Kurierzy pomagają walczyć z epidemią
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Szycie i transport maseczek, wsparcie logistyczne i zapewnienie bezpiecznych opcji doręczenia paczek – tak GLS Poland wspiera walkę z koronawirusem. Angażują się pracownicy i kurierzy, którzy mają świadomość, że wzajemna pomoc jest teraz najważniejsza.
Dla GLS akcje pomocy i wsparcia to nie tylko wyzwanie wynikające z obecnej sytuacji, ale przede wszystkim element filozofii biznesu. - Codziennie staramy się dać coś od siebie. Zaangażowanie nas wszystkich jest kluczowe – podkreślają przedstawiciele firmy.
Dlatego z jednej strony GLS odpowiada na prośby o pomoc, które otrzymuje m.in. od placówek medycznych, z drugiej – firma sama wychodzi z inicjatywą wsparcia.
– Dostarczyliśmy maseczki do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, bo wiedzieliśmy, że są w potrzebie. Z kolejną paczką maseczek pojechaliśmy do pogotowia w Bielsku-Białej. To jednak nie koniec pomocy – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager w GLS Poland. - Zgłosiły się do nas dwie kolejne placówki: pogotowie z Kalisza
i szpital z Gryfic. Nasi pracownicy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, a firma podwoiła jej wartość – dodaje.
GLS Poland włącza się także w inne inicjatywy i zapewnia bezpłatne wsparcie logistyczne. To m.in. transport przyłbic ochronnych używanych przez personel szpitalny, czy dostarczanie do szpitali specjalnych skrzynek, które są wykorzystywane do transportowania testów. W ramach Festiwalu Kwarantanny, czyli konkursu filmowego dla uczniów z Krakowa, GLS jako jego partner logistyczny bezpłatnie dostarcza zwycięzcom nagrody. – Dbamy o to, aby paczki docierały bezpiecznie i na czas. Dzięki opcjom doręczenia takim jak odbiór z wykorzystaniem PIN i dostawa bez podpisu w tzw. bezpieczne miejsce, wszystko przebiega z zachowaniem należytych środków ostrożności, bez kontaktu osobistego z kurierem – zapewnia Małgorzata Markowska.
W obecnej sytuacji nie do przecenienia jest także rola kurierów, którzy codziennie pokonują setki kilometrów i docierają pod dużą liczbę adresów przy zwiększonym wolumenie doręczanych paczek do odbiorców indywidualnych. – Wiemy, że praca naszych pracowników i kurierów ma dziś szczególne znaczenie. Dzięki niej wiele osób otrzymuje podstawowe produkty, po które nie mogą sami wybrać się do sklepu. Dlatego są za to bardzo wdzięczni - mówi Małgorzata Markowska. Pracę kurierów doceniło ostatnio także Ministerstwo Rozwoju kierując w ich stronę oficjalne podziękowania.
Kurierzy zostali wyposażeni przez GLS Poland w niezbędne środki ochrony osobistej, w tym płyn do dezynfekcji, oraz w szczegółowy zestaw wytycznych mających zapewnić im bezpieczeństwo.
– W geście solidarności nasi pracownicy i ich bliscy szyją dla kurierów maseczki. Wzór dostaliśmy od grupy kobiet wykonujących maseczki dla policji – mówi Małgorzata Markowska. Dodaje, że podziękowania należą się nie tylko kurierom, ale także odbiorcom i nadawcom, którzy korzystają z bezpiecznych opcji doręczenia paczek bez podpisu, dostępnych w ramach usług InforCourierService i FlexDeliveryService.
Więcej informacji: https://gls-group.eu/PL/pl/home
Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?
Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.