Komunikaty PR

Jak zadbać o zdrowie wsłuchując się w swój organizm

2022-01-04  |  10:24
Biuro prasowe

Co mówi nam nasz organizm, jakie sygnały wysyła i jak się w nie wsłuchiwać, aby zapewnić sobie długie życie w zdrowiu? W zrozumieniu funkcjonowania ciała człowieka pomoże nam książka Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas” doktora Antoine Piau. Autor w przystępny sposób wyjaśnia, jak spojrzeć z perspektywy zdrowia na 24-godzinny tryb funkcjonowania naszego organizmu. Pokazuje, jak nie ulegać modom, nie wierzyć w cudowne pigułki, proszki i kremy, ale raczej w siebie i własne ciało, o ile zechcemy dać mu szansę. Książka dostępna już od 19 stycznia.

 Budzimy się, przeciągamy… i aktywizują się poszczególne narządy, by sprawnie poprowadzić nas do łazienki na poranną toaletę. Mózg może być jeszcze nieco zaspany, choć, tak jak serce, nigdy nie przerywa pracy. Wkrótce dopada nas burczenie w brzuchu. To czas aby coś zjeść, a przy okazji opowiedzieć o trawieniu i jelitach… Zaczynamy więc wędrówkę od ust po… drugi koniec, i uzyskujemy garść przydatnych informacji o odczuciach smakowych oraz porady dotyczące częstych niestety dolegliwości, jak wrzody czy refluks. 

Wchodzimy też do toalety, ale zamiast czytaniem gazet, zapełniamy ten czas wędrówką po jelicie grubym. To normalny, może dla niektórych, nieco wstydliwy proces. Ale aby wiedzieć, jak radzić sobie z problemami, trzeba zrozumieć, jak to działa. Autor uczy nas też, jak obserwować organizm i słuchać jego sygnałów, jak godzić wymogi cywilizacji i kultury z potrzebami naturalnymi. Przy okazji rozprawia się z pewnymi przesądami i pseudo medycznymi poradami. W książce znajdziemy wiele porad dotyczących każdego z cykli naszego życia, od momentu przebudzenia aż do pójścia spać - faz snu, jego zaburzeń i znaczenia dla zdrowia. 

Z tego nieco zaskakującego dobowego przewodnika po anatomii i fizjologii wyłania się człowiek jako spójna całość. Mając świadomość tego, jakie procesy zachodzą w naszym organizmie, potrafimy lepiej wsłuchiwać się w jego potrzeby. Kończąc książkę mamy już wiedzę jak sprawić, aby funkcjonował prawidłowo przez długie lata. 

 

Dr Antoine Piau - jest lekarzem i praktykuje w Tuluzie. Regularnie publikuje medyczne felietony w „Le Magazine de la Santé”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.