Czym jest kolagen? – zaproszenie na live z udziałem ekspertów
Ewa Malicka
Rocket Science
Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/
Już 13 października odbędzie się wydarzenie online poświęcone kolagenom. W trakcie live’u eksperci opowiedzą o działaniu suplementu i odpowiedzą na wszelkie pytania uczestników. Organizatorem wydarzenia jest OSAVI – polska marka suplementów diety premium. Live odbędzie się już w ten czwartek o 18:30 na instagramowym profilu OSAVI.
Jesień, po wyczerpującym lecie, jest okresem, kiedy zaczynamy dbać o nasze zdrowie. Uzupełniamy niedobory i wzmacniamy nasz organizm przed nadchodzącą zimą oraz towarzyszącymi jej infekcjami. Zdrowie to również profilaktyka i proaktywne wsparcie naszego organizmu. Warto w tych kwestiach poznać zdanie ekspertów, a wszelkie pojawiające się wątpliwości konsultować ze specjalistami. Tych, którzy chcą posłuchać przedstawicieli farmacji i dietetyki, mówiących o suplementacji kolagenami o szerokim spektrum działania od włosów, aż po kości i ścięgna, zapraszamy już w ten czwartek na wydarzenie online.
Eksperckim okiem o kolagenach
Live poprowadzą eksperci z dziedziny farmacji i dietetyki: mgr farm. Maciej Jaskólski – Dyrektor Rozwoju Produktu OSAVI oraz Karolina Gołaś – dietetyk z 7-letnim doświadczeniem i autorka bloga Analityka Dietetyczna. Wydarzenie odbędzie się w formie transmisji na żywo na profilu OSAVI na Instagramie 13 października o godzinie 18:30. W czasie live’u eksperci opowiedzą, m.in. czym jest kolagen, za co jest odpowiedzialny w naszym organizmie, która z jego form ma najlepsze działanie, a także odpowiedzą na pytania uczestników spotkania.
Najnowsza seria kolagenów
Kolageny cieszą się w ostatnim czasie rosnącą popularnością – w samym 2022 r. w bazie Pubmed pojawiło się blisko tysiąc publikacji na ich temat. W nowej linii Advanced od polskiej marki premierowo ukazały się cztery suplementy, pierwszym z nich jest hydrolizowany kolagen typu I & III, zawierający 18 aminokwasów. W serii znajduje się także kolagen na włosy, skórę i paznokcie, którego zadaniem jest ich wzmocnienie oraz uelastycznienie, a także kolageny na stawy i kości oraz ścięgna i więzadła, które z jednej strony powstały z myślą o osobach aktywnych fizycznie, z drugiej jednak będą dobrym wsparciem dla organizmu po kontuzjach i urazach oraz dla seniorów.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.