GRUPA SANPLAST wspiera walkę z COVID-19
Grupa SANPLAST od początku swojej działalności angażuje się w działania na rzecz mieszkańców lokalnej społeczności. I tym razem, biorąc pod uwagę potrzeby szeroko rozumianej służby zdrowia, podjęła działania mające na celu jej wsparcie w walce z koronawirusem COVID-19. Grupa firm, należących do właściciela Sanplast-u przekazała środki pieniężne o łącznej wartości ćwierć miliona złotych m.in. na rzecz Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mogilnie oraz Domów Pomocy Społecznej w Siemionkach i w Skubarczewie.
- W obliczu zagrożenia pandemią chcieliśmy wspomóc służbę zdrowia, której pracownicy podejmują dziś nadludzkie wysiłki, by chronić życie i zdrowie nas wszystkich. Tym małym gestem chcemy powiedzieć tym wszystkim bohaterom jedno, proste słowo – Dziękujemy! – mówi Wiesław Podraza, Prokurent i udziałowiec SANPLAST SA. – Ponadto
zależało nam na tym, aby objąć opieką również tych, najbardziej narażonych na zakażenie. Dlatego naszą pomoc skierowaliśmy zarówno do szpitali, jak i do domów pomocy społecznej. – dodaje.
Pieniądze przekazane przez GRUPĘ SANPLAST pomogą placówkom w zakupie m.in. środków ochrony osobistej, takich jak rękawiczki, przyłbice i maseczki, kombinezony, płyny dezynfekujące tak niezbędnych przy leczeniu i opiece nad pacjentami zakażonymi COVID-19.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.