Komunikaty PR

Dmuchaj… na zimne! Komfort skóry wrażliwej i atopowej w chłodne dni.

2023-02-20  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Zima to trudny czas dla „wrażliwców”. Osoby o delikatnej skórze podczas chłodnych miesięcy jeszcze częściej odczuwają dyskomfort wynikający z jej podrażnienia i przesuszenia. Zimą bardzo często dochodzi także do zaostrzenia objawów AZS. Czy można skutecznie zadbać o skórę bardzo wrażliwą i atopową… i nie uronić ani „skrawka” z zimowych, śnieżnych atrakcji? Kosmetolodzy podpowiadają, że tak! Kluczem jest zapobieganie podrażnieniom i stanom zapalnym, a także dobra rutyna pielęgnacyjna.

Kochamy zimę! Niestety, jeśli mamy skórę atopową, naczynkową lub bardzo wrażliwą… taka cera zwykle nie „podziela naszego entuzjazmu”. Ferie oznaczają szaleństwa na śniegu, lepienie bałwana, długie spacery i piękne widoki… ale także mogą równać się podrażnieniu, przesuszeniu i zaostrzeniu objawów związanych z atopią. Do zaostrzenia AZS może prowadzić także suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, na które zimą jesteśmy narażeni. Czy to znaczy, że atopicy i „wrażliwcy” muszą zrezygnować z wymarzonych, zimowych zabaw na świeżym powietrzu i unikać ogrzewanych przestrzeni? Nic bardziej mylnego. Eksperci wskazują na skuteczne działanie trio: kwas laktobionowy, pantenol i gliceryna. Kluczem do sukcesu pielęgnacyjnego skóry wrażliwej jest wdrożenie trzech zasad: łagodzenie podrażnień, nawilżanie i zapobieganie nawrotom AZS.

Zasada pierwsza – łagodzenie podrażnień

Zimą cera atopowa jeszcze częściej niż zwykle bywa zaczerwieniona i podrażniona. Atopicy odczuwają wtedy dotkliwe pieczenie i dyskomfort, a także obawę przed nadkażeniem mikrouszkodzeń skóry oraz pogorszeniem jej kondycji. W konsekwencji, często rezygnują z uczestnictwa w zimowych aktywnościach. Nic bardziej błędnego. Należy tylko przygotować wrażliwą skórę do zimowego sezonu, a także na bieżąco obserwować ciało i natychmiast łagodzić podrażnienia. Jak? Poprzez włączenie do pielęgnacji kombinacji skutecznych komponentów łagodzących. Kosmetolodzy wskazują na kwas laktobionowy, pantenol i glicerynę, wsparte działaniem olejów naturalnych.

Kwas laktobionowy łagodzi podrażnienia i utrzymuje wysoki poziom nawilżenia skóry. Z kolei olej jojoba i oliwa z oliwek naturalnie natłuszczają ciało. W przypadku AZS to absolutna podstawa. Skóra atopowa jest bardzo reaktywna, dlatego niezwykle łatwo „daje nam” sygnał, czy dany preparat jest dla niej właściwy. Warto nauczyć się uważnie ją obserwować i wyciągać wnioski. Badania kliniczne przeprowadzone na zlecenie Empire Pharma* pokazały, że zestawienie kwasu laktobionowego, pantenolu, gliceryny i naturalnych olejów działa nadzwyczaj szybko i dobrze nawet w przypadku ostrych stanów zaostrzenia AZS – powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®.

 

Zasada druga – regularne nawilżanie

Zimowe wyzwanie numer dwa w przypadku Atopowego Zapalenia Skóry to nawilżenie. Przesuszenie charakterystyczne dla AZS niesie ze sobą dotkliwy świąd i podatność na podrażnienie, pękanie oraz alergię. Odwodniona cera traci swoją naturalną barierę ochronną, która jest kluczowa. Jak wskazują eksperci, priorytetem atopików w codziennej, zimowej pielęgnacji jest maksymalna dbałość o częste i efektywne nawilżanie ciała.

Jeśli mamy skórę atopową lub po prostu ze skłonnością do nadmiernego przesuszania, kluczowe jest ukształtowanie odpowiednich nawyków, m.in. regularnej aplikacji preparatów nawilżających oraz wykorzystywania odpowiedniej ich ilości. Badania pokazują, że atopicy powinni stosować do nawilżenia emolienty co najmniej kilka razy dziennie skomentowała Agnieszka Kowalska. Warto wiedzieć, że skóra atopowa wymaga zużycia aż 500 ml emolientu tygodniowo! To oczywiście bardzo dużo i nie zawsze jesteśmy w stanie tak często powtarzać aplikację, by sprostać temu wyzwaniu. Należy jednak robić to bezwzględnie jak najczęściej, co najmniej rano i wieczorem, a w przypadku dłoni, kilka razy dziennie – dodała.

Zasada trzecia – zapobieganie nawrotom AZS

Atopowe Zapalenie Skóry oznacza naprzemiennie występujące okresy zaostrzenia i remisji choroby. Okres zimowy, niestety, częściej oznacza zaostrzenia, z uwagi na występujące czynniki zewnętrzne. Zmiany temperatury, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, a także grube, niekiedy szorstkie ubrania, które nosimy, zdecydowanie nie pomagają. Jak zapobiegać nawrotom AZS? Specjaliści podpowiadają, że trzeba… „dmuchać na zimne”!

Hasło-klucz to delikatna pielęgnacja. – Skóra atopowa to doskonały „trener” cierpliwości. W przypadku pielęgnacji, konieczny jest odpowiedni dobór kosmetyków przeznaczonych specjalnie do skóry atopowej i systematyczne, niezwykle delikatne postępowanie. Bez gorącej wody, długich kąpieli, szorstkich ubrań i ręczników, a także bez kosmetyków o mocnych zapachach. Krok po kroku jesteśmy w stanie osiągnąć stan remisji atopii i przygotować ciało do trudnego okresu zimy. W ten sposób znacznie zminimalizujemy prawdopodobieństwo nasilenia objawów AZS zimą powiedziała Agnieszka Kowalska.

*Badanie przeprowadzone w ostatnim kw. 2021 roku w Dermoklinice Centrum Medycznym w Łodzi, 50 uczestników.

 

Atopic Skin Balsam do ciała

SERIA ATOPIC SKIN

  • Balsam przeznaczony do skóry atopowej o potrójnym działaniu.
  • Zastosowany w produkcie  kompleks kwasu laktobionowego, alantoiny i pantenolu  zmniejsza uczucie swędzenia, łagodzi podrażnienia, a także wykazuje działanie przeciwzapalne.  
  • Zastosowanie w odpowiednich proporcjach oleju jojoba, oliwy z oliwek oraz masła shea przywraca funkcję bariery hydrolipidowej skóry. Dzięki temu łagodzi uczucie ściągnięcia oraz eliminuje dyskomfort suchej skóry.  
  • Balsam bardzo łatwo rozprowadza się na skórze i jednocześnie szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu. 

Pojemność: 400 ml

Cena: 55,90 zł

 

Atopic Skin Emulsja pod prysznic

SERIA ATOPIC SKIN

 

  • Emulsja pod prysznic przeznaczona do skóry atopowej i łuszczycowej. Cechuje ją wyjątkowa delikatność uzyskana z naturalnych składników.
  • Olej lniany z zawartymi w nim NNKT Omega 3 i Omega 6 odpowiada za właściwe nawilżenie skóry oraz odbudowanie płaszcza lipidowego.
  • Olej jojoba wspomaga naturalne funkcjonowanie skóry oraz spowalnia jej starzenie się.  
  • Zastosowany w produkcie potrójny kompleks kwasu laktobionowego, alantoiny i pantenolu  zmniejsza uczucie swędzenia, łagodzi podrażnienia, a także działa przeciwzapalne. Wpływa pozytywnie na regenerację naskórka.

Pojemność: 500 ml

Cena: 66,15 zł

 

Atopic Skin Hand Cream

SERIA ATOPIC SKIN

 

  • Krem do rąk przeznaczony do skóry atopowej.
  • Zawiera oleje z owocu oliwki europejskiej, nasion lnu oraz ze słonecznika, które odpowiadają za nawilżenie i nawodnienie skóry.
  • Wszystkie składniki wzajemnie uzupełniając się, powodują głębokie odżywienie i regenerację naskórka, jednocześnie opóźniając procesy starzenia się skóry.
  • Zastosowany w produkcie potrójny kompleks kwasu laktobionowego, alantoiny i pantenolu zmniejsza uczucie swędzenia, łagodzi mikrourazy, działa przeciwzapalnie oraz długotrwale nawilża.

Pojemność: 50 ml

Cena: 21,50 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.