Komunikaty PR

Jaką pastę do zębów wybrać do swoich potrzeb? Porady higienistki

2022-11-30  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Cichocka
SIMEDIA

Czapli 57
02-703 Warszawa
k.cichocka|simedia.pl| |k.cichocka|simedia.pl
664049000
simedia.pl

Pasta do zębów to jeden z nieodłącznych elementów codziennej higieny wszystkich ludzi. Jednak, aby służyła zdrowiu i dobrej kondycji jamy ustnej, powinna być dobrana odpowiednio do naszych potrzeb. Dlatego w poniższym tekście znajdziecie porady higienistki stomatologicznej Magdaleny Michałowskiej i eksperta marki Iwony Maruszak, które wskażą, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę wybierając pastę do zębów. 

Kiedy stoimy przed sklepową lub apteczną półką, nieraz zastanawiamy się, która z dostępnych past będzie dla nas najlepsza. Obecnie wybór jest ogromny, co z pewnością nie ułatwia podjęcia decyzji. Często w takiej sytuacji zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę nie wiemy, jaki produkt najlepiej spełni nasze potrzeby. Aby rozwiać te wątpliwości, warto zasięgnąć porady ekspertek. 

Jaką pastę do zębów wybrać do swoich potrzeb?

Wrażliwe zęby

Magdalena Michałowska: Jeśli podczas spożywania zimnych, słodkich lub kwaśnych produktów odczuwamy dolegliwości bólowe zębów, to możemy mieć do czynienia ze stanem zwanym nadwrażliwością. Przyczyną takiego stanu jest odsłonięcie zębiny, czyli silnie unerwionej tkanki, która umiejscowiona jest pod szkliwem. W niej znajdują się kanaliki zębinowe, w których zakończenia nerwów narażone na czynniki zewnętrzne reagują, a my odczuwamy ból.

Iwona Maruszak: W takim wypadku zaleca się włączenie do rutyny pielęgnacyjnej łagodnej, mało ściernej pasty - odpowiednim rozwiązaniem będzie ELGYDIUM SENSITIVE. Ma ona formę żelu o niewielkich właściwościach ściernych, a zawartość fluoru w postaci aminofluorku II generacji zapewnia odpowiednią ochronę przeciwpróchnicową wrażliwych zębów (zawartość jonów fluorkowych 1250 ppm). Pasta ta pomaga ograniczyć nadwrażliwość zębów, dzięki czemu znów można pić i jeść gorące oraz zimne produkty.

Skład pasty 

Magdalena Michałowska: Wybierając pastę zwróćmy uwagę na to, czy na opakowaniu znajduje się informacja o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi. Poza tym, nie zaleca się wybierania past, które w swoim składzie mają tzw. parabeny.

Iwona Maruszak: Przy wyborze pasty do zębów odpowiedniej do naszych potrzeb zwróćmy uwagę, na to, aby zawierała składniki aktywne, zwane referencyjnymi, takie jak np. fluorinol czy chlorheksydyna. Ten drugi składnik znajdziemy m.in. w paście ELGYDIUM ANTI-PLAQUE, która ma na celu skuteczne zapobieganie tworzeniu się płytki nazębnej. Jest produktem dla każdego. 

Ciekawym uzupełnieniem naszej codziennej higieny jamy ustnej mogą być pasty Elgydium, które nie tylko służą zachowaniu prawidłowych nawyków higienicznych, ale odgrywają również rolę edukacyjną. Pasta Elgydium Edukacyjna zabarwia na zielono płytkę nazębną, aby pokazać nam miejsca, które wymagają doczyszczenia. Pasta Elgydium Timer Edukacyjna zmienia kolor po 2 minutach szczotkowania, wskazując, że czas na wypłukanie jamy ustnej.

Pamiętajmy, że jeśli nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj pasty będzie dla nas najkorzystniejszy, to najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z higienistką stomatologiczną lub stomatologiem. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SIMEDIA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.