Komunikaty PR

Dwa lata działalności Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami

2024-02-27  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Dwa lata temu, w obliczu wybuchu wojny w Ukrainie, Fundacja Avalon powołała Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami. Wojna za wschodnią granicą wciąż trwa, a Fundacja nie ustaje w działaniach na rzecz potrzebujących Ukraińców z niepełnosprawnościami oraz wprowadza nowe formy ich wsparcia.

Kolejny rok pomocy

W drugim roku działalności Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami Fundacji Avalon wsparło ponad 10 000 uchodźców z niepełnosprawnością poprzez przekazywanie sprzętu medycznego, rehabilitację oraz pomoc informacyjną. Szacowana wartość wsparcia to blisko 1 000 000 zł.

Ważnym działaniem Fundacji Avalon dla sąsiadów zza wschodniej granicy jest prowadzenie infolinii pomocowej. W 2023 roku zostało zrealizowanych ponad 5000 połączeń telefonicznych.

Te wszystkie działania nie mogłyby się odbyć, gdyby nie współpraca z licznymi podmiotami, które zaoferowały pomoc finansową i rzeczową. Fundacja Avalon w 2023 zrealizowała szereg projektów dla uchodźców z niepełnosprawnościami we współpracy z takimi organizacjami jak między innymi IMC (International Medical Corps), LWF (The Lutheran World Federation), IOM (Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji, Wespol i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Fundacja Avalon dba również o budowanie społeczności z odbiorcami swoich działań. W 2023 roku powstała dedykowana grupa na Facebooku, na której umieszczane są informacje o działaniach Fundacji, ale też materiały wspierające i edukacyjne dla uchodźców z niepełnosprawnościami. W ubiegłym roku udało się również zorganizować, we współpracy z organizacjami LWF oraz Humanosh, turnus rehabilitacyjny dla 10 dzieci z niepełnosprawnością z Ukrainy oraz ich opiekunów.

Co przyniesie 2024?

Fundacja Avalon nie zatrzymuje swoich działań i wciąż ma otwarte drzwi dla wszystkich Ukraińców z niepełnosprawnościami, którzy przybywają do Polski z terenów objętych działaniami wojennymi. Zespół stale myśli o nowych formach wsparcia dla potrzebujących, mając równocześnie nadzieję na szybkie zakończenie wojny

Najbardziej zależy nam na rozszerzeniu oferty zajęć edukacyjnych i wszelkich działań aktywizujących uchodźców z niepełnosprawnościami na rynku pracy i w polskim społeczeństwie. Chcemy, by czuli się w Polsce członkami społeczeństwa obywatelskiego i znali zarówno swoje prawa, jak i obowiązki. Niezmiennie planujemy kontynuację projektów rehabilitacyjnych i wsparcie pod kątem zaopatrzenia, zwłaszcza dla dzieci z niepełnosprawnościami. - zapowiada Olha Lozova, zastępczyni kierowniczki Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.