Komunikaty PR

Jak szybciej wrócić do zdrowia po COVID?

2021-04-26  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.09 MB )

Covid-19 to coraz częściej nie tylko sama choroba, ale pojawiające się po niej powikłania. Symptomy występujące po jej przebyciu, mogą przybierać m.in. postać zaburzeń sercowo-naczyniowych, problemów mięśniowych oraz chronicznego zmęczenia. Jak sobie radzić, kiedy wystąpiły te powikłania? Czy można się wspomagać, aby szybciej zniknęły? Zobacz, jak wzmocnić osłabiony organizm! 

Jakie powikłania po Covid-19?

Tak naprawdę nie ma znaczenia stopień przebycia infekcji wirusem SARS-CoV-2. U ozdrowieńców mogą z czasem pojawić się wszelkiego rodzaju powikłania, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Często wymagają one dalszego leczenia bądź obserwacji. Wśród najczęściej zgłaszanych dolegliwości przez osoby, które przeszły Covid-19 są: zaburzenia koncentracji, zmęczenie, bóle głowy, duszności, przyspieszony oddech, osłabienie układu mięśniowego itp. Długoterminowe konsekwencje związane z przebyciem tej choroby potrafią być prawdziwie uciążliwe. Czy da się zapobiegać powikłaniom pocovidowym? Czy uda się zmniejszyć wspomniane wyżej dolegliwości? 

Właściwa suplementacja w trakcie i po chorobie

W kwestii uniknięcia syndromu „długiego COVID-u” przychodzą metody umożliwiające zmniejszyć jego objawy m.in. poprzez odpowiednią suplementację zarówno w trakcie jak i po chorobie. Szczególnie dobre wyniki można zauważyć przy leczeniu przewlekłego zmęczenia i zapobiegania sarkopenii (utraty masy mięśniowej oraz osłabieniu mięśni, które skutkują spadkiem sprawności fizycznej). - Zarówno w kontekście COVID-19, jak i sarkopenii, niezbędna do regeneracji mięśni jest odpowiednia ilość pełnowartościowego białka w diecie. W przypadku sarkopenii, osteoporozy, chorób przewlekłych jest ona niezbędna dla zachowania równowagi metabolicznej. Niedobory białka w pożywieniu, organizm próbuje uzupełnić poprzez pobieranie niezbędnych składników z tkanki mięśniowej. Takie czynniki jak choroby przewlekłe, leki, zaburzona mikrobiota jelitowa, niepełnowartościowe pożywienie, zaburzenia snu, siedzący tryb życia powodują, że procesy syntezy białek enzymatycznych, hormonów, przeciwciał nie są w pełni wydajne. Wskazane jest wtedy korzystanie z nutriceutyków, opracowanych właśnie dla takiego wsparcia. Jednym z nich jest AMINO-THER® – wyjaśnia dr Edyta Adamczyk-Kutera.

Jak działa Amino-Ther?

To suplement diety, który wspiera powrót do lepszej formy oraz wpływa na ogólną poprawę stanu zdrowia, zmniejszenie ogólnoustrojowych stanów zapalnych oraz wzmocnienie układu odpornościowego. Suplementacja AMINO-THER® jest wskazana w przypadkach niskiego poziomu aminokwasów w diecie lub przy zwiększonym zapotrzebowaniu na aminokwasy. Będzie to więc doskonała metoda wspomagająca kondycję i zdrowie u m.in. osób osłabionych, z objawami sarkopenii, z zaburzeniami funkcji poznawczych, z chorobami sercowo-naczyniowymi, czyli właśnie w przypadkach pojawiających się w efekcie powikłań po COVID-19. 

Ale to nie wszystko! AMINO-THER® to suplement diety zalecany dla osób, które chcą się zdrowo starzeć (profilaktyka anti-aging), uprawiających sport, w rekonwalescencji, z niedoczynnością tarczycy oraz po zabiegach estetycznych (usprawnienie gojenia skóry). Jego efektywność i wszechstronność zasługują na uwagę w kontekście prawidłowego funkcjonowania organizmu i bez wątpienia jest to produkt, odpowiadający na szczególne zapotrzebowanie rynku w obecnych czasach. Jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi. 

Wyłączny dystrybutor AMINO-THER® w Polsce: BD Aesthetic sp. z o.o.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.