogą wywoływać u mężczyzn problem nadmiernej potliwości, głównie w rejonie pach i dłoni, a także problem tzw. bruksizmu, czyli nadmiernego zgrzytania zębami na skutek przerostu mięśni żwaczy. Obie przypadłości także można łatwo i w większości przypadków w sposób trwały zlikwidować dzięki zastrzykom z toksyny botulinowej.

Mężczyzna w XXI wieku może starzeć się z godnością

Każdy człowiek wyglądający zdrowo, z wypoczętą i zrelaksowaną twarzą ma większe szanse na zdobycie wymarzonego partnera/partnerki, osiągnięcie awansu zawodowego czy powodzenie w kontaktach towarzyskich. Więc - czy nam to się podoba, czy nie - tak zwane „starzenie się z godnością” w dzisiejszych czasach wcale nie oznacza, że na naszej twarzy muszą pojawić się zmarszczki, efekty grawitacyjnego opadania niektórych kompartmentów twarzy czy zmiana kolorytu i faktury skóry.

- XXI wiek to era wspaniałych możliwości starzenia się z godnością: czyli możliwie powolnego, z zachowaniem indywidualnego piękna, ale bez zatracenia owalu twarzy, bez bruzd powodujących, że wyglądamy na złych lub smutnych, bez szarości skóry czy przebarwień, rozszerzonych naczynek, rumienia, blizn na twarzy, bez wiotkości skóry – mówi specjalistka z HBCmed.

Mężczyzna, który odwiedzi gabinet medycyny estetycznej, przy pomocy neuromodulatora może odzyskać utraconą objętość policzków i wykonturować żuchwę. Aby nadać twarzy odpowiednie proporcje, można wymodelować usta, by ciągle były pełne i przyciągały spojrzenia, można odmłodzić oko wypełniając dolinę łez, by spojrzenie nabrało blasku, można zrelaksować mięśnie czoła, aby pacjent nie wyglądał na niezadowolonego czy złego, można wypełnić linie marionetki, pozbywając się smutku z twarzy…

-  Dzisiejsza medycyna estetyczna dzięki technikom łączonym jest w stanie z pomocą kilku ukłuć oszukać czas... Wykorzystując najnowsze technologie takie jak laser czy HIFU poprawiamy jakość skóry, zamykamy rozszerzone naczynia krwionośne, usuwamy przebarwienia, rumień, blizny potrądzikowe, niwelujemy wiotkość skóry przywracając jej blask, elastyczność i równomierny koloryt. Depozyty z całkowicie biodegradowalnego wypełniacza, jakim jest kwas hialuronowy, modelują twarz, poprawiają jej owal, nawilżają skórę, zaś neuromodulator relaksuje mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek dynamicznych. oczywiście aby uzyskać optymalne efekty nie wystarczy jedno spotkanie z lekarzem medycyny estetycznej. Jak we wszystkim, co ma trwać długo, potrzebna jest tu systematyczność – mówi Ewelina Górska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezpłatna mammografia w Krakowie. Aż 3 dni badań! Biuro prasowe
2023-09-22 | 12:00

Bezpłatna mammografia w Krakowie. Aż 3 dni badań!

Regularna mammografia to dziś podstawa profilaktyki raka piersi. Z tego ważnego badania mieszkanki Krakowa i okolic będą mogły skorzystać już w dniach od 25 do 27 września. U Polek
Zdrowie Gmina Lyski chroni mieszkańców przed HIV
2023-09-20 | 10:30

Gmina Lyski chroni mieszkańców przed HIV

Liczba zakażeń HIV rośnie w Polsce z roku na rok. W 2022 roku mieliśmy rekordowe 2384 nowe przypadki. Wygląda na to, że w 2023 roku liczba ta będzie jeszcze wyższa. Z tego powodu,
Zdrowie Jesień życia a zdrowy uśmiech – jak starzeją się zęby?
2023-09-19 | 15:00

Jesień życia a zdrowy uśmiech – jak starzeją się zęby?

Zachowanie zdrowia jamy ustnej przez całe życie jest niezmiernie istotne, zwłaszcza w podeszłym wieku. Proces starzenia się wpływa również na stan naszych zębów i dziąseł,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Gospodarstwa domowe mogą skorzystać z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd. Sprzedawcy energii jeszcze w tym roku udzielą upustu w wysokości 125 zł [DEPESZA]

Obok nowych, wyższych limitów zużycia energii, uchwalonych niedawno w Tarczy Solidarnościowej, polskie gospodarstwa domowe będą mogły skorzystać w tym roku z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd w wysokości 125 zł. Do takiego rabatu będą uprawnione wszystkie gospodarstwa, które spełnią jeden z mało wymagających warunków określonych w nowych przepisach. W praktyce dla statystycznej rodziny o przeciętnym zużyciu energii  nowy mechanizm oznacza oszczędność o równowartości rachunku za jeden miesiąc.

Farmacja

Polacy rozwijają platformę do dostarczania terapeutycznych cząsteczek RNA do komórek nowotworowych. To innowacyjne podejście do walki z rakiem

Nie celowanie w konkretny typ komórek nowotworowych, ale blokowanie genów odpowiedzialnych za proces nowotworzenia ma być podstawą działania platformy wykorzystującej technologię krótkich interferujących RNA (siRNA, z ang. small interfering RNA) do walki z nowotworami. Rozwijane przez polską firmę BS Biotechna rozwiązanie ma także umożliwić celowane dostarczanie do organizmu terapii przeciwnowotworowej. Ten projekt uzyskał niedawno dofinansowanie Agencji Badań Medycznych. Jak podkreślają naukowcy, opracowywane rozwiązanie jest innowacyjne, bo można je zastosować do różnych rodzajów raka. Technologia RNA jest uznawana za jedną z potencjalnie najbardziej użytecznych w leczeniu nowotworów i prewencji nawrotów choroby.