Komunikaty PR

Kolejne badania kliniczne nad lekami na COVID-19 w Centrum Medycznym CMP

2021-07-05  |  07:30
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Jaskuła
Good One PR

Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
ewelina.jaskula|goodonepr.pl| |ewelina.jaskula|goodonepr.pl
665 339 877
www.goodonepr.pl/

W CMP ruszają dwa kolejne badania kliniczne leków na koronawirusa. Pierwsze badanie wystartowało w kwietniu i jest na etapie końcowym. Tym razem program skierowany jest nie tylko do pacjentów dorosłych, ale także seniorów i pacjentów z chorobami współistniejącymi. Do udziału w badaniach nowych potencjalnych leków, CMP zaprasza osoby dorosłe z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19, a także zmagające się m.in. z cukrzycą, otyłością czy chorobami immunologicznymi.

Centrum Medyczne CMP kontynuuje badanie leków ukierunkowanych do walki z COVID-19. Choć mogłoby się wydawać, że wraz z nadejściem lata i wzrostem temperatur, a także postępującym programem szczepień, pandemia zwalnia, eksperci podkreślają, jak istotne jest poszukiwanie odpowiednich farmaceutyków pozwalających na walkę z chorobą.

W ostatnich miesiącach zaobserwowaliśmy spadek zakażeń wirusem SARS-Cov-2. Nie znaczy to jednak, że problem koronawirusa zniknął. Z pewnością naszą nadzieją na pokonanie pandemii jest kontynuowanie programu szczepień i stopniowa immunizacja społeczeństwa. Nie może to jednak pozostać jedynym rozwiązaniem, zwłaszcza, kiedy powstają nowe mutacje wirusa, które mogą stać się odporne na szczepionki. Najważniejsza jest praca nad lekami, które pomogą zwalczyć COVID-19 lub zminimalizować jego objawy do tego stopnia, że zakażona osoba nie będzie musiała być poddana hospitalizacji. To niezmiernie ważne szczególnie z punktu widzenia przeciążonego systemu opieki zdrowotnej i braków personelu medycznego – mówi Piotr Sawicki, Kierownik Działu Badań Klinicznych w Centrum Medycznym CMP.

Nowe badania skierowane również osób z chorobami współistniejącymi

W kolejnych dwóch badaniach klinicznych leków w Centrum Medycznym CMP mogą wziąć osoby dorosłe z objawami zakażenia koronawirusem, a także już z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19, ze skąpymi objawami, nie wymagające hospitalizacji i tlenoterapii. Program startuje 5. lipca br.

Dodatkowo, szanse na przetestowanie nowej formy terapii dostaną osoby, które nie kwalifikowały się do poprzedniego programu.

Rozpoczynamy dwa nowe badania leków podawanych doustnie. Jedno z nich skierowane jest do osób z grup podwyższonego ryzyka. W testach będą mogli wziąć udział pacjenci zmagający się z otyłością, cukrzycą, chorobami immunologicznymi, kardiologicznymi, pulmonologicznymi z objawami zakażenia wirusem lub już z wynikiem pozytywnym a także wszyscy, którzy ukończyli już 60. rok życia. To właśnie te osoby w kontakcie z wirusem narażone są na najcięższy przebieg choroby i uciążliwe powikłania. Nowe badania dadzą im szansę na natychmiastowy dostęp do potencjalnego leczenia, pełen zakres badań krwi i moczu, a także profesjonalną, regularną opiekę medyczną specjalistów – dodaje Piotr Sawicki z CMP.

Ruszają zapisy do programu

Tak jak w poprzednich badaniach klinicznych, testy nowego leku prowadzone będą w placówce Centrum Medycznego CMP w Piasecznie. Jak wygląda program badań?

Zapraszamy pacjentów z objawami COVID-19 do odwiedzenia placówki i zapoznania się z przebiegiem badania. Po podpisaniu zgody na udział, zakwalifikowane osoby mogą wykonać bezpłatny test na obecność wirusa SARS-Cov-2. W trakcie wizyty przeprowadzone jest pełne badanie lekarskie wraz z badaniami krwi i moczu. Następnie, pacjenci otrzymują pierwsze dawki leków i po krótkiej obserwacji wracają do domu. Podobnie jest z osobami z umiarkowanymi objawami, u których już wcześniej stwierdzono zakażenie wirusem. Podczas kolejnych dni pacjenci zgodnie z instrukcjami lekarza przyjmują lek w domu. Osoby biorące udział w badaniach są też odwiedzane przez personel medyczny, a ich stan zdrowia jest na bieżąco monitorowany – wyjaśnia Piotr Sawicki z CMP.

Wszystkim badaniom klinicznym nad lekami na COVID-19 w CMP kieruje dr Adam Deres, internista z wieloletnim doświadczeniem, współpracujący z dedykowanym zespołem badawczym. Osoby chętne do udziału w programie mogą zgłosić się poprzez infolinię (22 737 50 50) lub za pośrednictwem e-maila (badaniakliniczne@cmp.med.pl).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Finanse

Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

Nowe technologie

Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi

Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.