Komunikaty PR

Gorące krzesła, czyli jak zmniejszyć dyskomfort miejsc intymnych po porodzie

2021-09-28  |  15:30
Biuro prasowe

Zarówno dla świeżo upieczonych mam, jak i doświadczonych rodziców okres po porodzie to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Pojawieniu się na świecie maluszka towarzyszą nie tylko silne emocje, ale także fizyczny dyskomfort miejsc intymnych, często utrudniający codzienne obowiązki. Co zrobić, aby przyspieszyć gojenie się ran i ułatwić sobie trudny okres połogu?

Podczas porodu dochodzi nie tylko do zachwiania naturalnej flory bakteryjnej dróg rodnych, ale również otarć i ran nabłonka pochwy, a także nacięć krocza. Wszystko to powoduje duży dyskomfort podczas połogu – miejsca intymne są opuchnięte i bardzo obolałe, co utrudnia poruszanie się, a nawet siadanie. Ponadto karmienie piersią przyczynia się do zmniejszenia poziomu estrogenów, co wpływa na  zmniejszone wydzielanie śluzu i utratę wilgotności w miejscach intymnych. Te zmiany hormonalne powodują również podwyższenie pH pochwy, co pogarsza ochronę przed drobnoustrojami i zwiększa ryzyko stanów zapalnych.

W tym trudnym okresie warto zadbać o równowagę flory bakteryjnej pochwy, czyli o przywrócenie kwaśnego odczynu pH, za który odpowiadają bakterie Lactobacillus, tworzące środowisko nieprzyjazne dla szkodliwych drobnoustrojów i chroniące przed infekcjami. Sięgnijmy po preparat z kwasem mlekowym, który zadba o równowagę mikroflory pochwy, wybierając jednak taki, który posiada dodatkowe składniki, np. kwas hialuronowy, który wspiera szybszą regenerację wrażliwych powierzchni tkankowych i nawilża, czyli przyspiesza gojenie się ran.

Warto zwrócić uwagę na globulki dopochwowe Gynauxil, zawierające kwas hialuronowy oraz kwas mlekowy, który ma działanie ściągające i łagodnie przyżegające, a także przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpierwotniakowe, wspiera przywrócenie właściwej równowagi flory bakteryjnej i odpowiedniej wartości pH. Wystarczy tuż przed snem włożyć globulkę do pochwy i pozwolić jej działać. Preparat łączy się z wydzieliną pochwy, tworząc żelową powłokę, która chroni, działa nawilżająco i hamuje wnikanie oraz dalsze namnażanie szkodliwych drobnoustrojów. Dodatkowo wspiera regenerację uszkodzonego nabłonka i przeciwdziała tak częste w połogu i podczas karmienia uczucie suchości pochwy.

Ponadto globulki Gynauxil jako jedyne na rynku posiadają w składzie specjalne podłoże, stwarzające optymalne warunki do selektywnego namnażania się bakterii Lactobacillus. Kluczowym słowem jest tutaj „selektywne”, ponieważ skład został skomponowany w taki sposób, aby stanowić pożywkę wyłącznie dla bakterii Lactobacillus. Dzięki temu unikatowemu składowi, bazującemu na połączeniu kwasu mlekowego, kwasu hialuronowego oraz selektywnego podłoża preparat Gynauxil uzyskał pozytywną opinię Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Co jeszcze może nam pomóc?

Podczas połogu podstawą jest utrzymanie odpowiedniej higieny okolic intymnych. Dlatego ważne jest, abyś podmywała się kilka razy dziennie (najlepiej po każdej wizycie w toalecie, od przodu do tyłu) wodą ze sprawdzonym preparatem zwierającym kwas mlekowy. Zamiast kąpieli wybieraj prysznic, aby nie dać drobnoustrojom okazji do wniknięcia w drogi rodne. Używaj luźnej bawełnianej bielizny, a w domu często wietrz rany, wspomagając proces gojenia. Koniecznie śpij bez bielizny – to przyspieszy proces. Zabezpiecz przy tym łóżko podkładem poporodowym lub ręcznikiem. Jeśli czujesz ból, możesz masować okolice krocza kostką lodu.

Globulki dopochwowe Gynauxil – wyrób medyczny dla kobiet w każdym wieku ze składnikami umożliwiającymi selektywne namnażanie się bakterii Lactobacillus, które produkują kwas mlekowy oraz zakwaszają środowisko pochwy. Stosowanie globulek Gynauxil pozwala przywrócić lub utrzymać pH pochwy na prawidłowym poziomie, co przyczynia się do zmniejszenia rozwoju bakterii oraz ryzyka powstawania grzybic. Pomagają łagodzić objawy suchości pochwy, wzmacniają jej naturalną florę bakteryjną oraz wspomagają gojenie się ran. Polecane po porodzie, w trakcie karmienia piersią oraz w okresie zaburzonej gospodarki hormonalnej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie Biuro prasowe
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.