Komunikaty PR

Jak skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych?

2020-12-21  |  15:00
Biuro prasowe

Osoby borykające się z uporczywym trądzikiem, często po wyleczeniu spotykają się z kolejnym problemem – pojawianiem się blizn. Te ślady po niedawno wyleczonych krostkach potrafią skutecznie zniszczyć zadowolenie z efektów zastosowanych kuracji. Jednakże istnieją łatwe, nieinwazyjne sposoby, aby pozbyć się blizn potrądzikowych. Nie musisz ich akceptować po porostu się ich pozbądź! Jak? Wypróbuj żel silikonowy na blizny ze specjalnym dodatkiem naturalnego składnika przeciwzapalnego! Jakiego? Wyjaśniamy!

Jak wyglądają blizny potrądzikowe?

Ślady, które pojawiają się po trądziku (w zależności od jego nasilenia bądź rodzaju) potrafią utrzymywać się na skórze nawet kilka miesięcy. Są to blizny, które nierzadko ciężko usunąć –  jest to  proces długotrwały. Mogą mieć one różne formy, np. czerwonych plamek (kiedy skóra reaguje stanem zapalnym, poprzez zwiększenie dopływu krwi w dane miejsce), hiperpigmentacji pozapalnej (nadmierna produkcja melaniny) czy wklęsłych blizn (powstałych na skutek uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny na danym obszarze). Aby nie dopuścić do pojawienia się blizn potrądzikowych warto  pamiętać, że wyciskanie, rozdrapywanie, nakłuwanie i niewłaściwe oczyszczanie pojawiających się wyprysków, to prosta droga do powstawania stanów zapalnych, a w konsekwencji tworzenia się tych nieestetycznych śladów.

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?

Jednakże, jeśli problem już powstał i na skórze utworzyły się blizny, to musisz pamiętać, że im szybciej zaczniesz je leczyć, tym lepiej! Jeśli nie chcesz korzystać z drogich zabiegów w gabinecie, zdecydują się na terapię w domowym zaciszu - zastosuj kurację ze specjalnie do  tego przeznaczonym żelem – Blizcare® Bio, z wyciągiem z Helichrysum Italicum, który nie tylko pozwala leczyć blizny, ale także niweluje wszelkie stany zapalne skóry, co  jest niezwykle ważne przy cerze trądzikowej. Stosowanie silikonowych preparatów to najlepsza metoda w leczeniu blizn – pomagają one skutecznie poprawić wygląd, sprawiają że stają się mniej widoczne, rozjaśnione. Co więcej, produkty te mogą być z powodzeniem stosowane w każdym wieku, u dorosłych oraz nastolatków, którzy to szczególnie borykają się z problemem trądziku oraz pojawiających się po nim blizn.

Jak stosować żel silikonowy na blizny?

Aplikacja produktu jest niezwykle prosta, wystarczy posmarować cienką warstwą żelu w miejsce powstania zmiany. Jest to przeźroczysty preparat, który szybko wysycha, więc dyskretnie możesz go aplikować, bez obawy pozostawania śladów na skórze. Co więcej, na warstwę żelu można nakładać później kosmetyki! Dlatego, jeśli na co dzień stosujesz makijaż, bez ograniczeń możesz go nosić także po aplikacji żelu – pamiętaj tylko, że produkt powinien najpierw wyschnąć, a aplikacja kosmetyków powinna być delikatna, tak aby nie uszkodzić cieniutkiej silikonowej powłoki, jaka powstała podczas nakładania żelu – dzięki temu produkt może skutecznie działać.

Kuracja żelem silikonowym Blizcare® Bio z dodatkiem substancji przeciwbakteryjnej i przeciwzapalnej, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych, w nieinwazyjny, wygodny i skuteczny sposób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Mammobus przed Atrium Kasztanowa Biuro prasowe
2024-05-22 | 12:40

Mammobus przed Atrium Kasztanowa

Atrium Kasztanowa wspiera ważną akcję prozdrowotną skierowaną do kobiet i zachęca je do skorzystania z bezpłatnej mammografii. We wtorek, 28 maja, mieszkanki Piły i okolic będą mogły
Zdrowie Tramwaj zwany Pożądaniem” profilaktyka HIV na ulicach Opola
2024-05-20 | 13:30

Tramwaj zwany Pożądaniem” profilaktyka HIV na ulicach Opola

To już trzynasta edycja ogólnopolskiej kampanii „Tramwaj zwany Pożądaniem” organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland! W tym
Zdrowie „Tramwaj zwany Pożądaniem” profilaktyka HIV w Radomiu
2024-05-20 | 13:30

„Tramwaj zwany Pożądaniem” profilaktyka HIV w Radomiu

To już trzynasta edycja ogólnopolskiej kampanii „Tramwaj zwany Pożądaniem” organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland! W tym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Filip Chajzer: Jestem samozwańczym królem kebaba. Miałem już ponad 700 zapytań o franczyzę i za dwa–trzy lata będzie to bardzo poważny biznes

Dziennikarz zamienił studio telewizyjne na budkę z kebabami i jak przekonuje, była to jedna z najlepszych decyzji w jego życiu zawodowym. Nie przejmuje się więc drwinami kolegi po fachu z TVN-u, za nic ma jakiekolwiek głosy krytyki i nie ogląda się na innych, tylko robi swoje. Wierzy bowiem, że ten biznes ma sens i szybko odniesie sukces w branży fast food. Filip Chajzer zdradza, że jego pomysł natychmiast odbił się szerokim echem. Po wyjątkowy przysmak do food trucka ustawiają się długie kolejki klientów i już teraz ma siedemset zapytań o franczyzę.

Zdrowie

Mikołaj Roznerski: W wieku 40 lat zrozumiałem, że powinienem regularnie się badać. Mam dziecko i chcę jak najdłużej żyć w zdrowiu

Aktor wspomina, że jakiś czas temu ani myślał o profilaktyce. Regularne badania spychał na margines, bo był przekonany, że jeśli dobrze się czuje i jest aktywny, to nie ma powodu do obaw. W końcu zrozumiał jednak, że nie tędy droga. Aby zachować dobre zdrowie, a w przypadku choroby móc błyskawicznie zareagować i rozpocząć leczenie, trzeba się badać. Teraz Mikołaj Roznerski zachęca też innych nieprzekonanych do tego, by zmienili podejście i nie zapominali o kontroli swojego organizmu.

Konsument

Polacy coraz częściej rezygnują z mięsa na rzecz roślinnych zamienników. Blisko połowa próbowała już produktów tego rodzaju

Już 24 proc. polskich konsumentów identyfikuje się jako fleksitarianie, a 6 proc. stosuje dietę roślinną – wynika z raportu ProVeg „Plant-Based Food in Poland”. Choć pod względem spożywanego mięsa wciąż plasujemy się w europejskiej czołówce, to ponad 40 proc. Polaków je go mniej niż rok wcześniej. – Potencjał rozwoju rynku roślinnych alternatyw w Polsce jest bardzo duży, zwłaszcza że rośnie świadomość o potrzebie ograniczenia mięsa – ocenia Marcin Tischner, public affairs coordinator w ProVeg.