Dwa lata działalności Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Dwa lata temu, w obliczu wybuchu wojny w Ukrainie, Fundacja Avalon powołała Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami. Wojna za wschodnią granicą wciąż trwa, a Fundacja nie ustaje w działaniach na rzecz potrzebujących Ukraińców z niepełnosprawnościami oraz wprowadza nowe formy ich wsparcia.
Kolejny rok pomocy
W drugim roku działalności Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami Fundacji Avalon wsparło ponad 10 000 uchodźców z niepełnosprawnością poprzez przekazywanie sprzętu medycznego, rehabilitację oraz pomoc informacyjną. Szacowana wartość wsparcia to blisko 1 000 000 zł.
Ważnym działaniem Fundacji Avalon dla sąsiadów zza wschodniej granicy jest prowadzenie infolinii pomocowej. W 2023 roku zostało zrealizowanych ponad 5000 połączeń telefonicznych.
Te wszystkie działania nie mogłyby się odbyć, gdyby nie współpraca z licznymi podmiotami, które zaoferowały pomoc finansową i rzeczową. Fundacja Avalon w 2023 zrealizowała szereg projektów dla uchodźców z niepełnosprawnościami we współpracy z takimi organizacjami jak między innymi IMC (International Medical Corps), LWF (The Lutheran World Federation), IOM (Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji, Wespol i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Fundacja Avalon dba również o budowanie społeczności z odbiorcami swoich działań. W 2023 roku powstała dedykowana grupa na Facebooku, na której umieszczane są informacje o działaniach Fundacji, ale też materiały wspierające i edukacyjne dla uchodźców z niepełnosprawnościami. W ubiegłym roku udało się również zorganizować, we współpracy z organizacjami LWF oraz Humanosh, turnus rehabilitacyjny dla 10 dzieci z niepełnosprawnością z Ukrainy oraz ich opiekunów.
Co przyniesie 2024?
Fundacja Avalon nie zatrzymuje swoich działań i wciąż ma otwarte drzwi dla wszystkich Ukraińców z niepełnosprawnościami, którzy przybywają do Polski z terenów objętych działaniami wojennymi. Zespół stale myśli o nowych formach wsparcia dla potrzebujących, mając równocześnie nadzieję na szybkie zakończenie wojny
Najbardziej zależy nam na rozszerzeniu oferty zajęć edukacyjnych i wszelkich działań aktywizujących uchodźców z niepełnosprawnościami na rynku pracy i w polskim społeczeństwie. Chcemy, by czuli się w Polsce członkami społeczeństwa obywatelskiego i znali zarówno swoje prawa, jak i obowiązki. Niezmiennie planujemy kontynuację projektów rehabilitacyjnych i wsparcie pod kątem zaopatrzenia, zwłaszcza dla dzieci z niepełnosprawnościami. - zapowiada Olha Lozova, zastępczyni kierowniczki Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami.
Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?
Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.