Komunikaty PR

Jak dbać o dezynfekcję przestrzeni w szkołach i przedszkolach?

2020-10-15  |  01:00
Biuro prasowe

Niecałe 1,5 miesiąca po powrocie dzieci i młodzieży do przedszkoli i szkół, potwierdzone przypadki koronawirusa w kraju przekroczyły 8000 na dobę. Pomimo tego, nic nie wskazuje na to, aby placówki edukacyjne w najbliższym czasie przeniosły się na edukację zdalną. W tej sytuacji, jednym z najważniejszych czynników jest zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego tym, którzy w szkołach pozostają. Jak to zrobić najsprawniej?

Zapewnij uczniom i nauczycielom dostęp do środków dezynfekcji na terenie całej placówki

Zgodnie z wytycznymi GIS, każda placówka jest zobowiązana bezwzględnie przestrzegać podstawowych zasad higieny, do których zaliczają się: obowiązkowe zakrywanie ust i nosa, częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust a także regularne czyszczenie pomieszczeń. W celu realizacji tych założeń placówka powinna zadbać o to, aby na terenie całego budynku rozmieszczone były pojemniki z żelem dezynfekującym na bazie alkoholu. 

Regularnie odkażaj i ozonuj placówkę

Nawet placówka, która najbardziej rygorystycznie pilnuje zasad higieny, powinna spojrzeć szerzej na temat dezynfekcji przestrzeni. Bez względu na to czy szkoła operuje w modelu tradycyjnym, czy hybrydowym, obowiązkiem szkoły jest regularne odkażanie przestrzeni, w której znajdują się dzieci i nauczyciele. Dezynfekcja może się odbywać na kilka sposobów, które stanowią swoje uzupełnienie.

Pierwszą z nich jest standardowe spryskiwanie powierzchni twardych płynem dezynfekującym na bazie alkoholu. Takie działania powinny mieć miejsce kilka bądź nawet kilkanaście razy dziennie i mają na celu bieżące usuwanie drobnoustrojów z powierzchni, z którymi często stykają się ludzie. Nie jest ona natomiast w 100% skuteczna. Działa powierzchniowo i często nie wnika w zakamarki. Nie zastosujemy jej również na powierzchniach miękkich czy elektronice.

Uzupełnieniem dla tych bieżących działań jest kompleksowa dezynfekcja przestrzeni, np. w formie ozonowania lub zamgławiania ULV (suchą mgłą). Ozonowanie to metoda, która wykorzystując reakcję chemiczną ozonu ze związkami organicznymi szkodliwymi dla ludzi, neutralizuje drobnoustroje takie jak grzyby, pleśń, bakterie, wirusy, alergeny i inne. Dzięki swojej gazowej formie wnika on nawet do 3 mm w głąb dezynfekowanej powierzchni i odkaża nie tylko powietrze, ale również biurka, krzesła, klamki czy ściany. Zamgławianie ULV z kolei polega na rozpyleniu preparatu biobójczego w formie bardzo drobnych kropelek. Ich średnica to maksymalnie kilkudziesiąt mikronów. Krople równomiernie osiadają na dostępnych powierzchniach, po czym drobiny wody odparowują, zostawiając na powierzchni roboczej sam preparat. 

Warto również pamiętać o tym, że regularna profilaktyczna dezynfekcja jest dużo tańsza niż akcja o podwyższonym ryzyku po stwierdzonym przypadku zachorowania. Przy wyborze odpowiedniej metody odkażania warto skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie, np. na infolinii firmy PSG Polska pod numerem +48 511 517 600.

Edukuj na temat higieny

Aby wszystkie procedury działały sprawnie i bez zakłóceń, ważna jest edukacja uczniów i pracowników na temat higieny. Regularne przypomnienia dotyczące mycia rąk czy noszenia maseczek, jak również rozmieszczone na terenie placówki instrukcje mogą pomóc w utrzymaniu reżimu sanitarnego.

 

O PSG Polska

Firma PSG Polska zajmuje się usuwaniem zagrożeń biologicznych i chemicznych z pomieszczeń oraz środków transportu i zapewnia bezpieczeństwo od 2018 roku. Wśród jej klientów znajdują się m.in. LOT, Ministerstwo Sprawiedliwości, Miasto Stołeczne Warszawa, Lenovo i MetLife, PGNiG, BNP Paribas, HYUNDAI, KIA. Firma spełnia wszystkie europejskie normy i standardy, w tym GIS, CIOP, WHO, ECDC, GMP/GHP.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie „Szanuję, nie dyskryminuję!” - start II edycji Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:00

„Szanuję, nie dyskryminuję!” - start II edycji

W dniu 5 maja obchodzony jest Europejski Dzień walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami. Jest to szczególna okazja, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na
Zdrowie Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci
2024-04-24 | 01:00

Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci

Rozpoczęcie wiosny to doskonała okazja, aby zachęcić najmłodszych do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety, w erze technologii i coraz większej liczby zajęć dodatkowych, coraz
Zdrowie Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?
2024-04-23 | 13:00

Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?

Wiosna to niełatwy czas dla naszego organizmu. Po długiej zimie, ze względu na ograniczony dostęp do światła słonecznego i utrudniony dostęp do świeżych warzyw i owoców, jesteśmy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.