Komunikaty PR

Korzyści stosowania bioestrów etylowych kwasów tłuszczowych omega-3,6,9

2023-02-21  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.06 MB )

Badania naukowe dostarczają wciąż nowych danych na temat profilaktyki i wsparcia w terapii różnych schorzeń za pomocą odpowiedniej diety i suplementacji, w tym kwasami omega-3, 6 i 9 w prawidłowym stosunku. Kwasy tłuszczowe omega-3 wykazują działanie przeciwzapalne i redukują ryzyko wystąpienia wielu chorób przewlekłych i cywilizacyjnych: układu krążenia, nowotworów czy immunologicznych.

Nadmiar kwasów  omega-6 może jednak nasilać stan zapalny, dlatego zaleca się, by w zbilansowanej diecie dostarczać kwasów omega-6 i łagodzących stany zapalne kwasów omega-3 w odpowiedniej proporcji. Stosunek kwasów omega 3 do omega 6, powinien wynosić 2:1, jednak w diecie przeciętnego Polaka może wynosić on nawet 1:4.

Forma estrów etylowych zapewnia wysoką biodostępność oraz bioretencję kwasów tłuszczowych omega 3,6,9 w organizmie. Dostępność biologiczna substancji określa jej szybkość i stopień wchłaniania. Cząsteczka estrów etylowych jest znacznie mniejsza niż cząsteczka trójglicerydu, co zapewnia szybki transport do wszystkich komórek w organizmie. Absorbcja estrów etylowych, w zależności od zapotrzebowania organizmu, odbywa się do 24 godzin, dzięki czemu dobroczynne efekty suplementacji utrzymują się odpowiednio długo.

EstroVita to w 100% naturalna, a przy tym bezpieczna, wysoce skoncentrowana i dobrze wchłaniana przez organizm porcja kwasów tłuszczowych omega-3, 6 i 9. Nasze produkty wyróżnia doskonała proporcja oraz czystość kwasów tłuszczowych omega w postaci estrów etylowych, pochodzących z unikalnej kompozycji co najmniej czterech olejów roślinnych. Opracowana przez nas technologia wytwarzania bioestrów roślinnych pozwoliła na stworzenie całej linii preparatów dopasowanych do potrzeb. Są to tak zwane nutraceutyki, czyli produkty wykazujące działanie żywności funkcjonalnej, jak również suplementów diety – mówi Edyta Blus, starsza specjalistka ds. badań w dziale R&D w onesano, doktor nauk medycznych  w  zakresie  biologii medycznej i magister biologii.

Dlaczego powinniśmy wybierać estry kwasów tłuszczowych? Doświadczenia z mitami na temat witaminy C czy wątek najlepszej formy magnezu nakazują zachować ostrożność w wyborze suplementów diety. Jednak estryfikacja to opracowany naukowo proces przetworzenia kwasów tłuszczowych omega-3,6,9 w ich formę monocząsteczkową, co zapewnia optymalny transport substancji do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Bioestry to rodzaj suplementu opracowanego w celu poprawy jego wchłaniania przez organizm. Opatentowany, unikalny proces produkcji suplementów diety EstroVita zapewnia wyizolowanie najczystszej, skoncentrowanej formy kwasów omega-3,6,9 z mieszaniny co najmniej czterech olejów roślinnych, które w wyniku estryfikacji, cechują się całkowitym brakiem toksyczności oraz jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.