Komunikaty PR

Kolagen - dlaczego warto go stosować?

2020-05-11  |  11:55

Kolagen jest odpowiedzialny za wiele procesów w naszym ciele. Spektrum jego działania jest naprawdę szerokie - ma doskonały wpływ na naszą skórę, ale także na stawy i kości.  Jego odpowiednia ilość w organizmie jest bardzo ważna, dlatego musimy dbać o to by uzupełniać jego braki. Jak to zrobić?

Piękna skóra i zdrowe stawy

Piękna skóra to marzenia każdego z nas. Po pierwsze - każdy chce pozostać młody na tak długo jak tylko się da, a po drugie zdrowy wygląd skóry sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjni. Promienna cera, gładki dekolt czy brak cellulitu to do czego dążymy. Jednak codziennie jesteśmy narażeni na czynniki zewnętrzne, które temu nie służą. Co więcej - często sami pogarszamy stan swojej skóry, np. nieodpowiednią dietą. Papierosy czy alkohol to jedne z najgorszych dla skóry używek, ponieważ przez to szybciej zanikają włókna kolagenowe, odpowiedzialne za sprężystość i jędrność skóry. Warto więc podjąć walkę z nieuchronnymi zmianami na skórze, takimi jak zmarszczki czy pomarańczowa skórka - a pomoże nam w tym regularne uzupełnianie braków kolagenu.

Kolagen ma też ogromne znaczenie dla ścięgien i kości. Wszyscy chcemy cieszyć się pełną sprawnością jak najdłużej. Jednak nieuniknione są różnego rodzaju bóle stawów, kiedy na przykład prowadzimy aktywny tryb życia i jesteśmy narażeni na kontuzje. Sprawa ma się podobnie, jeśli w pracy głównie siedzimy, a na co dzień nie podejmujemy żadnych aktywności fizycznych. Wówczas nasze mięśnie i kości są osłabione i przez to mniej sprawne.  Skutkować to może bólami reumatoidalnymi, a nawet zwyrodnieniami stawów, np. biodrowych czy kolanowych, co w konsekwencji doprowadzi nas do operacji i długiej rehabilitacji. W obu przypadkach kolagen odgrywa kluczową rolę, ponieważ jest jednym z podstawowych białek w naszym ciele. To on pomaga naszej skórze być gładką, a mięśniom, kościom i stawom w dobrej formie.

Dlaczego powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość kolagenu?

Niestety wraz z upływem wieku zaczynają zanikać włókna kolagenowa, przez co proces starzenia skóry oraz bóle w kościach powoli zaczynają się pojawiać. Wpływ na zmniejszoną produkcję kolagenu mają także choroby autoimmunologiczne oraz sporty wyczynowe. Dodatkowo bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Jeśli na przykład palimy papierosy czy przebywamy za dużo na słońcu - ilość kolagenu w naszym organizmie spada. Dlatego właśnie warto go uzupełniać. Musi to być jednak produkt sprawdzony od renomowanego producenta jak na przykład KolagenCito znanej i doświadczonej niemieckiej firmy Reutter, w której nie mam miejsca na błędy. W każdej miękkiej pastylce KolagenCito zawarte jest aż 400 mg wysokiej jakości kolagenu oraz odpowiednio dobrana porcja witaminy C, która wspomaga proces odbudowy włókien kolagenowych. KolagenCito jest to produkt profesjonalny dbający o odbudowę całego organizmu z odpowiednio opracowaną recepturą. Firma Reutter dba o klientów i znana jest ze stosowania składników w I-gatunku.

Regularne uzupełnianie kolagenu pozwoli nam dłużej cieszyć się piękną, jędrną i aksamitną skórą, gładkim dekoltem, jędrnymi piersiami, ładnymi ustami, lśniącymi włosami i zdrowymi stawami.

Wysokogatunkowe pastylki kolagenowe KolagenCito dostępne są w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich. Dziennie powinno się ssać do 3 miękkich pastylek KolagenCito.

Cena detaliczna ok. 28 zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego? Biuro prasowe
2024-11-04 | 14:35

Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?

W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich
Zdrowie Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
2024-10-30 | 14:10

Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy

Hipofosfatazja (HPP) to rzadkie schorzenie metaboliczne o podłożu genetycznym, które sprawia, że kości oraz zęby stają się słabe, kruche i podatne na złamania. U dzieci HPP objawia
Zdrowie Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
2024-10-29 | 14:00

Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins

Centrum Designu DOMOTEKA świętowało swoje 18. urodziny w wyjątkowej atmosferze, łącząc miłośników dobrego wzornictwa, sztuki i filmu. W ramach jubileuszowego wydarzenia,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.