Komunikaty PR

Jak dbać o blizny po zabiegu mastopeksji?

2021-03-15  |  14:40
Biuro prasowe

Chirurgia plastyczna piersi cieszy się wśród kobiet bardzo dużym zainteresowaniem. Coraz młodsze panie decydują się na poprawę biustu. Są to nie tylko zabiegi powiększające z użyciem implantów, operacje pomniejszenia piersi, ale także lifting, czyli mastopeksję. Zabieg operacyjny nierozerwalnie wiąże się z powstaniem blizny. Jak o nią dbać, by nie tylko prawidłowo się goiła, lecz także była jak najmniej widoczna i dokuczliwa?

Mastopeksja polega na podniesieniu i poprawie kształtu piersi. Wskazaniami do zabiegu jest wiotkość skóry z powodu starzenia się, w przypadku niekorzystnych zmian wyglądu piersi spowodowanych dużą utratą wagi ciała lub po ciąży i po karmieniu. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od jego rozległości. Cięcia wykonuje się wokół otoczki, pionowo do fałdu podpiersiowego lub pionowo w dół z fałdu piersi i poziomo wzdłuż fałdu piersi, co daje efekt blizny w kształcie kotwicy. Po zabiegu mastopeksji piersi są wyraźnie podniesione, odzyskują też bardziej naturalny kształt.

Blizny po zabiegu są nieuniknione

Zabieg podniesienia biustu pozostawia trwałe blizny na piersiach. Blizny zaraz po operacji są czerwone lub ciemnoróżowe. Z upływem czasu będą blednąć. Oczywiście chirurg przeprowadzający zabieg stara się wykonać mastopeksję tak, by blizna była jak najmniejsza. Jednak w przypadku tego zabiegu są one nieuniknione. W zależności od metody cięcia blizna pooperacyjna może być skierowana od brodawki pionowo w dół lub skośnie w dół i na zewnątrz. Niektóre linie nacięć mogą być ukryte w naturalnym zarysie piersi. Rekonwalescencja po zabiegu powinna przebiegać w sposób kompleksowy. Stosowanie odpowiednich produktów może znacznie poprawić wygląd blizn.

Jak pielęgnować blizny po mastopeksji?

Miejsce cięcia początkowo osłania opatrunek, który zabezpiecza uszkodzoną skórę i pomaga jej się zasklepić. W żadnym wypadku nie można go moczyć, a po zdjęciu rana musi pozostać sucha i czysta, gdyż łatwo o zakażenie. Myj ją delikatnymi preparatami i osuszaj łagodnie jednorazowymi ręcznikami
lub gazikami, regularnie ją dezynfekuj. Gdy już skóra się wygoi, a wszystkie strupki odpadną czas wdrożyć terapię na blizny – pierwszoliniową, nieinwazyjną i bezpieczną kurację preparatami na bazie silikonów.

BLIZCARE® - w trosce o Twoją bliznę!

W leczeniu blizny powstałej po operacji podniesienia biustu najlepszym wyborem będą medyczne profesjonalne plastry BLIZCARE®PRO, które stanowią skuteczną, nowoczesną oraz nieinwazyjną metodę wspomagania procesów gojenia blizn pooperacyjnych. Wyjątkowość plastrów BLIZCARE® PRO tkwi w ich kształcie. Plastry dedykowane bliznom po mastopeksji są produkowane w kształcie kotwicy, aureoli, lizaka i łuku, co daje możliwość ich precyzyjnego dostosowania do powierzchni blizn. Co więcej, plaster w kształcie łuku może być dodatkowo zastosowany w przypadku innych blizn pooperacyjnych.

Proces kształtowania się blizny trwa ok. 1. roku, więc wskazane jest rozpoczęcie kuracji już w tym okresie. Profesjonalne plastry BLIZCARE®PRO uelastyczniają i wygładzają blizny poprawiając ich kosmetyczny wygląd. Jedno opakowanie wystarczy na 2 tygodnie terapii. Plastry powinno się zmieniać średnio co ok. 5-7 dni, należy unikać ich wielokrotnego stosowania ze względu na ewentualne uszkodzenie warstwy adhezyjnej podczas usuwania.

Plastry są przezroczyste i hipoalergiczne. Tworzą na skórze cienką, oddychającą, nieprzepuszczalną dla wody membranę, która utrzymuje właściwą wilgotność skóry oraz zabezpiecza bliznę przed kontaktem z otoczeniem. Zapobiegają nadmiernemu wzrostowi tkanki bliznowatej, a regularnie stosowane pomagają zmniejszyć rozmiar blizny, rozjaśniają ją i zmiękczają, sprawiają, że staje się bardziej płaska i elastyczna oraz pomagają wyeliminować takie dolegliwości jak świąd i ból.

Sprawdź skuteczność preparatów na własnej skórze!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Collagen - te składniki pozwolą zatrzymać Ci młodość na dłużej Biuro prasowe
2021-06-14 | 10:00

Collagen - te składniki pozwolą zatrzymać Ci młodość na dłużej

Bardzo ważnym elementem w dbaniu o wygląd naszej skóry jest odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Dorosły człowiek powinien wypijać przynajmniej 2-3l płynów, w
Zdrowie Nowe badanie: Dieta roślinna łagodzi objawy Covid-19
2021-06-10 | 12:00

Nowe badanie: Dieta roślinna łagodzi objawy Covid-19

Zgodnie z wynikami najnowszego badania opublikowanego w czasopiśmie naukowym „BMJ Nutrition, Prevention & Health”, jedzenie roślinnych produktów zmniejsza nasilenie i czas
Zdrowie Zbadaj się za darmo w Galerii Zaspa
2021-06-08 | 12:00

Zbadaj się za darmo w Galerii Zaspa

W najbliższą środę w Galerii Zaspa będzie można bezpłatnie wykonać mammografię. Badanie dedykowane jest paniom w wieku 50-69 lat. 9 czerwca w godzinach 9:00-17:00 na parkingu Galerii

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Edyta Herbuś: Przez 20 lat taniec to była bardzo intensywna praca i moja inwestycja na życie. Może trochę mało było dzieciństwa

Tancerka wspomina, że kiedy jako dziewięciolatka  stanęła na parkiecie, to wiedziała już, że ta pasja będzie dominować nad innymi. Godziny ćwiczeń, chęć sprawdzenia się w różnych stylach tańca i skomplikowane układy choreograficzne wymagały od niej sporo czasu, wysiłku, determinacji i silnej woli. Ale to wszystko dawało jej radość i było ciągłym oczekiwaniem na kolejne etapy, kolejne szkolenia, obozy, taneczne klasy i mistrzostwa. Zaangażowanie się opłaciło. Dziś jest jedną z najbardziej uznanych polskich tancerek i odczuwa satysfakcję, kiedy swoje doświadczenia i umiejętności może wykorzystać również na planach różnych produkcji czy na teatralnej scenie.

Gwiazdy

Michał Baryza: Gdy zmarła moja babcia, zmarłem też ja. Nie potrafiłem się podnieść, nie nagrywałem żadnych storek

Uczestnik programu „One Night Squad” przeżywał ostatnio bardzo trudne chwile. Ukochana babcia Michała Baryzy odeszła. Swoim smutkiem dzielił się z fanami za pośrednictwem social mediów. Tłumaczy, że publikowanie pełnych żalu relacji było dla niego bardzo trudne, ponieważ nigdy nie należał do osób, które publicznie opowiadają o swoich emocjach i rozterkach. Stwierdził jednak, że jeśli nagrania pomogą komuś przebrnąć przez okres żałoby, warto się przełamać i opowiedzieć o uczuciach towarzyszących po stracie.

Handel

Co dziesiąty polski konsument został wprowadzony w błąd i namówiony do zakupu podróbek. Handel podrobionymi towarami w UE kwitnie

6,8 proc. towarów importowanych do Unii Europejskiej jest podrobionych. Ich wartość przekracza 121 mld euro – wynika z badań Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Podróbki mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów, zwłaszcza z powodu narażenia na niebezpieczne substancje chemiczne. Szkodzą także gospodarce. – Straty producentów w Unii Europejskiej szacujemy na dziesiątki miliardów euro rocznie. Podróbki są problemem szczególnie dla mniejszych firm, które nie mają funduszy, aby monitorować rynek i sprawdzać, czy ich prawa własności intelektualnej są naruszane – zaznacza Nathan Wajsman, główny ekonomista EUIPO.

Technologie

W USA zatwierdzono bardzo skuteczny lek na otyłość i nadwagę. Zmniejsza masę ciała o blisko 20 proc. [DEPESZA]

To może być przełom w leczeniu otyłości. Wyniki czterech niezależnych badań klinicznych potwierdziły, że preparat Wegovy, skuteczny dotąd w leczeniu cukrzycy, powoduje też długotrwały spadek masy ciała o 17–18 proc. Terapia zostanie uruchomiona w USA jeszcze w tym miesiącu. Lek dostarcza hormon, który odpowiada za uczucie sytości i w ten sposób zmniejsza apetyt. Na całym świecie z otyłością żyje około 650 mln dorosłych.