Komunikaty PR

Jak szybciej wrócić do zdrowia po COVID?

2021-04-26  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.09 MB )

Covid-19 to coraz częściej nie tylko sama choroba, ale pojawiające się po niej powikłania. Symptomy występujące po jej przebyciu, mogą przybierać m.in. postać zaburzeń sercowo-naczyniowych, problemów mięśniowych oraz chronicznego zmęczenia. Jak sobie radzić, kiedy wystąpiły te powikłania? Czy można się wspomagać, aby szybciej zniknęły? Zobacz, jak wzmocnić osłabiony organizm! 

Jakie powikłania po Covid-19?

Tak naprawdę nie ma znaczenia stopień przebycia infekcji wirusem SARS-CoV-2. U ozdrowieńców mogą z czasem pojawić się wszelkiego rodzaju powikłania, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Często wymagają one dalszego leczenia bądź obserwacji. Wśród najczęściej zgłaszanych dolegliwości przez osoby, które przeszły Covid-19 są: zaburzenia koncentracji, zmęczenie, bóle głowy, duszności, przyspieszony oddech, osłabienie układu mięśniowego itp. Długoterminowe konsekwencje związane z przebyciem tej choroby potrafią być prawdziwie uciążliwe. Czy da się zapobiegać powikłaniom pocovidowym? Czy uda się zmniejszyć wspomniane wyżej dolegliwości? 

Właściwa suplementacja w trakcie i po chorobie

W kwestii uniknięcia syndromu „długiego COVID-u” przychodzą metody umożliwiające zmniejszyć jego objawy m.in. poprzez odpowiednią suplementację zarówno w trakcie jak i po chorobie. Szczególnie dobre wyniki można zauważyć przy leczeniu przewlekłego zmęczenia i zapobiegania sarkopenii (utraty masy mięśniowej oraz osłabieniu mięśni, które skutkują spadkiem sprawności fizycznej). - Zarówno w kontekście COVID-19, jak i sarkopenii, niezbędna do regeneracji mięśni jest odpowiednia ilość pełnowartościowego białka w diecie. W przypadku sarkopenii, osteoporozy, chorób przewlekłych jest ona niezbędna dla zachowania równowagi metabolicznej. Niedobory białka w pożywieniu, organizm próbuje uzupełnić poprzez pobieranie niezbędnych składników z tkanki mięśniowej. Takie czynniki jak choroby przewlekłe, leki, zaburzona mikrobiota jelitowa, niepełnowartościowe pożywienie, zaburzenia snu, siedzący tryb życia powodują, że procesy syntezy białek enzymatycznych, hormonów, przeciwciał nie są w pełni wydajne. Wskazane jest wtedy korzystanie z nutriceutyków, opracowanych właśnie dla takiego wsparcia. Jednym z nich jest AMINO-THER® – wyjaśnia dr Edyta Adamczyk-Kutera.

Jak działa Amino-Ther?

To suplement diety, który wspiera powrót do lepszej formy oraz wpływa na ogólną poprawę stanu zdrowia, zmniejszenie ogólnoustrojowych stanów zapalnych oraz wzmocnienie układu odpornościowego. Suplementacja AMINO-THER® jest wskazana w przypadkach niskiego poziomu aminokwasów w diecie lub przy zwiększonym zapotrzebowaniu na aminokwasy. Będzie to więc doskonała metoda wspomagająca kondycję i zdrowie u m.in. osób osłabionych, z objawami sarkopenii, z zaburzeniami funkcji poznawczych, z chorobami sercowo-naczyniowymi, czyli właśnie w przypadkach pojawiających się w efekcie powikłań po COVID-19. 

Ale to nie wszystko! AMINO-THER® to suplement diety zalecany dla osób, które chcą się zdrowo starzeć (profilaktyka anti-aging), uprawiających sport, w rekonwalescencji, z niedoczynnością tarczycy oraz po zabiegach estetycznych (usprawnienie gojenia skóry). Jego efektywność i wszechstronność zasługują na uwagę w kontekście prawidłowego funkcjonowania organizmu i bez wątpienia jest to produkt, odpowiadający na szczególne zapotrzebowanie rynku w obecnych czasach. Jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi. 

Wyłączny dystrybutor AMINO-THER® w Polsce: BD Aesthetic sp. z o.o.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji Biuro prasowe
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.