Komunikaty PR

Jak oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn?

2020-12-15  |  01:00

Wszystko zaczyna się od wody

Woda stanowi ok. 60-70% masy ciała. Jest niezbędna w większości procesów zachodzących
w organizmie. Tracimy ją głównie na skutek oddychania, podczas pocenia się oraz poprzez wydalanie. Z tego powodu niezbędne jest jej stałe uzupełnianie. Powinniśmy wypijać ok. 2 litrów wody dziennie. Wspomaga ona m.in. usuwanie produktów przemiany materii oraz toksyn. Uczestniczy w procesach trawienia, więc dzięki jej odpowiedniej ilości nasz organizm lepiej i szybciej przerabia, przyswaja i usuwa resztki pokarmowe. Woda filtruje również nerki, które z kolei (wraz z wątrobą) są głównymi narządami uczestniczącymi w procesach oczyszczania organizmu, dlatego też należy pamiętać o zachowaniu jej odpowiedniej ilości w organizmie.

Aktywność fizyczna dla wzmocnienia i oczyszczenia

Odpowiednia ilość ruchu to nie tylko sposób na zachowanie ładnej sylwetki, wzmocnienie organizmu i poprawienie sobie humoru. Jednym z pozytywnych efektów ubocznych uprawiania sportu jest pocenie się. To proces, który służy nie tylko ochłodzeniu organizmu, ale i eliminacji produktów odpadowych poprzez skórę – czyli detoksykacji. Co więcej, ćwiczenia przyśpieszają i usprawniają procesy zachodzące w organizmie (m.in. trawienia), dzięki czemu ułatwiamy organizmowi pracę i zwiększamy jej efektywność. Aktywność ruchowa ma pozytywny wpływ również na wątrobę (usprawnia wytwarzanie enzymu o właściwościach antyoksydacyjnych GPx) oraz również przyspiesza zachodzące w niej procesy – m.in. metabolizm tłuszczów. Odpowiednia dobowa dawka ruchu (najlepiej ok. 1-2h dziennie) jest więc kluczowa we wspieraniu procesu oczyszczania organizmu, ale i dla zachowania kondycji zdrowia.

Dieta oczyszczająca i suplementacja na ratunek

Hitem ostatnich lat stały się dedykowane diety oczyszczające, które można zamawiać
w ramach cateringów dietetycznych. Takie rozwiązanie może być dobre, ale bywa drogie i nie wszędzie dostępne. O odpowiednią dietę można zadbać również we własnym zakresie, stawiając na dania stworzone na bazie produktów o udowodnionym działaniu sprzyjającym oczyszczaniu organizmu. Do takich można zaliczyć m.in. te mające właściwości odkwaszające, oczyszczające i antyoksydacyjne – buraki, kapustę (szczególnie w wersji kiszonej), seler, jabłka, natkę pietruszki czy kaszę jaglaną. Produkty te dodatkowo stymulują i wspierają pracę wątroby, jelit oraz nerek, co jest kluczowe w zachowaniu odpowiedniej sprawności pracy tych najważniejszych dla oczyszczenia i detoksykacji organów.

W dostarczeniu składników służących oczyszczeniu, detoksykacji, odkwaszeniu i wzmocnieniu pracy organizmu niezbędne mogą okazać się suplementy diety. DuoLife Chlorofil został stworzony na bazie kompozycji w pełni naturalnych składników. Zawarta w preparacie chlorofilina posiada silne właściwości alkalizujące, pobudza eliminację szkodliwych toksyn
i karcinogenów z organizmu, opóźnia procesy utleniania komórek, wspiera eliminacje wolnych rodników oraz za sprawą zawartości miedzi, wspomaga transport tlenu w organizmie. Z tego powodu specjaliści od żywienia nazywają ją „zieloną krwią”. Poprzez obecność jęczmienia, ten suplement diety jest źródłem dobrze rozpuszczalnego błonnika pokarmowego oraz ma dobre dla zdrowia i oczyszczenia organizmu właściwości przeciwutleniające. Obecna w produkcie lucerna jest źródłem białka oczyszczającego i wspierającego regenerację organizmu, a olejek miętowy wspomaga niszczenie drobnych ustrojów oraz zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Kompozycję uzupełnia chlorella, która jako najbogatsza ze znanych źródeł chlorofilu, skutecznie pomaga w pozbywaniu się toksyn, metali ciężkich oraz chemikaliów z organizmu.

Im wcześniej zadbasz o siebie, tym lepiej

Zdrowie mamy tylko jedno, więc warto dbać o nie na co dzień i w pełni – pamiętając
o odpowiednim oczyszczeniu organizmu. Ciało jest organizmem żywym, które odżywia się produktami i substancjami, które mu dostarczamy – to co jemy buduje nas i stymuluje organizm, by ten przetrawił i przemienił dostarczone elementy. Mimo że każdy z nas ma narządy i procesy służące procesowi oczyszczania, detoksykacji i odkwaszania,
to można je w naturalny sposób dodatkowo wesprzeć, dzięki czemu będą skuteczniejsze i bardziej efektywne. Dbając o siebie w sposób kompleksowy, zwiększamy szansę na zachowanie pełni zdrowia na długie lata.

myduolife.com 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.