Komunikaty PR

Jak odpowiednio pielęgnować bliznę po oparzeniu?

2021-02-16  |  11:30
Biuro prasowe
Do pobrania Blizcare ( 1.72 MB )

Pielęgnacja blizny po oparzeniu jest długotrwałym procesem, który wymaga cierpliwości i systematyczności. By uzyskać najlepszy efekt, leczenie należy rozpocząć już w pierwszych dniach zabliźniania się rany. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji blizna będzie jaśniejsza i mniej widoczna.

Blizny po oparzeniu są konsekwencją gojenia się rany, która pojawiła się na ciele w wyniku działania wysokiej temperatury bądź też chemicznej substancji.

Blizna pooparzeniowa przyjmuje zwykle postać keloidową lub przerostową. Ma nierówną strukturę (jest wypukła), charakteryzuje się nieprawidłowymi proporcjami kolagenu, efektem czego jest spadek elastyczności tkanki. Z czasem zmiana staje się twarda. Blizna po oparzeniu odcina się kolorystycznie od zdrowej tkanki skórnej i przybiera krwiście siny kolor. Jest to szczególnie duży dyskomfort, jeżeli blizna zajmuje dużą i nieregularną powierzchnie skóry lub znajduje się w widocznym miejscu. Jak dbać o blizny pooparzeniowe?

Domowe sposoby na blizny po oparzeniu

W proces leczenia blizn pooparzeniowych warto również wdrożyć domowe sposoby, które dawniej uskuteczniały nasze babcie. W domowej apteczce i spiżarni nie powinno zabraknąć:

  • Oleju z nasion róży, który w naturalny sposób uelastycznia bliznę  oraz redukuje jej wypukłość.
  • Nasion lnu, mają one działanie przeciwzapalne, a oprócz tego zmiękczają zmianę i ułatwiają proces gojenia ran.

 

BLIZCARE ® BIO - w trosce o Twoją bliznę!

Choć  naturalna, domowa profilaktyka nikomu nie zaszkodzi, to w większości przypadków, blizny pooparzeniowe wymagają profesjonalnej pielęgnacji. Nie bez przyczyny są one uznawane przez specjalistów za jedne z najtrudniejszych w leczeniu. Międzynarodowy Zespół ds. Leczenia Blizn rekomenduje silikon medyczny jako skuteczny produkt w terapii zapobiegania i leczenia blizn. W ofercie marki BLIZCARE® znajdują się plastry i żele, na bazie silikonu o wysokim profilu bezpieczeństwa i potwierdzonej biozgodności z ludzką skórą.

W leczeniu blizny pooparzeniowej, zwłaszcza tej o nieregularnym kształcie, którą trudno będzie zaopatrzyć plastrem, będzie specjalistyczny żel BLIZCARE®BIO naturalnie wzbogacony wyciągiem z Helichrysum Italicum B. Olejek eteryczny z kwiatu ziela nieśmiertelnika jest naturalnym przeciwutleniaczem, silnym środkiem przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybicznym i przeciwzapalnym.

BLIZCARE®BIO to hipoalergiczny, przeźroczysty oraz szybko schnący produkt medyczny. Jak go stosować? Należy nałożyć cienką warstwę żelu na bliznę kolistymi ruchami. Co ważne, nie ma określonej częstotliwości aplikacji żelu na zmianę skórną. Należy jednak pamiętać, by  cienka, nieprzerwana warstwa żelu pokrywała całą bliznę, tylko wówczas działanie silikonu na bliznę będzie efektywne.

Najkorzystniej stosować jest żel w okresie do dwóch lat po zamknięciu się rany. BLIZCARE®BIO może być stosowany u dorosłych i dzieci bez względu na wiek.

Stosowanie silikonowych, medycznych żeli BLIZCARE®BIO, to nieinwazyjna metoda w leczeniu blizn, w tym pooparzeniowych. Produkt pomaga skutecznie poprawić wygląd skóry, jednocześnie dbając o komfort pacjenta.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.