Komunikaty PR

Czym są suplementy diety i czy warto z nich korzystać?

2023-01-26  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komentarz ( 0.05 MB )

Tempo naszego życia sukcesywnie wzrasta. Chronicznie cierpimy na brak czasu, co przekłada się na nasze zdrowie i samopoczucie. Na stan kondycji psychofizycznej wpływa przede wszystkim styl życia –  zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, czas na sen i regenerację. Jednym z kluczowych wyzwań nadal pozostaje niedobór mikroskładników, który osiąga coraz wyższą rangę. Czy w takim razie warto stosować suplementy diety?

Suplementy diety stanowią skoncentrowane źródło składników odżywczych. Stosowane są w celu uzupełnienia diety w witaminy oraz minerały, których bardzo często nie jesteśmy w stanie spożyć w odpowiedniej ilości wraz z pożywieniem. Prawidłowo zbilansowana i zróżnicowana dieta, wraz z indywidualnie dostosowaną suplementacją, stanowi odpowiednią profilaktykę zdrowotną, o którą powinniśmy zadbać na co dzień.

Czy suplementy diety są potrzebne?

Jakość żywności dostępnej na rynku z roku na rok jest coraz niższa. Ilość witamin i składników mineralnych sukcesywnie spada, przez co nie jesteśmy w stanie dostarczyć do swojego organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych. Dlatego warto rozważyć suplementację składników, których nie jesteśmy w stanie dostarczyć wraz z dietą.

Jak rozpoznać niedobór składników odżywczych?

Objawy niedoboru witamin i minerałów mogą być różnorakie. Do najczęstszych z nich należą obniżona odporność, senność, chroniczne zmęczenie, nadwaga i otyłość, wypadanie włosów czy problemy skórne. W przypadku występowania niektórych z powyższych objawów, warto rozważyć indywidualnie dostosowaną suplementację. Wśród najbardziej powszechnych niedoborów wymienia się natomiast kwasy omega-3, witaminę D3, witaminy z grupy B, żelazo, magnez, wapń.

Wybór suplementów diety nie należy do najłatwiejszych. Przed zakupem, stoimy przed wyborem suplementów naturalnych i syntetycznych. Wytworzenie syntetycznych suplementów diety jest o wiele tańsze. Często jednak okazuje się, że niska cena idzie w parze z niską jakością. Ciężko jest wówczas uzyskać oczekiwane efekty. Na rynku dostępne są naturalne suplementy diety, których wchłanialność jest znacznie większa niż w przypadku ich syntetycznych odpowiedników.

EstroVita to suplementy diety zawierające kwasy tłuszczowe omega 3, 6, 9, pochodzące z unikalnej mieszaniny tłoczonych na zimno co najmniej czterech olejów roślinnych, między innymi oleju lnianego, oleju z ogórecznika, oleju z wiesiołka, oleju z czarnej porzeczki. EstroVita to w 100% naturalna, a przy tym bezpieczna, wysoce skoncentrowana i dobrze wchłaniana przez organizm porcja kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. Wszystkie preparaty linii EstroVita dodatkowo wzbogacone są witaminami. Opatentowany, unikalny proces produkcji suplementów diety EstroVita zapewnia wyizolowanie najczystszej, skoncentrowanej formy kwasów omega 3, 6, 9, które cechują się całkowitym brakiem toksyczności oraz jakichkolwiek zanieczyszczeń. Są to tak zwane nutraceutyki, czyli produkty wykazujące działanie żywności funkcjonalnej, jak również suplementów diety.

Ewa Janusz-Majewska

Dietetyczka kliniczna

Specjalistka ds. dietetyki w onesano

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.