Komunikaty PR

Fundacja Alivia: kompleksowe wsparcie dla pacjentów onkologicznych

2024-06-18  |  14:20
Biuro prasowe

Po otrzymaniu diagnozy „rak” pacjenci i ich bliscy czują przerażenie, zagubienie i bezradność. Często są pozostawieni sami sobie, bez wiarygodnych informacji co dalej – krok po kroku. Dlatego ze wsparciem dla ponad miliona Polaków i ich rodzin przychodzi Onkofundacja Alivia z jedyną w Europie tak kompleksową platformą online dla osób chorych na raka. Dzięki rejestracji na stronie Fundacji pacjenci otrzymają darmowy dostęp do spersonalizowanych informacji o swojej chorobie oraz najkrótszej kolejce do badań, mapy polecanych ośrodków i lekarzy, a także możliwość założenia zbiórki oraz skorzystania z dodatkowych benefitów, jak np. porada psychologa, dietetyka czy bezpłatny przejazd taksówką. A wszystko to w jednym miejscu, bez konieczności wychodzenia z domu!

Choroby nowotworowe stanowią, obok chorób sercowo-naczyniowych, najpoważniejsze zagrożenie dla zdrowia Polaków. Obecnie w Polsce z chorobą nowotworową żyje około 1,17 mln osób, a rak jest najczęstszą przyczyną śmierci Polaków w wieku produkcyjnym. Statystyki wskazują, że na raka zachoruje co czwarty Polak, a co piąty umrze z powodu nowotworu. Pacjenci często już podczas procesu diagnostyki czują się zagubieni i osamotnieni – nie wiedzą, jakie powinny być ich kolejne kroki, gdzie szukać informacji i pomocy. W Polsce jest dużo organizacji i programów wspierających pacjentów onkologicznych. Brakowało jednak przestrzeni, gdzie chorzy i ich najbliżsi znajdą w jednym miejscu indywidualnie dostosowane informacje dotyczące diagnostyki i leczenia.

Onkofundacja Alivia – jedyne takie miejsce

Wiele osób, które usłyszały diagnozę „rak”, zwraca uwagę, że w ich głowie od razu pojawiają się setki pytań: Co dalej? Do kogo mam jechać? Gdzie się zgłosić? Jakie badania mam dostarczyć? Kiedy najszybciej mogę rozpocząć terapię? I tu właśnie pojawia się Alivia – dostarczając już na starcie, w tym najtrudniejszym momencie – dedykowane narzędzie. Jedyną taką platformę w Europie, która pokazuje chorym na różne rodzaje nowotworów mapę drogową – masz zrobić to i to, czeka Cię to i to, najkrótsze kolejki znajdziesz tu i tu, a na każdym z tych etapów możesz liczyć na wsparcie Fundacji Alivia.

- W Onkofundacji Alivia dodajemy odwagi pacjentom onkologicznym i ich rodzinom w codziennym mierzeniu się z rakiem. Nasza platforma jest kolejnym narzędziem, dzięki któremu wspieramy chorych, jednocześnie oddając sprawczość w ich własne ręce. Oferujemy w jednym miejscu rzetelną wiedzę, możliwość założenia zbiórki na leczenie czy wymienienia się doświadczeniami z osobami w podobnej sytuacji. Już od 14 lat wspieramy naszych podopiecznych i mamy do tego wiedzę oraz sprawdzone programy pomocowe. Do tej pory były one jednak rozproszone w poszczególnych projektach – teraz dajemy pacjentom dostęp do tego wszystkiego w jednym miejscu, na dodatek w zaciszu ich własnego domu.  – mówi Dagmara Dyba, Koordynatorka projektu.

Jak to działa w praktyce? Wystarczy, że chory zarejestruje się do Fundacji Alivia, a otrzyma dostęp do platformy, której zawartość będzie dostosowana do konkretnego użytkownika, rodzaju raka, z jakim się zmaga oraz etapu choroby. Zatem osoby np. z rakiem piersi w trakcie diagnostyki otrzymają inne informacje oraz wskazówki niż osoby w trakcie leczenia. Platforma umożliwia także w kilku prostych krokach założenie zbiórki na pokrycie nierefundowanych kosztów leczenia czy kontakt z innymi chorymi. Ponadto dla użytkowników dostępnych jest wiele dodatków i usług, z których mogą skorzystać. Wśród benefitów znajdują się m.in. darmowe konsultacje z psychologiem, dietetykiem, trychologiem, tłumaczenie dokumentacji medycznej czy porady z zakresu prawa medycznego i prawa pracy. Dodatkowo partnerzy Onkofundacji oferują również rabaty na badania genetyczne, suplementy, kosmetyki, peruki, audiobooki, e-booki, karnety na siłownię czy catering dietetyczny. Pakiet benefitów, który Alivia oferuje wraz ze swoimi partnerami, jest bardzo atrakcyjny i stale się poszerza. A wszystko po to, żeby pacjenci onkologiczni czuli, że mają wsparcie, a ich potrzeby są zaopiekowane.

Fundacja, która dodaje odwagi!

Onkofundacja Alivia działa na rzecz zwiększania dostępu do optymalnej opieki onkologicznej oraz dostarcza nowoczesne narzędzia pacjentom, aby mogli podejmować świadome decyzje dotyczące ich zdrowia oraz leczenia. Zabiega także o zmiany w systemie zdrowotnym dla tych, którzy kiedyś usłyszą diagnozę. Alivia dodaje odwagi wszystkim chorym i wyrównuje szanse na skuteczne leczenie dla Polek i Polaków, bez względu na status społeczno-ekonomiczny czy miejsce zamieszkania.

Bardzo zależy nam, żeby onkopacjenci oraz ich bliscy, wiedzieli, że nie są sami i oprócz onkologów i rzeszy lekarzy, mają też bezpieczną przestrzeń, która pomoże im w przejściu przez proces leczenia. Działamy, aby każdemu pacjentowi dostarczyć potrzebne wsparcie, nawet takie, o jakim w pierwszej chwili by nie pomyślał. Przykładem są konsultacje z dietetykiem. Nie jest to z pewnością pierwszą myślą chorych, a jednak odpowiednie wsparcie żywieniowe leczenia daje bardzo pozytywne efekty – podkreśla Anna Zachara-Widła, Menadżerka programów pomocowych.

Najlepszym dowodem na skuteczne działanie Onkofundacji Alivia, są historie osób, które uzyskały pomoc przez lata jej działalności.

Jedną z takich osób jest Monika Dembek, która swoje zmagania z rakiem piersi rozpoczęła w 2016 roku. Pewnego dnia poczuła zgrubienie w piersi. Kiedy lekarz potwierdził najgorsze – nowotwór złośliwy z przerzutami – była w pociągu, śledząc wynik meczu syna. Moment diagnozy zatrzymał jej świat. Wszystko wokół straciło znaczenie. Jej syn stał się jej największą motywacją do zmagań i choć diagnoza wydawała się końcem świata, Monika szybko się otrząsnęła i zaczęła działać z determinacją. Fundacja Alivia okazała się dla niej wsparciem, zarówno finansowym, jak i emocjonalnym. Kiedy usłyszała, że w ramach zbiórki zdobyła środki na leczenie w jeden dzień – nie mogła w to uwierzyć.

Choć leczenie bywa ciężkie i pełne bólu, determinacja do działania i wsparcie najbliższych są nieocenione. To właśnie pokazuje historia Moniki. To również ważne świadectwo dla osób, które dopiero rozpoczynają swoje zmagania z rakiem. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że oddajemy pacjentom oraz ich bliskim tak innowacyjne narzędzie, które doda im odwagi i pomoże w mierzeniu się z chorobą – mówi Aleksander Pawłowski, Dyrektor Onkofundacji Alivia.

***
Onkofundacja Alivia od 14 lat wspiera pacjentów onkologicznych, dodając im odwagi w zmaganiach z rakiem. Działa, aby zapewniać wszystkim równy dostęp do najlepszej opieki onkologicznej. Udostępnia bezpłatne portale takie jak: Alivia Onkoindex, Alivia Onkoskaner, Alivia Onkomapa wspierające pacjentów w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących procesu leczenia. Fundacja broni godności chorych na nowotwory złośliwe, wszędzie tam, gdzie łamane są ich prawa. Od 2010 roku przekazała chorym na raka ponad 40 milionów złotych na pokrycie nierefundowanych przez NFZ kosztów leczenia. Szczegółowe informacje na temat działalności i misji Onkofundacji Alivia można znaleźć pod adresem https://alivia.org.pl/.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy życie bez telefonu jest możliwe? Biuro prasowe
2024-07-20 | 08:00

Czy życie bez telefonu jest możliwe?

Nikogo już nie dziwi, że w kalendarzu pojawił się Dzień Bez Telefonu Komórkowego (15 lipca) – wszyscy zdajemy sobie sprawę, że urządzenie to jest przedłużeniem
Zdrowie Niemal 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych
2024-07-18 | 16:00

Niemal 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych

Blisko 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych dzięki corocznej inicjatywie GE HealthCare   W ramach Women’s Health Mobile Roadshow 2024 kobiety mogły skorzystać z badań w 15 miejscowościach w województwach opolskim i śląskim, m.in. w Opolu czy Chorzowie przy Stadionie Śląskim. Diagnostyka odbywała się od 31 maja do 23 czerwca br. Niemal 900 kobiet poddało się badaniom mammograficznym, USG oraz videodermatoskopowym w celu diagnostyki nowotworów złośliwych w mobilnej klinice GE HealthCare. W rezultacie wykryto 70 przypadków podejrzanych zmian.   Warszawa, 18 lipca 2024 r. – Podczas Women’s Health Mobile Roadshow 2024, niemal 900 kobiet poddało się bezpłatnym badaniom diagnostycznym w mammobusie GE HealthCare. Największym zainteresowaniem cieszyła się videodermatoskopia, czyli analiza powierzchni skóry i jej zmian, a także badania mammograficzne. W wyniku prowadzonych badań wykryto 70 podejrzanych przypadków, co stanowi niemal 8% przeprowadzonych badań. GE HealthCare po raz kolejny wyruszyło w trasę po polskich miastach i wsiach, aby umożliwić kobietom bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka piersi. Według statystyk to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek – zmaga się z nim co czwarta pacjentka onkologiczna[1]. Każdego roku rozpoznaje się około 20 tyś. przypadków, z czego w samym 2021 zmarło na niego 6 406 pacjentek[2]. Jednocześnie, tylko co piąte rozpoznanie raka piersi przypada na wczesne stadium zaawansowania choroby[3], które ułatwia skuteczną terapię. – Wczesna diagnoza raka piersi zmniejsza ryzyko śmierci nawet o 25 – 30 procent, dlatego ważne są regularne badania i profilaktyka w tym kierunku. Ten nowotwór, kiedy wykryty na początkowych etapach, skutecznie poddaje się terapiom. Właśnie dlatego w GE HealthCare zachęcamy kobiety do korzystania z nowoczesnych metod diagnostycznych oraz zwiększamy dostępność badań w ramach Women’s Health Mobile Roadshow. To już trzecia edycja inicjatywy, podczas której Polki mogły wykonać badania z wykorzystaniem zaawansowanych technologii w komfortowych warunkach mammobusa – komentuje Grażyna Rubiś-Liolios, Dyrektor Generalna Polska, Litwa, Łotwa i Ukraina w GE HealthCare. Women’s Health Mobile Roadshow to projekt, podczas którego mobilna klinika GE HealthCare odbywa tournée po Europie, aby zwiększyć dostępność profilaktyki na najwyższym poziomie. Wśród odwiedzonych w 2024 roku krajów ponownie znalazła się Polska. Podczas tegorocznej edycji mieszkanki Opola, Moszny, Krapkowic, Niemodlina, Dobrodzienia, Kupy, Brzegu, Grodkowa, Namysłowa, Prudnika, Głuchołazów, Nysy, Branic, Kietrzu i Chorzowa mogły skorzystać z innowacyjnych technologii z obszaru obrazowania medycznego i diagnostyki onkologicznej.  
Zdrowie Wakacyjny niezbędnik kobiety w menopauzie
2024-07-18 | 01:00

Wakacyjny niezbędnik kobiety w menopauzie

Menopauza jest naturalnym procesem, który przechodzi każda kobieta. Objawy menopauzy, które jej towarzyszą są często bardzo dokuczliwe o każdej porze roku, a latem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.