Jak skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych?
Osoby borykające się z uporczywym trądzikiem, często po wyleczeniu spotykają się z kolejnym problemem – pojawianiem się blizn. Te ślady po niedawno wyleczonych krostkach potrafią skutecznie zniszczyć zadowolenie z efektów zastosowanych kuracji. Jednakże istnieją łatwe, nieinwazyjne sposoby, aby pozbyć się blizn potrądzikowych. Nie musisz ich akceptować po porostu się ich pozbądź! Jak? Wypróbuj żel silikonowy na blizny ze specjalnym dodatkiem naturalnego składnika przeciwzapalnego! Jakiego? Wyjaśniamy!
Jak wyglądają blizny potrądzikowe?
Ślady, które pojawiają się po trądziku (w zależności od jego nasilenia bądź rodzaju) potrafią utrzymywać się na skórze nawet kilka miesięcy. Są to blizny, które nierzadko ciężko usunąć – jest to proces długotrwały. Mogą mieć one różne formy, np. czerwonych plamek (kiedy skóra reaguje stanem zapalnym, poprzez zwiększenie dopływu krwi w dane miejsce), hiperpigmentacji pozapalnej (nadmierna produkcja melaniny) czy wklęsłych blizn (powstałych na skutek uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny na danym obszarze). Aby nie dopuścić do pojawienia się blizn potrądzikowych warto pamiętać, że wyciskanie, rozdrapywanie, nakłuwanie i niewłaściwe oczyszczanie pojawiających się wyprysków, to prosta droga do powstawania stanów zapalnych, a w konsekwencji tworzenia się tych nieestetycznych śladów.
Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?
Jednakże, jeśli problem już powstał i na skórze utworzyły się blizny, to musisz pamiętać, że im szybciej zaczniesz je leczyć, tym lepiej! Jeśli nie chcesz korzystać z drogich zabiegów w gabinecie, zdecydują się na terapię w domowym zaciszu - zastosuj kurację ze specjalnie do tego przeznaczonym żelem – Blizcare® Bio, z wyciągiem z Helichrysum Italicum, który nie tylko pozwala leczyć blizny, ale także niweluje wszelkie stany zapalne skóry, co jest niezwykle ważne przy cerze trądzikowej. Stosowanie silikonowych preparatów to najlepsza metoda w leczeniu blizn – pomagają one skutecznie poprawić wygląd, sprawiają że stają się mniej widoczne, rozjaśnione. Co więcej, produkty te mogą być z powodzeniem stosowane w każdym wieku, u dorosłych oraz nastolatków, którzy to szczególnie borykają się z problemem trądziku oraz pojawiających się po nim blizn.
Jak stosować żel silikonowy na blizny?
Aplikacja produktu jest niezwykle prosta, wystarczy posmarować cienką warstwą żelu w miejsce powstania zmiany. Jest to przeźroczysty preparat, który szybko wysycha, więc dyskretnie możesz go aplikować, bez obawy pozostawania śladów na skórze. Co więcej, na warstwę żelu można nakładać później kosmetyki! Dlatego, jeśli na co dzień stosujesz makijaż, bez ograniczeń możesz go nosić także po aplikacji żelu – pamiętaj tylko, że produkt powinien najpierw wyschnąć, a aplikacja kosmetyków powinna być delikatna, tak aby nie uszkodzić cieniutkiej silikonowej powłoki, jaka powstała podczas nakładania żelu – dzięki temu produkt może skutecznie działać.
Kuracja żelem silikonowym Blizcare® Bio z dodatkiem substancji przeciwbakteryjnej i przeciwzapalnej, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych, w nieinwazyjny, wygodny i skuteczny sposób.
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Podaruj zdrowy sen swoim bliskim – wybierz materac na prezent
Na zdrowe gardło – NOWOŚĆ w linii herbatek Zioła Mnicha
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Wiktor Dyduła: Znam osoby w branży muzycznej wypalone z powodu nadmiaru pracy. To, co kiedyś sprawiało im przyjemność, teraz jest zawodowym obowiązkiem
Artysta promuje obecnie swój najnowszy singiel zatytułowany „Szybkie tempo” i właśnie z taką prędkością od trzech lat podbija polski rynek muzyczny. Piosenkarz zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie wyzwania narzuca życie w ciągłym biegu, dlatego on sam, mimo że prężnie rozwija swoją karierę i czerpie ogromną radość ze śpiewania, od czasu do czasu zatrzymuje się i patrzy na to, co robi z innej perspektywy, by złapać tak potrzebny dystans. Wiktor Dyduła przyznaje bowiem, że w branży muzycznej nie brakuje osób, które skarżą się na zbyt duże obciążenie psychiczne i wypalenie zawodowe.