Dlaczego warto wybierać gabinety i salony ozonowane?

Sterylność i najwyższe zasady bezpieczeństwa to podstawy, jakimi powinien kierować się każdy profesjonalny gabinet czy klinika medycyny estetycznej. W dobie ostatnich wydarzeń uświadomiliśmy to sobie ze zdwojoną silą. Jak osiągnąć najlepsze standardy dezynfekcji i zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom gabinetu, jak i pacjentom? Odpowiedzią jest ozonowanie! Jakie są jego zalety i jaki sprzęt wybrać? Wyjaśniamy!
Ozonowanie – skuteczna i naturalna dezynfekcja
Ozon z uwagi na swoje utleniające właściwości jest jednym z najskuteczniejszych, naturalnych środków dezynfekujących. Świetnie sprawdza się w usuwaniu wirusów, kurzu, roztoczy i bakterii oraz niwelowaniu nieprzyjemnych zapachów. Co niezwykle ważne dla alergików, sam proces, nie wywołuje podrażnień skóry, w odróżnieniu od dezynfekcji chlorem. Dlatego ozonowanie jest tak chętnie wybierane w coraz większej liczbie gabinetów. Co więcej, ostatnimi czasy jest absolutną koniecznością!
Efektywnie i bezpiecznie
Pamiętajmy, że aby zapewnić najwyższe standardy higieny, warto postawić na renomowany sprzęt. Tego typu rozwiązania oferuje znana na rynku medycznym oraz kosmetologicznym firma Biotec, która wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynkowemu, postanowiła także zwrócić uwagę na konieczność zachowania szczególnego bezpieczeństwa w gabinetach. – Włączyliśmy do swojej oferty urządzenie CombO3, które służy do efektywnej dezynfekcji gabinetów na zasadzie ozonowania powietrza, co zwiększa bezpieczeństwo pracy. Ta technologia jest już dostępna w Polsce od lipca bieżącego roku – mówi Mirko Esatti, Export Manager Biotec Italia. Ozonowanie to szybkie i wygodne rozwiązanie na dezynfekcję nawet dużych pomieszczeń, służy szczególnie lekarzom medycyny estetycznej i kosmetologom, ale coraz częściej znajduje także zastosowanie w innych sektorach gospodarki (biurach, żłobkach, przedszkolach, sklepach, hotelach, gastronomii itd.).
Korzyści dla pacjenta i dla gabinetu
Zadbanie o właściwą dezynfekcję ma znaczenie zarówno dla pracowników placówki medycznej, jak i gabinetu (aby nie dochodziło do przenoszenia się chorobotwórczych drobnoustrojów oraz, aby minimalizować ryzyko zakażeń w miejscu pracy) oraz oczywiście dla pacjentów, którzy zwracają szczególna uwagę na zachowanie higieny. – Zdecydowałam się na ozonowanie za pomocą CombO3 w trosce o bezpieczeństwo nasze i oczywiście klientek salonu, aby móc zapewnić nam wszystkim najlepsze warunki i jakość oferowanych usług. Szybkość dezynfekcji, łatwość użycia i konserwacji oraz bezpieczeństwo, które daje nam wykorzystanie tego sprzętu, utwierdza mnie w przekonaniu, że ozonowanie zostanie już na stałe w naszych protokołach sanitarnych – mówi kosmetolog Edyta Furowicz z Centrum Kosmetologii Estetycznej Edyta Furowicz w Wieruszowie.
Innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia pacjentów stały się coraz częściej podstawą funkcjonowania klinik. – Zdajemy sobie sprawę, jak ważne w obecnym czasie jest zachowanie wszystkich możliwych środków ostrożności. Klinika to miejsce, w którym przywiązujemy szczególną uwagę do utrzymania najwyższego poziomu higieny, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić ozonowanie za pomocą CombO3. To system bezpieczeństwa, który jest certyfikowany względem protokołu włoskiego Ministerstwa Zdrowia: sterylizacji wnętrz oraz powierzchni z bakterii, wirusów i różnych form roztoczy. Dzięki CombO3 możemy przeprowadzać dezynfekcję, sterylizację oraz natlenienie powietrza jednocześnie – mówi Elżbieta Zimmermann, właścicielka Softly Clinic w Bydgoszczy.
Ozonowanie pomieszczeń staje się więc niezbędnym elementem funkcjonowania profesjonalnej placówki medycznej czy salonu. Warto więc wybierać świadomie te gabinety, które w swojej ofercie dbają o zachowanie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie!
Wyłączny dystrybutor w Polsce: BIOTEC Lasers Polska sp. z o.o. sp. k.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.