Czy czyścisz zęby czystą szczoteczką?
Nawyk codziennego mycia zębów jest nam wpajany od najmłodszych lat. Świadomość związana z higieną jamy ustnej ciągle rośnie, nowoczesna technologia wspiera nas w dokładnym szczotkowaniu a szczoteczki do zębów można kupić już niemal wszędzie. Jednak bardzo często zapominamy o tym, że o szczoteczkę do zębów również należy prawidłowo dbać.
Jak często wymieniać szczoteczkę?
Eksperci marki Oclean – producenta innowacyjnych urządzeń do higieny jamy ustnej rekomendują wymianę końcówki w szczoteczce sonicznej co 3 miesiące, po każdej chorobie w jamie ustnej i zawsze, gdy tylko włókna szczoteczki zmienią swój pierwotny kształt tak jak wymianę szczoteczki manualnej co 3 miesiące. Końcówka szczoteczki składa się z setek włókien, które tworzą głowicę. Nie wszystkie włókna są tej samej długości, ustawione pod tym samym kątem i o tym samym kolorze. Choć są to bardzo wytrzymałe konstrukcje, to jednak w końcu przychodzi ten czas, gdy włókna tracą swoje właściwości i trzeba je wymienić, mimo że jeszcze nie są widoczne objawy zużycia.
W 2013 roku, przeprowadzono badanie, z którego jasno wynika, że już po 40 dniach korzystania ze szczoteczki do zębów, jej włókna pęcznieją, co zmniejsza skuteczność. Badanie wykazało również, że u osób, które po takim okresie użytkowania końcówki szczoteczki nie wymieniły jej na nową, nagromadziło się więcej płytki nazębnej.
Wcześniej również przeprowadzono przynajmniej dwa badania nad zużytymi główkami i one także wykazały, że starsze szczoteczki do zębów są dużo mniej skuteczne, jeśli chodzi o eliminację płytki nazębnej. Zaś ta jest przyczyną chorób dziąseł i próchnicy.
Co mieszka w naszej szczoteczce?
Jak mówi Sylwia K.Drobik - KOL & Medical Director Oclean „Po umyciu zębów włókna szczoteczki czy to manualnej czy elektrycznej obowiązkowo muszą być dokładnie oczyszczone ale nie tylko. Równie ważne jest to, aby zostały osuszone. Jednak – kto o tym pamięta? Mało kto, dlatego często włókna pozostają wilgotne. Wilgoć zaś w połączeniu z wysokimi temperaturami, jakie panują zazwyczaj w mieszkaniu, stanowi doskonałe warunki do szybkiego namnażania się niebezpiecznych bakterii, wirusów i grzybów, które następnie trafiają do naszej jamy ustnej podczas każdego szczotkowania. Dowiedziono w badaniach, że jeśli szczoteczki do zębów przechowujemy w łazienkach, w których także jest WC, a spuszczając wodę nie zamkniemy deski klozetowej, to wszelkie bakterie kałowe mogą łatwo przedostać się na nasze szczoteczki. Ponadto przechowywanie szczoteczek w wilgotnych kubeczkach, gdzie włókna szczoteczek dotykają się z innymi szczoteczkami domowników jest również ryzykiem przenoszenia się patogenów oraz wzajemnego nadkażania.
Dlatego też Oclean, jako Partner PTS-Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, współpracując ze środowiskiem naukowym i lekarskim zwraca uwagę na innowacyjne rozwiązania.”
Sanitizer UV Oclean – niewidzialna moc dezynfekcji – higieniczna czystość Twojej szczoteczki
Inteligentny Uchwyt Dezynfekujący Oclean S1 emituje niezauważalne dla ludzkiego oka światło ultrafioletowe C (UVC), które niszczy strukturę do 99,9% DNA/RNA bakterii, wirusów i grzybów. Uchwyt może pomieścić do 5 szczoteczek dla całej rodziny: 3 stanowiska przeznaczone są do dezynfekcji, a 2 skrajne do przechowywania. Co więcej, uchwyt jest uniwersalny, zatem można w nim umieszczać także szczoteczki większości marek dostępnych na rynku. Nie musisz pamiętać o włączeniu sanitizera – zrobi to za Ciebie! Uchwyt na automatycznie włączy się co 6 godzin i przez 2 minuty będzie eliminował patogeny z Twojej szczoteczki. Sanitizer możesz także włączyć “na żądanie” – wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Wówczas dezynfekcja potrwa 5 minut. Wystarczy, że pociągniesz sznureczek i gotowe! Uchwyt z funkcją dezynfekcji S1 posiada pojemną baterię, która pozwala na pracę przez ok. 20 dni po pełnym naładowaniu, które trwa zaledwie 2,5h. Montaż uchwytu jest bardzo prosty i bezinwazyjny za sprawą dołączonej naklejki. Możesz umieścić go na wielu różnych powierzchniach, takich jak: gładka ściana, płytki, szkło, ściana drewniana czy lustro łazienkowe. Dodatkowo, jego minimalistyczny design został doceniony wieloma międzynarodowymi nagrodami: RedDot, Good Design Award, German Design Award, Good Design, Asia Design Prize, European Product Design Award.
Sanitizer w cenie 139zł dostępny jest do zakupu na stronie https://oclean.pl/produkt/uchwyt-na-szczoteczki-z-funkcja-dezynfekcji-oclean-s1/. Obecnie trwa promocja, dzięki której możesz przetestować ten produkt przez 30 dni z gwarancją satysfakcji bądź zwrotu pieniędzy.

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.