Komunikaty PR

Kosmiczny rebranding fundacji onkologicznej!

2021-05-24  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka Nitka
Fundacja Onkologiczna Rakiety

al. Rzeczypospolitej 2/U-2
02-972 Warszawa
a.nitka|fundacjarakiety.pl| |a.nitka|fundacjarakiety.pl
530503239
www.fundacjarakiety.pl
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Tytuł:

Kosmiczna zmiana zaczyna się na Ziemi!

Lead:

Zobowiązanie: bezpiecznie, z najlepszym paliwem, bez zbędnych przystanków odbyć trudną podróż, jaką jest choroba onkologiczna. Cel: pomóc w bezpiecznym powrocie na Ziemię. Fundacja „Znajdź Pomoc” właśnie weszła na nową orbitę zmieniając nazwę na Fundacja Onkologiczna Rakiety.

 

Tekst:

Możliwości. Bezpieczeństwo. Nadzieja. Głęboki rebranding Fundacji „Znajdź Pomoc” we współpracy z agencją Focus Nation to nie tylko nowoczesny, designerski wizerunek. To nowa jakość w postrzeganiu procesu leczenia choroby onkologicznej – i nie tylko.

- Chcemy zawalczyć o to, by tę chorobę przestano postrzegać wyłącznie w kategoriach strachu i ograniczeń - wyjaśnia Maja Surowicz-Biłyj, prezeska Fundacji Onkologicznej Rakiety. - Postaramy się o budowanie nowych, pozytywnych skojarzeń, dających większe poczucie sprawczości, możliwości, bezpieczeństwa oraz nadziei. Opieramy się na założeniu, że budowanie właściwych znaczeń wzmacnia psychicznie i wpływa na polepszenie nastawienia, które jest kluczowe w leczeniu chorób nowotworowych.

Fundacja zdecydowała się na głęboki rebranding, stawiający na pierwszym miejscu otwartość na nowe możliwości, nowoczesność i szeroko pojętą energię. Taki sposób działania zespołowi fundacji nie jest obcy: od 2012 działa na rzecz chorych onkologicznie i ich rodzin. Idea fundacji powstała dzięki Mai Surowicz-Biłyj, założycielce i prezes fundacji, która na oddziale onkologicznym poznała Bartka i Michała, chorych na raka młodych chłopaków. Zmuszona stawić czoło wyzwaniom ówczesnej rzeczywistości, cała trójka marzyła o stworzeniu fundacji, w której drugi człowiek będzie na pierwszym miejscu, a każdy chory odnajdzie potrzebne informacje, realną pomoc i wsparcie.

W efekcie w 2012 roku powstała Fundacja „Znajdź Pomoc”– jej zadaniem była szeroko pojęta pomoc osobom onkologicznie, z czasem wprowadzając jako logotyp dobrze znany symbol chorób onkologicznych: wstążkę, ozdobioną uroczym serduszkiem w środku. W trakcie działalności okazało się jednak, że przez brak związku z dziedziną onkologii sama nazwa staje się mało kojarzona i rozpoznawalna, jak również mylona z innymi, podobnie brzmiącymi nazwami innych organizacji.

Fundacja tymczasem rozwijała się, zatrudniała coraz więcej osób, a w planach zaczęła mieć opiekę nad kolejnymi grupami ludzi: tymi przed i po chorobie onkologicznej. W końcu przyszedł czas na zmiany i w 2020 roku po nawiązaniu współpracy z agencją Focus Nation (wtedy jeszcze Focus Media Group) opracowana została nazwa, w niebanalny sposób nawiązującą do onkologii, ale niosącą przede wszystkim wartości, którymi fundacja tak naprawdę chce się dzielić – energię, moc, nadzieję, zaufanie, bezpieczeństwo. Powstała Fundacja Onkologiczna RAKIETY.

  • Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że tak doświadczona agencja jak Focus Nation podjęła decyzję o stałej współpracy z naszą fundacją. Czekaliśmy na ludzi, którzy podejdą do tematu onkologii tak jak my – z dużym zrozumieniem, empatią, optymizmem i nowoczesnym nastawieniem - wyjaśnia Maja Surowicz-Biłyj. -  Wiemy, że to dopiero początek naszej wspólnej podróży, ale już cieszymy się niesamowicie ze wspólnego fantastycznego startu! Szczególnie doceniamy to, że agencja, wspierając nas całkowicie pro bono, traktuje nas jak pełnowartościowego klienta, co jest absolutnym ewenementem na rynku i należy to podkreślać i szczególnie docenić.

 

Nowa strategia obejmuje nie tylko nową komunikację, związaną z nazwą i oprawą graficzną, ale i rozszerzanie obszaru profilaktyki ze szczególnym fokusem na problematykę diety antynowotworowej – dzięki temu ma nadzieję przyjmować coraz mniej podopiecznych w ostatnich stadiach rozwoju choroby, którym jest już bardzo trudno zaoferować pomoc i realne rozwiązania.

 

RAKIETY, bo… zespół fundacji to grupa energetycznych, aktywnych, życzliwych osób, gotowych do pomocy!

RAKIETY, bo… rak to kosmos, lot w nieznane – a każdemu Onkonaucie potrzeba zapewnić jak najlepszy start i bezpieczny powrót!

RAKIETY, bo… Podopieczni to ludzie, którzy każdego dnia od nowa wyruszają w ten komos podróży po zdrowie i życie.

RAKIETY, bo… każdy potrzebuje odpowiedniego paliwa – zdrowy, chory i po chorobie! A rolą fundacji jest edukować i promować zdrowe rozwiązania, aby uniknąć niechcianej podróży.

 

Strona fundacji: www.fundacjarakiety.pl

 

 

Więcej informacji:

Agnieszka Nitka

Manager Działu Marketingu, Komunikacji i Fundraisingu

Fundacja Onkologiczna Rakiety

Mail: a.nitka@fundacjarakiety.pl

Tel.: +48 530 503 930

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Onkologiczna Rakiety
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji Biuro prasowe
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.