Komunikaty PR

E.ON ponownie wspiera akcję Ultrakrew

2023-08-25  |  10:10

Fundacja E.ON w Polsce kolejny raz dołącza do ogólnopolskiej akcji społecznej Ultrakrew, by promować honorowe krwiodawstwo. Członkowie Fundacji, w tym pracownicy firm takich jak E.ON Polska, wezmą udział w aktywnościach sportowych i inicjatywach, które towarzyszą kampanii.

 

W tym roku Fundacja E.ON w Polsce zaangażuje się w dwa wydarzenia specjalne organizowane przez Ultrakrew. Oba odbędą się pod koniec wakacji, w krótkim odstępie czasowym, dzięki czemu jeszcze mocniej zaakcentują potrzebę przekazywania krwi potrzebującym. Tegorocznymi akcjami wspieranymi przez Fundację będzie Bieg "Razem w górę" oraz organizacja punktu krwiodawstwa na Powiślu.

Nie przestajemy podkreślać, że choć wakacje trwają w najlepsze, to nie ma lepszego momentu na dzielenie się tym życiodajnym płynem, którego tak często brakuje w zasobach Centrum Krwiodawstwa – mówi Aleksandra Smyczyńska, dyrektor komunikacji w Grupie E.ON w Polsce.

Każda kropla ma znaczenie

W ostatni wakacyjny piątek (25 sierpnia), w godzinach 9-13 przed siedzibą E.ON Polska przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 41 ponownie stanie krwiobus. To mobilny punkt oddawania krwi, do którego Fundacja E.ON w Polsce zaprasza wszystkich odwiedzających Powiśle. Do akcji może dołączyć każdy, a na miejscu przeprowadzane będą wszystkie badania i procedury, konieczne do zakwalifikowania chętnych do donacji.

By zostać krwiodawcą trzeba spełnić kilka ważnych warunków: trzeba mieć od 18 do 65 lat, powyżej 50 kg wagi, bez poważnych chorób przewlekłych. W przededniu wizyty w punkcie krwiodawstwa powinno się wypić dwa litry płynu i dobrze wyspać. Wszystkie dodatkowe informacje na ten temat znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W zeszłym roku podczas akcji zbiórki krwi przy naszej siedzibie okazało się, że wśród naszych pracowników jest wielu honorowych krwiodawców – wyjaśnia Aleksandra Smyczyńska. Spośród wszystkich osób, które odwiedziły zorganizowany przez nas punkt do donacji zakwalifikowało się aż 17 osób. To naprawdę świetny rezultat. W tym roku chcielibyśmy, żeby w tej akcji krew oddało jeszcze więcej z nas. Gorąco do tego zachęcamy.

Krew jest niezastąpiona i często, zwłaszcza w wakacje, występują jej niedobory, a także jej składników wykorzystywanych do lecznictwa. Bieżący stan zapasów można śledzić na dedykowanych stronach, np. dla Warszawy na https://www.rckik-warszawa.com.pl/. Krew można oddać w wyznaczonych punktach krwiodawstwa znajdujących się na mapie na portalu krwiodawcy.org.

Wyzwanie Razem w górę

Fundacja E.ON w Polsce po raz kolejny wesprze także inicjatywę Biegu Razem w górę. Drużyna Fundacji E.ON w Polsce weźmie udział w tej nietypowej, ale niezwykle przyjaznej rywalizacji. Jej zadaniem będzie zdobycie w jak najkrótszym czasie 35. piętra wieżowca Warsaw Trade Tower. Można zrealizować to wyzwanie wbiegając na wyznaczony poziom lub po prostu wchodząc po schodach.

W zeszłym roku pracownicy E.ON Polska pokazali swoją moc. Jak na energetyków przystało, dali mnóstwo pozytywnej radości, energii, a zwłaszcza wzajemnego wsparcia i motywowania w pokonaniu trasy 35 pięter – komentuje Jacek Bastian, prezes zarządu Stowarzyszenia Ultrakrew. - Cieszę się, że pracownicy, którzy na co dzień dbają o energetyczny krwiobieg stolicy, są z Ultrakrwią i wspierają społeczeństwo poprzez oddanie bezcennego leku – własnej krwi – dodaje.

 

W wydarzeniu może uczestniczyć każdy. Jedynym warunkiem jest oddanie krwi lub jej składników osobiście lub namówienie kogoś, od 15 czerwca do 23 sierpnia 2023. Podczas przekazania krwi trzeba podać hasło „Ultrakrew” i zrobić zdjęcie z napisem „ULTRAKREW LATO 2023". Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.