Komunikaty PR

Jak odpowiednio pielęgnować bliznę po oparzeniu?

2021-02-16  |  11:30
Biuro prasowe
Do pobrania Blizcare ( 1.72 MB )

Pielęgnacja blizny po oparzeniu jest długotrwałym procesem, który wymaga cierpliwości i systematyczności. By uzyskać najlepszy efekt, leczenie należy rozpocząć już w pierwszych dniach zabliźniania się rany. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji blizna będzie jaśniejsza i mniej widoczna.

Blizny po oparzeniu są konsekwencją gojenia się rany, która pojawiła się na ciele w wyniku działania wysokiej temperatury bądź też chemicznej substancji.

Blizna pooparzeniowa przyjmuje zwykle postać keloidową lub przerostową. Ma nierówną strukturę (jest wypukła), charakteryzuje się nieprawidłowymi proporcjami kolagenu, efektem czego jest spadek elastyczności tkanki. Z czasem zmiana staje się twarda. Blizna po oparzeniu odcina się kolorystycznie od zdrowej tkanki skórnej i przybiera krwiście siny kolor. Jest to szczególnie duży dyskomfort, jeżeli blizna zajmuje dużą i nieregularną powierzchnie skóry lub znajduje się w widocznym miejscu. Jak dbać o blizny pooparzeniowe?

Domowe sposoby na blizny po oparzeniu

W proces leczenia blizn pooparzeniowych warto również wdrożyć domowe sposoby, które dawniej uskuteczniały nasze babcie. W domowej apteczce i spiżarni nie powinno zabraknąć:

  • Oleju z nasion róży, który w naturalny sposób uelastycznia bliznę  oraz redukuje jej wypukłość.
  • Nasion lnu, mają one działanie przeciwzapalne, a oprócz tego zmiękczają zmianę i ułatwiają proces gojenia ran.

 

BLIZCARE ® BIO - w trosce o Twoją bliznę!

Choć  naturalna, domowa profilaktyka nikomu nie zaszkodzi, to w większości przypadków, blizny pooparzeniowe wymagają profesjonalnej pielęgnacji. Nie bez przyczyny są one uznawane przez specjalistów za jedne z najtrudniejszych w leczeniu. Międzynarodowy Zespół ds. Leczenia Blizn rekomenduje silikon medyczny jako skuteczny produkt w terapii zapobiegania i leczenia blizn. W ofercie marki BLIZCARE® znajdują się plastry i żele, na bazie silikonu o wysokim profilu bezpieczeństwa i potwierdzonej biozgodności z ludzką skórą.

W leczeniu blizny pooparzeniowej, zwłaszcza tej o nieregularnym kształcie, którą trudno będzie zaopatrzyć plastrem, będzie specjalistyczny żel BLIZCARE®BIO naturalnie wzbogacony wyciągiem z Helichrysum Italicum B. Olejek eteryczny z kwiatu ziela nieśmiertelnika jest naturalnym przeciwutleniaczem, silnym środkiem przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybicznym i przeciwzapalnym.

BLIZCARE®BIO to hipoalergiczny, przeźroczysty oraz szybko schnący produkt medyczny. Jak go stosować? Należy nałożyć cienką warstwę żelu na bliznę kolistymi ruchami. Co ważne, nie ma określonej częstotliwości aplikacji żelu na zmianę skórną. Należy jednak pamiętać, by  cienka, nieprzerwana warstwa żelu pokrywała całą bliznę, tylko wówczas działanie silikonu na bliznę będzie efektywne.

Najkorzystniej stosować jest żel w okresie do dwóch lat po zamknięciu się rany. BLIZCARE®BIO może być stosowany u dorosłych i dzieci bez względu na wiek.

Stosowanie silikonowych, medycznych żeli BLIZCARE®BIO, to nieinwazyjna metoda w leczeniu blizn, w tym pooparzeniowych. Produkt pomaga skutecznie poprawić wygląd skóry, jednocześnie dbając o komfort pacjenta.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego – co warto o nim wiedzieć? Biuro prasowe
2024-05-29 | 17:48

Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego – co warto o nim wiedzieć?

Co miesiąc ponad 200 Polaków dowiaduje się, że choruje na stwardnienie rozsiane.  Choroba ta powoduje uszkodzenia układu nerwowego, prowadząc do częściowej bądź pełnej
Zdrowie Czy to zmierzch toksycznej kultury dietetycznej w Polsce?
2024-05-29 | 12:00

Czy to zmierzch toksycznej kultury dietetycznej w Polsce?

Badanie wykazało, że 60% Polaków ma za sobą próby pozbycia się zbędnych kilogramów, z czego przerażające 2/3 podejmowało je więcej niż raz w ciągu ostatnich pięciu
Zdrowie „MAMY czas na zdrowie” na Dzień Matki
2024-05-27 | 14:00

„MAMY czas na zdrowie” na Dzień Matki

Pracujące mamy łącząc obowiązki domowe i służbowe, zmagają się na co dzień z wieloma wyzwaniami. Wyniki badań społecznych pokazują, że 60% z nich kontynuuje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Media

Martyna Wojciechowska: Mamy tematy do „Kobiety na krańcu świata” na kolejnych 15 sezonów. Część bohaterek nie wie o moim istnieniu, ale ja je od dawna obserwuję

Realizując zdjęcia do jubileuszowej edycji programu, dziennikarka po raz kolejny wyruszyła na krańce świata na spotkanie nietuzinkowym kobietom, które opowiedziały jej o swoim życiu czy to w wielkim mieście, czy w jakichś zakątkach z dala od cywilizacji, podzieliły się z nią swoją codziennością, swoimi problemami i niepowtarzalnymi historiami. Jak zapowiada Martyna Wojciechowska, w nowych odcinkach tego wyjątkowego cyklu będzie poruszony szeroki wachlarz aktualnych tematów, wśród nich m.in. kryzys opioidowy, który dotyka Meksyk i Stany Zjednoczone, epidemia fentanylu w USA i kryzys bezdomności.

Problemy społeczne

W strefach objętych konfliktem żyje 400 mln dzieci. Najtrudniejsza sytuacja jest w Strefie Gazy, gdzie w ciągu kilku miesięcy zginęło ponad 12 tys. dzieci

Według UNICEF jedno na pięć dzieci żyje w strefach objętych konfliktami lub z nich ucieka. Organizacja Narodów Zjednoczonych w latach 2005–2022 zweryfikowała ponad 315 tys. poważnych naruszeń praw dziecka na obszarach objętych konfliktem. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Strefie Gazy, gdzie tylko w tym roku zginęło więcej dzieci niż w 2022 roku na całym świecie.  Wojna zabiera dzieciom to, co najważniejsze, czyli poczucie bezpieczeństwa i znacząco wpływa na ich rozwój – alarmuje Polska Akcja Humanitarna.