Komunikaty PR

Jakie objawy najczęściej oznaczają przyjście menopauzy?

2021-11-03  |  12:00

Menopauza nie pojawia się z dnia na dzień. Organizm kobiety wysyła sygnały przepowiadające jej nadejście nawet klika lat wstecz. Zazwyczaj w postaci łagodnych, ale zauważalnych symptomów.  I to jest dobra wiadomość. Bo w tym czasie, zwanym fachowo premenopauzą jesteśmy w stanie poczynić odpowiednie przygotowania, które pomogą nam bardziej komfortowo i bezpiecznie przejść przez okres samej menopauzy.

Menopauza, to nie choroba, choć ma objawy

Menopauza pojawia się w życiu kobiety i zazwyczaj zostaje w nim na dłużej. Czasem nawet na kilka lat.  Jest procesem całkowicie naturalnym i czy tego chcemy, czy nie musimy przez nią przejść. Tylko od nas zależy jak to zrobimy. Zdarza się, że przed nadejściem menopauzy nasz organizm potrafi wysyłać mniej lub bardziej oczywiste sygnały zwiastujące zmiany, jakie niebawem zajdą w naszym życiu. To okres premenopauzalny i wtedy możemy spodziewać się:

  • nieregularnych cykli miesiączkowych
  • uderzeń gorąca
  • wahań nastroju
  • problemów z zasypianiem

Sama premenonopauza może trwać nawet kilka lat. Objawy nie zawsze są takie same i o jednomiernym natężeniu. To sprawa jak najbardziej indywidualna, dlatego należy obserwować swój organizm, nastrój i towarzyszące nam emocje.

Bądź gotowa – działaj

Objawy, które wywołują dyskomfort w naszym życiu nie powinny go dominować, ani zmuszać do radykalnych zmian naszego dotychczasowego stylu życia, pracy czy kontaktów z innymi ludźmi. Nasze samopoczucie i zdrowie jest w końcu najważniejsze, dlatego nie pozwólmy by menopauza stała się dla nas ciężarem. Najlepiej zacząć od konsultacji ze specjalistą, rozmowy z dietetykiem na temat ewentualnych zmian w dotychczasowej diecie i nie zapominać o odpowiednio dostosowanej do wieku i kondycji aktywności fizycznej.

Warto również sięgnąć po dodatkowe wsparcie w postaci naturalnej suplementacji pomagającej wspierać nasz organizm w tym czasie. Suplement diety Jasnum to kompozycja starannie dobranych ekstraktów roślinnych oraz witamin, dostępny w trzech wariantach dopasowanych do konkretnych potrzeb. Są preparatami pozbawionymi konserwantów, barwników i wypełniaczy pochodzenia syntetycznego. Jasnum łagodzi uderzenia gorąca, pocenie się i niepokój1, przyczynia się do skrócenia czasu zasypiania2. Jasnum Mood poprawia nastrój, ułatwia utrzymanie równowagi emocjonalnej oraz pomaga zmniejszyć zmęczenie3. Jasnum Uro wspiera funkcjonowanie kobiecego układu moczowego4.

 

Im szybciej wprowadzimy zmiany, tym łatwiej przejdziemy przez ten szczególny okres. Ten czas wcale nie musi oznaczać końca. To może być, fascynujący etap, w którym odkryjemy nowe pasje, zaczniemy dostrzegać okazje do zrobienia czegoś, o czym wcześniej nawet nie myślałyśmy. Wystarczy działać i nie dać się zatrzymać menopauzie. Bo menopauza, to nie pauza, a z  odpowiednim wsparciem możesz cieszyć się życiem w każdym wieku.

 

___________________________________________________

1. Dzięki zawartości ekstraktu z koniczyny czerwonej 2. Dzięki zawartości melatoniny, 3. Dzięki zawartości ekstraktu z szafranu, 4. Dzięki zawartości ekstraktu z lnu

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.