Komunikaty PR

Jak zadbać o zdrowie wsłuchując się w swój organizm

2022-01-04  |  10:24
Biuro prasowe

Co mówi nam nasz organizm, jakie sygnały wysyła i jak się w nie wsłuchiwać, aby zapewnić sobie długie życie w zdrowiu? W zrozumieniu funkcjonowania ciała człowieka pomoże nam książka Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas” doktora Antoine Piau. Autor w przystępny sposób wyjaśnia, jak spojrzeć z perspektywy zdrowia na 24-godzinny tryb funkcjonowania naszego organizmu. Pokazuje, jak nie ulegać modom, nie wierzyć w cudowne pigułki, proszki i kremy, ale raczej w siebie i własne ciało, o ile zechcemy dać mu szansę. Książka dostępna już od 19 stycznia.

 Budzimy się, przeciągamy… i aktywizują się poszczególne narządy, by sprawnie poprowadzić nas do łazienki na poranną toaletę. Mózg może być jeszcze nieco zaspany, choć, tak jak serce, nigdy nie przerywa pracy. Wkrótce dopada nas burczenie w brzuchu. To czas aby coś zjeść, a przy okazji opowiedzieć o trawieniu i jelitach… Zaczynamy więc wędrówkę od ust po… drugi koniec, i uzyskujemy garść przydatnych informacji o odczuciach smakowych oraz porady dotyczące częstych niestety dolegliwości, jak wrzody czy refluks. 

Wchodzimy też do toalety, ale zamiast czytaniem gazet, zapełniamy ten czas wędrówką po jelicie grubym. To normalny, może dla niektórych, nieco wstydliwy proces. Ale aby wiedzieć, jak radzić sobie z problemami, trzeba zrozumieć, jak to działa. Autor uczy nas też, jak obserwować organizm i słuchać jego sygnałów, jak godzić wymogi cywilizacji i kultury z potrzebami naturalnymi. Przy okazji rozprawia się z pewnymi przesądami i pseudo medycznymi poradami. W książce znajdziemy wiele porad dotyczących każdego z cykli naszego życia, od momentu przebudzenia aż do pójścia spać - faz snu, jego zaburzeń i znaczenia dla zdrowia. 

Z tego nieco zaskakującego dobowego przewodnika po anatomii i fizjologii wyłania się człowiek jako spójna całość. Mając świadomość tego, jakie procesy zachodzą w naszym organizmie, potrafimy lepiej wsłuchiwać się w jego potrzeby. Kończąc książkę mamy już wiedzę jak sprawić, aby funkcjonował prawidłowo przez długie lata. 

 

Dr Antoine Piau - jest lekarzem i praktykuje w Tuluzie. Regularnie publikuje medyczne felietony w „Le Magazine de la Santé”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.