Komunikaty PR

Jak skutecznie się odchudzać?

2021-02-19  |  01:00

Początek roku często skłania nas do dokonywania zmian w swoim życiu. Oczywiście tych na lepsze. Najczęściej na liście postanowień ląduje odchudzanie. Jednak zwykle realizacja tego zamierzenia nie dochodzi do skutku. Jakich błędów należy się wystrzegać, by wytrwać w swoim postanowieniu jak najdłużej i osiągnąć wymarzony efekt?

Pierwszy krok - nastawienie

Wszystko zaczyna się w naszej głowie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważny jest odpowiedni sposób myślenia. Warto pamiętać, że wytrwałość i konsekwencja w tym wypadku to klucz do sukcesu. Nie powinno się traktować swojego odchudzania jako czegoś przymusowego: „muszę schudnąć 10 kg, bo jestem gruby”. Zdecydowanie nie wpływa to dobrze na naszą motywację. Lepiej sformułować ten cel jako wyzwanie zrzucenia zbędnych kilogramów. Złe nastawienie potrafi nas zdemotywować i zniechęcić do działania, przez co odsuwamy realizację naszego postanowienia o kolejne dni, tygodnie czy miesiące. Natomiast pozytywne nastawienie sprawia, że jesteśmy otwarci na nowe doświadczenia i możliwości.

Ważne jest też wyznaczenie sobie konkretnego celu - ile chcemy schudnąć i do kiedy. Pamiętając oczywiście o zdrowym rozsądku. Na przykład celem może być zrzucenie 6 kg w pół roku. Myślmy przyszłościowo o tym, jak będzie wyglądała nasza sylwetka po osiągnięciu wymarzonego efektu. To zdecydowanie nas zmotywuje!

Dieta cud

Podstawowym błędem osób rozpoczynających odchudzanie jest porywanie się na drakońską dietę. Dlatego zadajmy sobie pytanie: jak się odchudzać z głową? Należy pamiętać, że utrata zbędnych kilogramów to proces, który trzeba przejść odpowiedzialnie. Dieta pozwalająca nam zrzucić 5 kilogramów w dwa tygodnie, nie tylko jest niezdrowa, ale także na 90% zakończy się efektem jojo, przez co nasze wyrzeczenia i wysiłek pójdą na marne. Dodatkowo w ten sposób możemy osłabić metabolizm, przez co kolejne diety nie będą skuteczne. Klucz do sukcesu to przede wszystkim rozważna dieta, nie polegająca na odejmowaniu sobie od ust wszystkiego, lecz rozsądne odżywianie. Należy zmienić lub wprowadzić odpowiednie nawyki, takie jak: picie odpowiedniej ilości wody (od 2 litrów w górę dziennie), nie podjadanie między posiłkami, czy ograniczenie słodyczy i wprowadzenie do diety większej ilości warzyw.

Aktywność fizyczna

Nie możemy także zapominać o regularnym wysiłku fizycznym. To bardzo ważne, bez względu na to, czy zamierzamy schudnąć, czy nie. Powinniśmy się trochę ruszać. Jednak bardzo ważne jest, by nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Nie zaczynajmy swojej przygody ze sportem od godzinnych interwałów, ale spokojnie od lekkiego aerobiku. Kiedy już ten etap nie będzie nas tak bardzo męczył i wyrzucał pulsu na poziom 150, możemy spróbować pójść o krok dalej i poćwiczyć nieco bardziej intensywnie. Najważniejsza jest regularność. Warto określić, ile razy w tygodniu i w jakie dni będziemy ćwiczyć. Ruch nie tylko pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy, ale także poprawi pracę całego organizmu, dzięki czemu będziemy czuli się lepiej i zdrowiej.

A dodatkowo…

Możemy także pokusić się o dodatkowe wsparcie w odchudzaniu. Takim wspomagaczem jest na przykład SHAPE CODE® Slim Shake, który jest zalecany wszystkim dążącym do utrzymania szczupłej sylwetki. Shape Code nie tylko pomaga kontrolować masę ciała. Wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, wspiera procesy metaboliczne, trawienne oraz pomaga utrzymywać prawidłowy poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Dodatkowo wspiera gospodarkę wodną organizmu oraz pomaga obniżyć apetyt. Ma wiele korzystnych właściwości, które wpływają na realną pomoc w walce ze zbędnymi kilogramami. Do tego 94% składu to substancje naturalne. Ponadto zawiera SLENDACOR® o udowodnionym klinicznie działaniu sprzyjającym utracie masy ciała.

Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i mieć dobrą motywację. Jeśli do tego dołączymy konsekwencję, to sukces mamy murowany. Dlatego jeśli marzycie o szczupłej sylwetce, to zacznijcie od razu. Te porady to nie tylko świetny sposób na zgubienie kilogramów, ale także krok w stronę zdrowszego życia. Jeśli nawet nie chcesz schudnąć, to zadbaj o swoje zdrowie w Nowym Roku.

www.myduolife.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.