Komunikaty PR

Kolagen - dlaczego warto go stosować?

2020-05-11  |  11:55

Kolagen jest odpowiedzialny za wiele procesów w naszym ciele. Spektrum jego działania jest naprawdę szerokie - ma doskonały wpływ na naszą skórę, ale także na stawy i kości.  Jego odpowiednia ilość w organizmie jest bardzo ważna, dlatego musimy dbać o to by uzupełniać jego braki. Jak to zrobić?

Piękna skóra i zdrowe stawy

Piękna skóra to marzenia każdego z nas. Po pierwsze - każdy chce pozostać młody na tak długo jak tylko się da, a po drugie zdrowy wygląd skóry sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjni. Promienna cera, gładki dekolt czy brak cellulitu to do czego dążymy. Jednak codziennie jesteśmy narażeni na czynniki zewnętrzne, które temu nie służą. Co więcej - często sami pogarszamy stan swojej skóry, np. nieodpowiednią dietą. Papierosy czy alkohol to jedne z najgorszych dla skóry używek, ponieważ przez to szybciej zanikają włókna kolagenowe, odpowiedzialne za sprężystość i jędrność skóry. Warto więc podjąć walkę z nieuchronnymi zmianami na skórze, takimi jak zmarszczki czy pomarańczowa skórka - a pomoże nam w tym regularne uzupełnianie braków kolagenu.

Kolagen ma też ogromne znaczenie dla ścięgien i kości. Wszyscy chcemy cieszyć się pełną sprawnością jak najdłużej. Jednak nieuniknione są różnego rodzaju bóle stawów, kiedy na przykład prowadzimy aktywny tryb życia i jesteśmy narażeni na kontuzje. Sprawa ma się podobnie, jeśli w pracy głównie siedzimy, a na co dzień nie podejmujemy żadnych aktywności fizycznych. Wówczas nasze mięśnie i kości są osłabione i przez to mniej sprawne.  Skutkować to może bólami reumatoidalnymi, a nawet zwyrodnieniami stawów, np. biodrowych czy kolanowych, co w konsekwencji doprowadzi nas do operacji i długiej rehabilitacji. W obu przypadkach kolagen odgrywa kluczową rolę, ponieważ jest jednym z podstawowych białek w naszym ciele. To on pomaga naszej skórze być gładką, a mięśniom, kościom i stawom w dobrej formie.

Dlaczego powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość kolagenu?

Niestety wraz z upływem wieku zaczynają zanikać włókna kolagenowa, przez co proces starzenia skóry oraz bóle w kościach powoli zaczynają się pojawiać. Wpływ na zmniejszoną produkcję kolagenu mają także choroby autoimmunologiczne oraz sporty wyczynowe. Dodatkowo bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Jeśli na przykład palimy papierosy czy przebywamy za dużo na słońcu - ilość kolagenu w naszym organizmie spada. Dlatego właśnie warto go uzupełniać. Musi to być jednak produkt sprawdzony od renomowanego producenta jak na przykład KolagenCito znanej i doświadczonej niemieckiej firmy Reutter, w której nie mam miejsca na błędy. W każdej miękkiej pastylce KolagenCito zawarte jest aż 400 mg wysokiej jakości kolagenu oraz odpowiednio dobrana porcja witaminy C, która wspomaga proces odbudowy włókien kolagenowych. KolagenCito jest to produkt profesjonalny dbający o odbudowę całego organizmu z odpowiednio opracowaną recepturą. Firma Reutter dba o klientów i znana jest ze stosowania składników w I-gatunku.

Regularne uzupełnianie kolagenu pozwoli nam dłużej cieszyć się piękną, jędrną i aksamitną skórą, gładkim dekoltem, jędrnymi piersiami, ładnymi ustami, lśniącymi włosami i zdrowymi stawami.

Wysokogatunkowe pastylki kolagenowe KolagenCito dostępne są w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich. Dziennie powinno się ssać do 3 miękkich pastylek KolagenCito.

Cena detaliczna ok. 28 zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.