Komunikaty PR

Jak wrócić do formy po wakacjach? – protipy dla opornych!

2021-09-14  |  13:42
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Koszyczek
Agencja Face It!

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl

Wakacyjna „dieta” może sprawić, że z urlopu poza piękną opalenizną przywieziemy również dodatkowy nadbagaż w postaci zbędnych kilogramów. Jak powrócić do wcześniejszej wagi i dobrego samopoczucia?

 

1, 2… 5 posiłków dziennie gwarancją sukcesu!

Podczas wakacji zapominamy, że regularne spożywanie posiłków jest podstawą sukcesu. W ciągu dnia powinniśmy jeść ich 4 lub 5 razy, co 3-4 godziny, najlepiej o stałych porach. Aby wrócić do zdrowego jedzenia, warto urozmaicać sobie posiłki – im więcej kolorów na talerzu, tym przyjemniej się je. Niekiedy problematyczne jest przygotowywanie sobie „pudełek” do pracy, bo albo się nie chce, albo się nie ma czasu, albo… pomysłu. Nic prostszego – z pomocą przychodzi catering dietetyczny Light Marlin, który w swojej ofercie ma pyszne i sycące posiłki dla każdego! Korzyści z usług są zauważalne, a smak jest jedyny i niepowtarzalny. Specjaliści z Light Marlina tworzą bogatą ofertę pysznych i zdrowych diet, które zadowolą podniebienie każdego, nawet najbardziej wyszukanego smakosza! Dzięki urozmaiconej diecie, która powstaje w połączeniu sił dietetyków i kucharzy, nie ma miejsca na nudę, ponieważ spożywanie stale tych samych dań spowalnia metabolizm.

 

Siła, masa, rzeźba!

Po okresie błogiego i – w większości przypadków biernego – odpoczynku, wylegiwania się na plaży i beztroskiego nicnierobienia, czas rozruszać ciało, aby wróciło do formy sprzed wakacji. Dzięki pudełkom zorganizowanym przez załogę Light Marlina będzie o wiele łatwiej skupić się na ćwiczeniach siłowych! Na początku najlepiej zacząć od lekkich treningów, które przyzwyczają nas do wysiłku. Aktywność należy dobierać zgodnie z upodobaniami, możliwościami i zapotrzebowaniem kalorycznym. Mogą to być – jeśli nie mamy możliwości ćwiczyć na siłowni – np. długie spacery, jogging, jazda na rowerze, rolkach czy też pływanie. Ruch to przyjemność i zdrowie! Jeśli mimo złego samopoczucia i nygustwa czujemy, że brakuje nam motywacji do tego, żeby ćwiczyć na własną rękę, najlepiej wybrać się na siłownię lub inne grupowe zajęcia. Razem zawsze raźniej! Z czasem, gdy ciało zacznie nabierać formy, można zwiększać intensywność ćwiczeń i cieszyć się sukcesywnymi efektami. Powrót do formy po wakacjach nie musi być trudny, gdy ma się wsparcie, np. w postaci żywieniowej! Aktywność fizyczna połączona ze zdrowym, pysznie wyglądającym i regularnym jedzeniem jest gwarantem dobrego samopoczucia, większej wydajności organizmu oraz osiągnięcia wymarzonej wagi.

Spróbuj, rozkoszuj się i zostań na dłużej!

Długofalowy przepis na powrót do prowadzenia zdrowego trybu życia nie musi być dla nas cierpieniem, a posiłki przygotowywane przez załogę Light Marlina świetnie nadadzą się do zabrania w podróż czy do pracy! Dzięki wdrożeniu tych elementów w życie – zdrowego jedzenia, aktywności fizycznej i koniecznego czasu na regenerację – sukces jest już w kieszeni! Powrotowi do formy po wakacjach bezwzględnie powinna towarzyszyć odpowiednio zbilansowana dieta, stanowi ona bowiem aż 70 proc. powodzenia podczas treningu! Nad każdą z oferowanych diet pracują wykwalifikowani dietetycy kliniczni. Ustalają ich odpowiednią kaloryczność i dbają, by każdy posiłek był bogaty w warzywa i owoce, które są źródłem witamin, minerałów i antyoksydantów. Składniki te wspomagają procesy regeneracyjne, poprawiają samopoczucie i metabolizm. Dzięki dietetykom każda z diet jest zbilansowana – wszystkie składniki odżywcze są rozplanowane w odpowiednich proporcjach.

 

Decydując się na gotową dietę, należy zadbać o to, by była dopasowana do naszego trybu życia. Jeżeli zależy nam na redukcji masy ciała, dobrze sprawdzają się diety typu low-carb. Jedną z takich diet jest dieta ketogeniczna, która polega na zwiększeniu podaży tłuszczu (nawet do 80 % energii), przy jednoczesnym zredukowaniu węglowodanów do minimum. Taki rozkład makroskładników pozwala wejść w stan ketozy, podczas której głównym źródłem energii staje się tłuszcz również nasz własny, pochodzący z tkanki tłuszczowej. Z tłuszczu powstają tzw. ciała ketonowe, m.in. beta-hydroksymaślan. Coraz więcej badań wykazuje jego korzystne działanie przeciwzapalne, co jest istotne szczególnie w chorobach autoimmunologicznych, np. astma, RZS, cukrzyca, Hashimoto przekonuje dietetyk Light Merlin Sylwester Kłos.

Dieta ketogeniczna, którą mamy w naszej ofercie, pomaga nie tylko w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Ma ona za zadanie wyregulowanie gospodarki hormonalnej, cukrowo-insulinowej, zmniejszenie odczuwania głodu, poprawę lipidogramu. Działa przede wszystkim przeciwzapalnie, pomaga zwiększyć poziom energii, poprawić pracę mózgu, jakość snu. By była skuteczna, musi bazować na produktach dobrej jakości. Należy zwrócić szczególną uwagę na jakość tłuszczów, a więc: oliwa z oliwek, olej lniany, awokado, olej kokosowy, smalec gęsi, masło klarowane. Musimy pamiętać, że dieta ketogeniczna całkowicie wyklucza pieczywo, kasze, ryż, makarony, ziemniaki, słodycze. Jednak nie oznacza to całkowitej rezygnacji ze słodkości. Dobrze zbilansowany jadłospis pozwala na keto-desery, które nie zawierają cukru, ale są smaczne i przy okazji nie podnoszą poziomu glukozy we krwi.

 

Bilansując każdy rodzaj diety, należy ustalić optymalną ilość białka oraz tłuszczu. Węglowodany natomiast, jako źródło energii, dopasowujemy do aktywności fizycznej pacjenta – dodaje Wiktoria Kłos, dietetyczka Light Merlin.

 

Light Marlin to pierwszy prawdziwie restauracyjny catering dietetyczny. Jego jakość wypływa ze znanego w całej Polsce White Marlina. Wierzymy w to, że zdrowa dieta może być przyjemnością.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie Biuro prasowe
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.