Daj Włos! w Atrium Promenada
ITBC Communication
Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
info|itbc.pl| |info|itbc.pl
(+48) 22 250 49 10
https://www.itbcgroup.pl/
Warszawska galeria Atrium Promenada zachęca wszystkich do wspierania kobiet w trakcie chemioterapii. Formą pomocy jest przekazanie własnych włosów na peruki dla osób leczonych onkologicznie. Wystarczy przyjść do galerii w dniach 22-23 października br. i skorzystać z bezpłatnego strzyżenia przez profesjonalnych fryzjerów. Ten mały gest dla osób potrzebujących może znaczyć naprawdę bardzo wiele. Warkocze ścinane są w ramach Programu Daj Włos! Fundacji Rak’n’Roll.
W ramach akcji w Atrium Promenada zostanie uruchomiona specjalna strefa fryzjerska, w której każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnego strzyżenia w szczytnym celu. W program zaangażowano fryzjerów z salonu K&L HAIR DESIGN GROUP. Warunkiem udziału jest posiadanie włosów, które spełniają kryteria pozwalające na wykonanie peruki. Włosy nie mogą być rozjaśniane, a ich minimalna długość do ścięcia to 25 cm. Osoby poniżej 18 r.ż. mogą uczestniczyć w inicjatywie pod opieką dorosłych. Każdy uczestnik będzie miał zrobione zdjęcie przed i po metamorfozie. Wydrukowane na miejscu fotografie trafią na specjalną ściankę pamiątkową.
Pomysłodawcą i realizatorem Programu Daj Włos! jest Fundacja Rak'n’Roll, która już od 12 lat zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia osób nią dotkniętych. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety zmagające się z rakiem, zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, by świadomiej się leczyć. Daj Włos! to jeden z programów wspierających je w drodze do zdrowia podczas leczenia chemioterapią. Dzięki niemu kobiety, które straciły swoje włosy w wyniku leczenia onkologicznego, mogą bezpłatnie otrzymać peruki.
„Z przyjemnością angażujemy się jako galeria handlowa w tę szczytną i bardzo potrzebną inicjatywę. To wyjątkowy program, wymagający szczególnego zaangażowania. Każdy, kto zdecyduje się ‘oddać włos’ w strefie fryzjerskiej w Atrium Promenada daje komuś bezcenną szansę na poprawę samopoczucia i samooceny, a także na odzyskanie wiary i siły potrzebnej do przejścia przez chorobę. Wierzymy, że tym pięknym gestem mieszkańcy Warszawy podzielą się z osobami, które na to niezwykle liczą, zwłaszcza, że niewielu chorych może sobie pozwolić na dość drogi zakup peruki – mówi Tomasz Hofman, dyrektor Atrium Promenada.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w inicjatywie Daj Włos! Atrium Promenada zaprasza w dniach 22-23 października 2021, w godzinach 14.00-20.00. Bezpłatna strefa fryzjerska będzie dostępna na parterze, w pobliżu wejścia od ulicy Ostrobramskiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Rock Radio i Radio Złote Przeboje.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.