Dzień Świadomości Autyzmu - charytatywny kiermasz w Atrium Copernicus
W sobotę, 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wyraźmy swoją solidarność z osobami z autyzmem, włączając się w tym dniu w akcję dobroczynną - do czego zachęcają torunian centrum handlowe Atrium Copernicus oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem w Toruniu. Tego dnia w galerii odbędzie się kiermasz rękodzieła oraz zbiórka na rzecz osób z autyzmem. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie nowo powstającej, specjalistycznej placówki w Toruniu.
Kwiecień to Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu. Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Każdy może wyrazić swoje wsparcie: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, wystawić niebieskie lampki w oknach – możliwości jest wiele. Na potrzeby osób z autyzmem oraz na sytuację rodzin, których dotyka ta diagnoza, pragnie zwrócić uwagę Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem w Toruniu (http://spozatorun.org). W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w Toruniu i innych miastach realizowane będą liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób w spektrum autyzmu i ich rodzin.
2 kwietnia będzie także okazją do tego, aby wesprzeć osoby z tą niepełnosprawnością, biorąc udział w kiermaszu rękodzieła, który odbędzie się tego dnia w Atrium Copernicus. Podczas niego sprzedawane będą przedmioty ręcznie wykonane przez członkinie Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem w Toruniu oraz przez osoby wspierające organizację. Cały dochód zostanie przeznaczony na zakup mebli do nowego domu dla podopiecznych stowarzyszenia, który powstaje pod nazwą „Dom Niebieskich Serc” przy ulicy Suwalskiej 49 w Toruniu. Specjalistyczna placówka będzie prowadziła m.in. terapię i edukację dzieci oraz młodzieży z autyzmem.
Podczas trwania jarmarku, na terenie galerii odbywać się będzie również zbiórka publiczna, w której do puszek będą kwestować wolontariusze, rozdający darczyńcom niebieskie serduszka. Kiermasz odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia w godz. 9.00- 18.00, na terenie galerii Atrium Copernicus.
- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to wyjątkowa okazja do tego, aby promować empatię i zrozumienie odmiennych potrzeb osób w spektrum autyzmu. Istnieje wiele barier i ograniczeń, które wciąż jeszcze utrudniają im swobodne funkcjonowanie w otoczeniu. Z myślą o nich wprowadziliśmy w Atrium Copernicus tzw. ciche godziny, umożliwiając im w ten sposób zrobienie zakupów w komfortowych warunkach. W każdy wtorek na dwie godziny na pasażach oraz w wielu sklepach galerii, całkowicie lub częściowo wyłączone zostają muzyka oraz oświetlenie– mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus, i dodaje – Jednocześnie zachęcamy mieszkańców i klientów do udziału w sobotniej akcji dobroczynnej. Niech ten dzień będzie dla wszystkich okazją do refleksji nad postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami.
Więcej informacji: www.atrium-copernicus.pl.
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.
Gwiazdy
Iga Baumgart-Witan: Mama nie pozwoliła mi na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”. Zdecydowałam się i już pierwszego dnia marzyłam, żeby wrócić do domu
Biegaczka nie ukrywa, że miała kilka momentów zwątpienia w kwestii swojego udziału w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Po obejrzeniu zajawki zagranicznej edycji zrozumiała bowiem, jak wymagające mogą być konkurencje, i nie była do końca przekonana, czy sobie z nimi poradzi. Oliwy do ognia dolała jej mama, która absolutnie nie godziła się na ten wyjazd. Mimo wątpliwości Iga Baumgart-Witan postanowiła jednak stawić czoła trudnościom i zmierzyć się z wyczerpującymi wyzwaniami, ale jak zaznacza – nic za wszelką cenę.
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.