Komunikaty PR

Dwa nowe punkty testów w kierunku COVID-19 na lotnisku Chopina

2021-04-06  |  13:01
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl

Już od 1 kwietnia bezpośrednio na Lotnisku Chopina można wykonać testy diagnostyczne w kierunku COVID-19 w dwóch punktach prowadzonych przez Centrum Medyczne Damiana. To odpowiedź na rozporządzenie polskiego rządu z dnia 30 marca, które obejmuje osoby podróżujące do naszego kraju ze strefy Schengen i spoza niej. Punkty diagnostyczne Centrum Medycznego Damiana będą otwarte w godzinach kursowania samolotów, oferując podróżnym możliwość wykonania tuż po wylądowaniu testu antygenowego, którego wynik dostępny jest już po 15 minutach w języku polskim i angielskim.

Zgodnie z nowymi zasadami podróżni przybywający do Polski ze strefy Schengen podlegają kwarantannie, z której mogą być zwolnieni, jedynie wówczas, gdy przedstawią negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa. Musi być on wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Natomiast podróżni, którzy zostali poddani kwarantannie w Polsce, będą mogli wykonać badanie, którego negatywny wynik zakończy okres kwarantanny. Z kolei zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza strefy Schengen mówią, że każdy z podróżujących bez wyjątku jest kierowany na kwarantannę. Nie zwalnia z niej test wykonany w kraju, z którego przybywa dana osoba, chyba że pasażer podróżuje z kraju UE nienależącego do Schengen. W takim wypadku może okazać wynik testu wykonanego w kraju, z którego przyleciał.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób podróżujących samolotem, z początkiem kwietnia zostały uruchomione dwa punkty do wykonywania testów w kierunku COVID-19 dla pasażerów przylatujących ze strefy Schengen na Lotnisko Chopina w Warszawie. To efekt współpracy stołecznego portu z Centrum Medycznym Damiana. Pasażerowie są dowożeni autobusem bezpośrednio z samolotu do punktu testowania, który zlokalizowany jest w przestronnej części terminala, tuż przy hali odbioru bagażu. Tam w komfortowych warunkach, podróżni mogą wykonać test, dzięki któremu nie zostanie na nich nałożona kwarantanna.

Pierwszy punkt jest zlokalizowany w strefie gate 34-35, a drugi znajduje się przy taśmie bagażowej nr 1 w hali przylotów. Pasażerowie mogą w nich wykonać test antygenowy, którego wynik dostępny jest już po 15 minutach. Nie ma konieczności dokonywania zapisów. Koszt badania wynosi 170 zł (płatność jedynie za pomocą karty).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.