Daj Włos! w Atrium Promenada
ITBC Communication
Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
info|itbc.pl| |info|itbc.pl
(+48) 22 250 49 10
https://www.itbcgroup.pl/
Warszawska galeria Atrium Promenada zachęca wszystkich do wspierania kobiet w trakcie chemioterapii. Formą pomocy jest przekazanie własnych włosów na peruki dla osób leczonych onkologicznie. Wystarczy przyjść do galerii w dniach 22-23 października br. i skorzystać z bezpłatnego strzyżenia przez profesjonalnych fryzjerów. Ten mały gest dla osób potrzebujących może znaczyć naprawdę bardzo wiele. Warkocze ścinane są w ramach Programu Daj Włos! Fundacji Rak’n’Roll.
W ramach akcji w Atrium Promenada zostanie uruchomiona specjalna strefa fryzjerska, w której każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnego strzyżenia w szczytnym celu. W program zaangażowano fryzjerów z salonu K&L HAIR DESIGN GROUP. Warunkiem udziału jest posiadanie włosów, które spełniają kryteria pozwalające na wykonanie peruki. Włosy nie mogą być rozjaśniane, a ich minimalna długość do ścięcia to 25 cm. Osoby poniżej 18 r.ż. mogą uczestniczyć w inicjatywie pod opieką dorosłych. Każdy uczestnik będzie miał zrobione zdjęcie przed i po metamorfozie. Wydrukowane na miejscu fotografie trafią na specjalną ściankę pamiątkową.
Pomysłodawcą i realizatorem Programu Daj Włos! jest Fundacja Rak'n’Roll, która już od 12 lat zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia osób nią dotkniętych. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety zmagające się z rakiem, zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, by świadomiej się leczyć. Daj Włos! to jeden z programów wspierających je w drodze do zdrowia podczas leczenia chemioterapią. Dzięki niemu kobiety, które straciły swoje włosy w wyniku leczenia onkologicznego, mogą bezpłatnie otrzymać peruki.
„Z przyjemnością angażujemy się jako galeria handlowa w tę szczytną i bardzo potrzebną inicjatywę. To wyjątkowy program, wymagający szczególnego zaangażowania. Każdy, kto zdecyduje się ‘oddać włos’ w strefie fryzjerskiej w Atrium Promenada daje komuś bezcenną szansę na poprawę samopoczucia i samooceny, a także na odzyskanie wiary i siły potrzebnej do przejścia przez chorobę. Wierzymy, że tym pięknym gestem mieszkańcy Warszawy podzielą się z osobami, które na to niezwykle liczą, zwłaszcza, że niewielu chorych może sobie pozwolić na dość drogi zakup peruki – mówi Tomasz Hofman, dyrektor Atrium Promenada.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w inicjatywie Daj Włos! Atrium Promenada zaprasza w dniach 22-23 października 2021, w godzinach 14.00-20.00. Bezpłatna strefa fryzjerska będzie dostępna na parterze, w pobliżu wejścia od ulicy Ostrobramskiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Rock Radio i Radio Złote Przeboje.

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.