Komunikaty PR

Jakie postanowienia na 2020 rok mają Polacy? Badanie Mars Wrigley

2020-01-09  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Wójtowicz
Grayling Poland

al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa
katarzyna.wojtowicz-pietron|grayling.com| |katarzyna.wojtowicz-pietron|grayling.com
22 536 04 41
www.grayling.com

Nowy rok jest jak czysta karta – nie oglądając się za siebie, z energią zaczynamy snuć osobiste i zawodowe plany na kolejne miesiące. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Mars Wrigley w grudniu 2019 roku, listę postanowień noworocznych przygotuje 78% kobiet i 76% mężczyzn w Polsce[1]. Do najpopularniejszych zaliczają się te związane z aktywnością fizyczną, zbilansowaną dietą, spędzaniem czasu z rodziną i – co niektórych może zdziwić – dbaniem o higienę jamy ustnej. Tymczasem stan zdrowia zębów ma wpływ na cały nasz organizm.

Ciało w lepszej formie – od wewnątrz i na zewnątrz

Regularne dbanie o aktywność fizyczną i przykładanie wagi do prawidłowego odżywania to najpopularniejsze z postanowień noworocznych. Każdego roku w pierwszych miesiącach siłownie przeżywają prawdziwe oblężenie. Teraz też nie będzie inaczej – jak wynika z badań, aż 87% z nas planuje zacząć dbać o formę wraz z rozpoczęciem roku. Z kolei 86% stawia na bardziej zbilansowaną dietę. 37% badanych deklaruje, że zamierza  rzucić palenie papierosów, a 43% chce ograniczyć spożywanie alkoholu.

Zdrowy organizm zaczyna się od zdrowych zębów

Według badania SW Research, dbanie o zęby to czwarte w kolejności najpopularniejsze postanowienie noworoczne. Aż 69% ankietowanych chciałoby częściej odwiedzać stomatologa i przykładać więcej wagi do pielęgnacji jamy ustnej. Biorąc pod uwagę, że stan zdrowia zębów ma wpływ na cały nasz organizm, jest to jedno z ważniejszych postanowień, które każdy z nasz powinien sumiennie zrealizować. Nieleczona próchnica i ubytki mogą prowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości – często poważniejszych niż dokuczliwy ból zęba.  Tymczasem dbanie o higienę jamy ustnej nie jest ani czasochłonne, ani zbyt wymagające. Wystarczy stosować się do czterech prostych kroków rekomendowanych m.in. przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Dokładne mycie zębów pastą z fluorem przynajmniej dwa razy dziennie, stosowanie dodatkowych akcesoriów w postaci nici dentystycznej i płynu do płukania to podstawowe elementy odpowiedniej higieny jamy ustnej. W sytuacjach, kiedy po posiłku nie mamy możliwości umycia zębów, wystarczy sięgać po bezcukrową gumę i żuć ją do 10 minut po posiłku. Dzięki temu zwiększy się produkcja śliny, która neutralizuje kwasy osadu nazębnego będącego przyczyną próchnicy. Czwartym krokiem są regularne wizyty u stomatologa – przynajmniej raz na pół roku.

Zacieśnianie więzi rodzinnych i przyjaźni

W natłoku codziennych obowiązków często brakuje nam czasu dla siebie, na czym cierpią również relacje z naszymi najbliższymi – rodziną i przyjaciółmi. A przecież odwiedziny u rodziców, czy wypad na kawę lub do kina z koleżanką to bezcenne chwile, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego nie dziwi fakt, że przy okazji nadejścia nowego roku aż 80% z nas planuje spędzać więcej czasu z rodziną, a 66% poświęci więcej uwagi relacjom z przyjaciółmi. W budowaniu wartościowych wspomnień z bliskimi z pewnością pomoże również oderwanie się od internetu, co zamierza zrobić 30% badanych.

Pamiętajmy też o sobie

Zaszycie się w ulubionym fotelu z ciekawą książką, zwiedzenie nowego miejsca, a może znalezienie upragnionej pracy, która będzie dawać nam poczucie satysfakcji – to tylko nieliczne ze sposobów na poprawę samopoczucia. Rozpoczęcie nowego roku to idealna okazja do tego, żeby starać się wygospodarować czas dla siebie. Podróżowanie do nieznanych zakątków lub ulubionych miejsc, w których lubimy się relaksować to postanowienie 69% z nas. Poszerzać horyzonty dzięki literaturze będzie niewiele mniej, bo 66% ankietowanych. Z kolei dużą życiową zmianę, jaką niewątpliwie jest zmiana pracy, w 2020 roku chciałoby zrealizować 29% badanych.

 


[1] Wg badania „Świadomość i percepcja bezcukrowej gumy do żucia” przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Mars Wrigley, grudzień 2019

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grayling Poland
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Nauka

MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.