Komunikaty PR

Jaką pastę do zębów wybrać do swoich potrzeb? Porady higienistki

2022-11-30  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Cichocka
SIMEDIA

Czapli 57
02-703 Warszawa
k.cichocka|simedia.pl| |k.cichocka|simedia.pl
664049000
simedia.pl

Pasta do zębów to jeden z nieodłącznych elementów codziennej higieny wszystkich ludzi. Jednak, aby służyła zdrowiu i dobrej kondycji jamy ustnej, powinna być dobrana odpowiednio do naszych potrzeb. Dlatego w poniższym tekście znajdziecie porady higienistki stomatologicznej Magdaleny Michałowskiej i eksperta marki Iwony Maruszak, które wskażą, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę wybierając pastę do zębów. 

Kiedy stoimy przed sklepową lub apteczną półką, nieraz zastanawiamy się, która z dostępnych past będzie dla nas najlepsza. Obecnie wybór jest ogromny, co z pewnością nie ułatwia podjęcia decyzji. Często w takiej sytuacji zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę nie wiemy, jaki produkt najlepiej spełni nasze potrzeby. Aby rozwiać te wątpliwości, warto zasięgnąć porady ekspertek. 

Jaką pastę do zębów wybrać do swoich potrzeb?

Wrażliwe zęby

Magdalena Michałowska: Jeśli podczas spożywania zimnych, słodkich lub kwaśnych produktów odczuwamy dolegliwości bólowe zębów, to możemy mieć do czynienia ze stanem zwanym nadwrażliwością. Przyczyną takiego stanu jest odsłonięcie zębiny, czyli silnie unerwionej tkanki, która umiejscowiona jest pod szkliwem. W niej znajdują się kanaliki zębinowe, w których zakończenia nerwów narażone na czynniki zewnętrzne reagują, a my odczuwamy ból.

Iwona Maruszak: W takim wypadku zaleca się włączenie do rutyny pielęgnacyjnej łagodnej, mało ściernej pasty - odpowiednim rozwiązaniem będzie ELGYDIUM SENSITIVE. Ma ona formę żelu o niewielkich właściwościach ściernych, a zawartość fluoru w postaci aminofluorku II generacji zapewnia odpowiednią ochronę przeciwpróchnicową wrażliwych zębów (zawartość jonów fluorkowych 1250 ppm). Pasta ta pomaga ograniczyć nadwrażliwość zębów, dzięki czemu znów można pić i jeść gorące oraz zimne produkty.

Skład pasty 

Magdalena Michałowska: Wybierając pastę zwróćmy uwagę na to, czy na opakowaniu znajduje się informacja o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi. Poza tym, nie zaleca się wybierania past, które w swoim składzie mają tzw. parabeny.

Iwona Maruszak: Przy wyborze pasty do zębów odpowiedniej do naszych potrzeb zwróćmy uwagę, na to, aby zawierała składniki aktywne, zwane referencyjnymi, takie jak np. fluorinol czy chlorheksydyna. Ten drugi składnik znajdziemy m.in. w paście ELGYDIUM ANTI-PLAQUE, która ma na celu skuteczne zapobieganie tworzeniu się płytki nazębnej. Jest produktem dla każdego. 

Ciekawym uzupełnieniem naszej codziennej higieny jamy ustnej mogą być pasty Elgydium, które nie tylko służą zachowaniu prawidłowych nawyków higienicznych, ale odgrywają również rolę edukacyjną. Pasta Elgydium Edukacyjna zabarwia na zielono płytkę nazębną, aby pokazać nam miejsca, które wymagają doczyszczenia. Pasta Elgydium Timer Edukacyjna zmienia kolor po 2 minutach szczotkowania, wskazując, że czas na wypłukanie jamy ustnej.

Pamiętajmy, że jeśli nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj pasty będzie dla nas najkorzystniejszy, to najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z higienistką stomatologiczną lub stomatologiem. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Po pierwsze - białko! Biuro prasowe
2023-02-01 | 08:30

Po pierwsze - białko!

Po pierwsze -  białko! Określa się je jako podstawowy i niezbędny budulec organizmu – i to wcale nie jest przesadzone. Zapotrzebowanie na białko u osoby zdrowej wynosi ok 70 g
Zdrowie POCZUJ MOC DOBRA! Weź udział w wyjątkowych aukcjach marki Lipton
2023-01-31 | 13:40

POCZUJ MOC DOBRA! Weź udział w wyjątkowych aukcjach marki Lipton

Marka Lipton już po raz szósty wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jeszcze tylko przez 9 dni można wziąć udział w wyjątkowych aukcjach i dołożyć cegiełkę
Zdrowie Regeneracja nocą. Poznaj sprawdzone sposoby na zdrowy sen!
2023-01-31 | 13:10

Regeneracja nocą. Poznaj sprawdzone sposoby na zdrowy sen!

Sen jest niezwykle ważny dla naszego organizmu — odpowiada nie tylko za odpoczynek i regenerację, ale także wspomaga pamięć, zwiększa odporność i poprawia nastrój. Kiedy go

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Teatr

Handel

Proekologiczne oczekiwania konsumentów zmieniają politykę firm. Widać to zwłaszcza w internetowym handlu

Co piąty Polak dba o środowisko i myśli o ekologii – wynika z badania Open Research, które pokazuje też, że społeczna świadomość związana z ekologią rośnie. Także podczas zakupów – według danych podawanych przez DS Smith, ponad 46 proc. Polaków zastanawia się, co zrobi z opakowaniem po zakupionym produkcie, a 50 proc. z nich wybiera wyłącznie opakowania, które można później poddać recyklingowi. Eksperci wskazują, że tzw. zielony e-commerce to w tej chwili jeden z najważniejszych trendów w internetowym handlu, ale z biegiem czasu ekologia będzie mieć rosnący wpływ na politykę firm niemal z każdej branży. Wymuszą to właśnie stale rosnące oczekiwania konsumentów w zakresie  ochrony środowiska i klimatu. 

Handel

WWF: Bojkot oleju palmowego nie ma sensu. Nie da się go zastąpić innym tłuszczem bez generowania jeszcze większych szkód środowiskowych

Tylko w 2020 roku, w wyniku świadomych podpaleń i wycinki pod niecertyfikowane uprawy palm oleistych, zniknęło 4,2 mln ha lasów deszczowych – podaje organizacja Global Forest Watch. Produkcja oleju palmowego, który jest z nich wytwarzany, generuje olbrzymie problemy społeczne i środowiskowe w globalnej skali. Mimo to – jak wskazuje WWF – jego bojkot nie ma sensu, ponieważ obecnie tego surowca nie da się zastąpić żadnym innym bez generowania jeszcze większych szkód środowiskowych. W przypadku zamienników takich jak olej słonecznikowy czy rzepakowy powierzchnia pod ich uprawy musiałaby wzrosnąć czterokrotnie, co powodowałoby jeszcze większą destrukcję ekosystemów. Zamiast bojkotować, konsumenci mogą jednak świadomie wybierać produkty zawierające taki olej palmowy, który pochodzi w 100 proc. z certyfikowanych, zrównoważonych upraw.