Komunikaty PR

Humanosh Emergency Medical Team bliski uzyskania certyfikatu EU i WHO

2023-10-06  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Monika Błasikiewicz
MBPR

Boczna
05-840 Brwinów
monika|mb-pr.pl| |monika|mb-pr.pl
608090787
mbpr.pl

Humanosh Emergency Medical Team to samodzielna jednostka, która zajmuje się udzielaniem pomocy medycznej oraz transportem rannych do polskich i zagranicznych szpitali. Powstała w 2022 i w czasie ewakuacji z Ukrainy przewiozła ponad 2000 osób, najwięcej spośród wszystkich niezależnych grup. Obecnie personel liczy już ponad 100 osób. Są to ratownicy medyczni, ratownicy KPP, pielęgniarki oraz lekarze. Współpracujemy z wieloma organizacjami i instytucjami rządowymi, m.in.: World Health Organization (WHO), Ministerstwo Zdrowia, MSWiA, Ministerstwo Zdrowia Ukrainy czy Nienieodpowiedzialni.
W 2023 roku rozpoczęliśmy proces certyfikacji Medycznego Zespołu Ratunkowego, aby stać się drugą w Polsce i jedną z nielicznych w całej Europie grupą szybkiego reagowania, zdolną do wyjazdu w strefy dotknięte klęskami żywiołowymi (np. trzęsienia ziemi, powodzie) lub kryzysami humanitarnymi w ciągu 48h.

 

Humanosh Emergency Medical Team była również jedyną ekipą z Polski, która została zaproszona do wzięcia udziału europejskich ćwiczeniach Emergency Medical Teams – EU MODEX w Canakkale, w Turcji, które odbyły się w dniach 18-22 września 2023 roku. Wzięły w nich udział zespoły z 8 krajów m.in.: Portugalii, Niemiec, Rumunii i Słowacji. Przez 3 dni 2500 ratowników medycznych przy wsparciu 10 000 statystów miało okazję do sprawdzenia swoich sił w trakcie ćwiczeń przy różnych rodzajach ewakuacji i pomocy w nagłych sytuacjach związanych z katastrofami naturalnymi. Nasz zespół miał okazję do przećwiczenia ewakuacji z płonącego statku czy samolotu, a to wszystko w celu poprawy ich wyszkolenia i zdobycia nowych umiejętności, które mogą być kluczowe w czasie  realnego zagrożenia.

Obecnie zespół jest w trakcie finalizowania procesu certyfikacji pod względem poziomu wyszkolenia i dokumentacji. Brakuje jednak sprzętu, który jest niezbędny, aby nie tylko sami ratownicy byli samowystarczalni, ale mogli efektywnie pomagać poszkodowanym. Są to głównie specjalistyczne pojazdy, na których można umieszczać generatory prądu, czy urządzenia do uzdatniania wody. Potrzebna jest także mobilna klinika, w której można pomóc większej liczbie osób niż w standardowej karetce.

„Decyzja o staraniach o certyfikację była podjęta ze względu na ogromny potencjał, doświadczenie, a jednocześnie chęć pomagania całego zespołu. Zmarnowanie tego byłoby ogromną stratą, zwłaszcza, że działamy w ramach wolonariatu i członkowie zespołu uczestniczą w misjach wykorzystując swój wolny czas. Katastrofy i tragedie towarzyszą nam niestety bardzo często, dlatego mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli nieść pomoc w jeszcze bardziej efektywny sposób.”-podsumował Michał Chełstowski, szef zespołu Humanosh EMT.

 

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MBPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.