Komunikaty PR

Jak dbać o blizny po zabiegu mastopeksji?

2021-03-15  |  14:40
Biuro prasowe

Chirurgia plastyczna piersi cieszy się wśród kobiet bardzo dużym zainteresowaniem. Coraz młodsze panie decydują się na poprawę biustu. Są to nie tylko zabiegi powiększające z użyciem implantów, operacje pomniejszenia piersi, ale także lifting, czyli mastopeksję. Zabieg operacyjny nierozerwalnie wiąże się z powstaniem blizny. Jak o nią dbać, by nie tylko prawidłowo się goiła, lecz także była jak najmniej widoczna i dokuczliwa?

Mastopeksja polega na podniesieniu i poprawie kształtu piersi. Wskazaniami do zabiegu jest wiotkość skóry z powodu starzenia się, w przypadku niekorzystnych zmian wyglądu piersi spowodowanych dużą utratą wagi ciała lub po ciąży i po karmieniu. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od jego rozległości. Cięcia wykonuje się wokół otoczki, pionowo do fałdu podpiersiowego lub pionowo w dół z fałdu piersi i poziomo wzdłuż fałdu piersi, co daje efekt blizny w kształcie kotwicy. Po zabiegu mastopeksji piersi są wyraźnie podniesione, odzyskują też bardziej naturalny kształt.

Blizny po zabiegu są nieuniknione

Zabieg podniesienia biustu pozostawia trwałe blizny na piersiach. Blizny zaraz po operacji są czerwone lub ciemnoróżowe. Z upływem czasu będą blednąć. Oczywiście chirurg przeprowadzający zabieg stara się wykonać mastopeksję tak, by blizna była jak najmniejsza. Jednak w przypadku tego zabiegu są one nieuniknione. W zależności od metody cięcia blizna pooperacyjna może być skierowana od brodawki pionowo w dół lub skośnie w dół i na zewnątrz. Niektóre linie nacięć mogą być ukryte w naturalnym zarysie piersi. Rekonwalescencja po zabiegu powinna przebiegać w sposób kompleksowy. Stosowanie odpowiednich produktów może znacznie poprawić wygląd blizn.

Jak pielęgnować blizny po mastopeksji?

Miejsce cięcia początkowo osłania opatrunek, który zabezpiecza uszkodzoną skórę i pomaga jej się zasklepić. W żadnym wypadku nie można go moczyć, a po zdjęciu rana musi pozostać sucha i czysta, gdyż łatwo o zakażenie. Myj ją delikatnymi preparatami i osuszaj łagodnie jednorazowymi ręcznikami
lub gazikami, regularnie ją dezynfekuj. Gdy już skóra się wygoi, a wszystkie strupki odpadną czas wdrożyć terapię na blizny – pierwszoliniową, nieinwazyjną i bezpieczną kurację preparatami na bazie silikonów.

BLIZCARE® - w trosce o Twoją bliznę!

W leczeniu blizny powstałej po operacji podniesienia biustu najlepszym wyborem będą medyczne profesjonalne plastry BLIZCARE®PRO, które stanowią skuteczną, nowoczesną oraz nieinwazyjną metodę wspomagania procesów gojenia blizn pooperacyjnych. Wyjątkowość plastrów BLIZCARE® PRO tkwi w ich kształcie. Plastry dedykowane bliznom po mastopeksji są produkowane w kształcie kotwicy, aureoli, lizaka i łuku, co daje możliwość ich precyzyjnego dostosowania do powierzchni blizn. Co więcej, plaster w kształcie łuku może być dodatkowo zastosowany w przypadku innych blizn pooperacyjnych.

Proces kształtowania się blizny trwa ok. 1. roku, więc wskazane jest rozpoczęcie kuracji już w tym okresie. Profesjonalne plastry BLIZCARE®PRO uelastyczniają i wygładzają blizny poprawiając ich kosmetyczny wygląd. Jedno opakowanie wystarczy na 2 tygodnie terapii. Plastry powinno się zmieniać średnio co ok. 5-7 dni, należy unikać ich wielokrotnego stosowania ze względu na ewentualne uszkodzenie warstwy adhezyjnej podczas usuwania.

Plastry są przezroczyste i hipoalergiczne. Tworzą na skórze cienką, oddychającą, nieprzepuszczalną dla wody membranę, która utrzymuje właściwą wilgotność skóry oraz zabezpiecza bliznę przed kontaktem z otoczeniem. Zapobiegają nadmiernemu wzrostowi tkanki bliznowatej, a regularnie stosowane pomagają zmniejszyć rozmiar blizny, rozjaśniają ją i zmiękczają, sprawiają, że staje się bardziej płaska i elastyczna oraz pomagają wyeliminować takie dolegliwości jak świąd i ból.

Sprawdź skuteczność preparatów na własnej skórze!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.